Čas na skvělé nealko drinky? Kdy jindy než v únoru!

Čas na skvělé nealko drinky? Kdy jindy než v únoru!


Také jste se pustili do hitu poslední doby a zkoušíte si užít suchý únor zcela bez alkoholu? A proč by ne! Není nic lepšího, než před jarem pořádně nastartovat a očistit organismus od vánočního hodování. To, že si nechcete nebo nemůžete dopřát alkohol, navíc rozhodně neznamená, že byste se měli obejít bez vynikajících drinků. Základem je ten nejkvalitnější prémiový tonik!

 

Právě tento hořkosladký nápoj je jednou z nejvyhledávanějších ingrediencí do nejrůznějších míchaných nápojů a koktejlů. Například oblíbený Gin&Tonic je ze tří čtvrtin tvořen právě z toniku. A to už stojí za zvážení, jaký si dopřát.

Neváhejte a vsaďte kartu na Fever-Tree. Produkty této značky jsou mezi prémiovými toniky světovou jedničkou na trhu. Dle hodnocení 50 nejlepších barů světa v žebříčku odborného časopisu Drinks International se umístila jako nejprodávanější i nejvíc trendy značka v kategorii toniků, a to již 7. rok v řadě.

Značka Fever-Tree si zakládá na mimořádné kvalitě svých produktů. Ty jsou 100% přírodní a neobsahují žádná přidaná umělá sladidla, barviva či konzervanty. Ingredience se vybírají s maximální pečlivostí a získávají se z celého světa. Toniky tak obsahují například chinin z Konga, mexické hořké pomeranče, sicilské citrony či citronový tymián z francouzské Provence. Zázvorové pivo a limonády zase tři odlišné druhy zázvoru z Pobřeží Slonoviny, Indie a Nigérie. Kombinace kvalitních ingrediencí je zárukou vynikající chuti, která skvěle doplní i ty nejsnazší nealkoholické drinky.

Recepty na nealkoholické drinky:

Grapefruit & Tonic

 • Fever-Tree Mediterranean Tonic
 • 5 cl grapefruitový fresh
 • 2,5 cl limetová šťáva
 • 1,5 cl agávový sirup

Všechny ingredience kromě toniku důkladně protřepeme v šejkru. Vinnou sklenici naplníme ledem, přidáme tonik a pak přilijeme vše ostatní. Můžeme doplnit sklenku o solnou krustu, případně ozdobit plátkem grapefruitu.


Borůvkový Julep

 • Fever-Tree Ginger Beer
 • Borůvky (cca 20 ks)
 • Máta (cca 10 lístků)
 • Půlka limety (na osminky)

Do plecháčku vložíme borůvky, lístky máty a limetu, lehce promačkáme. Přidáme drcený led a Ginger Beer, jemně promícháme.

 

 

Tea & Tonic

 • Fever-Tree Indian Tonic
 • 4 cl vychlazený heřmánkový čaj
 • 1 cl jalovcový sirup (lze nahradit i jiným sladidlem)
 • šťáva z osminky citronu

Ingredience postupně přidáváme do sklenice naplněné ledem, promícháme. Ozdobit můžeme snítkou rozmarýnu.

 

Až přijde čas, toniky se skvěle hodí na mnohé další drinky...

Vyzkoušet můžete Indian Tonic Water, který je ideálním partnerem k prémiovým ginům a vodkám, dále Mediterranean Tonic Water, který skvěle doplňuje citrusové či bylinné giny i vodky a Ginger Ale, který se perfektně pojí s prémiovými whisky, bourbony a rumy. Dopřát si můžete také ostřejší zázvorový Ginger Beer, jež poslouží jako dokonalý základ pro oblíbený koktejl Moscow Mule.

    

Všechny produkty zakoupíte na www.warehouse1.cz.

Všechny produkty značky Fever-Tree zakoupíte v lahvi 0,2l za 30 Kč.