Vitamíny A, C, D a E v kozí kosmetice a jejich vliv na naši pleť

Vitamíny A, C, D a E v kozí kosmetice a jejich vliv na naši pleť


Kozí mléko funguje jako mocný prostředek pro dosažení krásné pokožky. Je totiž nesmírně bohaté na aminokyseliny i minerály a obsahuje vzácné mastné kyseliny blahodárně působící na naši pokožku. Kosmetika Capri využívá v recepturách všech svých kosmetických produktů právě účinků kozího mléka, másla, syrovátky, kolostra. Firma klade také velký důraz na důležitost vitamínů v kosmetice. Mezi nejpoužívanější a zároveň nejefektivnější patří vitamíny A, C, D a E, přičemž každý z nich je již obsažen v samotném kozím mléce, každý má svoji výjimečnou funkci, a každý působí na naši pleť trošku jinak.

Vitamín A je skvělým spojencem

Vitamin A se stal jedním z nejpopulárnějších anti-ageing pomocníků v kosmetice. Áčko se navíc také používá
v produktech na léčbu akné. Vědecké texty prokázaly, že jeho účinky jsou pozitivní nejen na nápravu aktuálních známek stárnutí, ale i na předcházení jejich vzniku.

Vitamín A je perfektní, řešíte-li stárnutí pleti. Produkty, které vás budou zajímat budou mít ve svém složení účinné látky s názvy Retinol nebo Lureminu. Obě látky jsou si podobné, ale Luremin je netoxický a nelze se
s ním předávkovat. Ať v té či oné podobě je vitamín A nestabilní a náročný na zpracování při výrobě. Proto ho do pleti dostaneme v rozložené podobě, tedy jako derivát a následná reakce v pokožce z něj udělá zase vitamín A.

Látku Luremin obsahuje Omlazující sérum Retinol Like značky Le Chaton. „Obsah Lureminu v našem séru vyvolává syntézu kolagenu v kůži a zvyšuje jeho tvorbu o 8 % po 8 dnech aplikace,“ popisuje Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy Kosmetika Capri. Sérum zpomaluje stárnutí také tím, že potlačuje rozklad elastinu a kyseliny hyaluronové v mezibuněčných prostorách, obsahuje přírodní antioxidant vitamin E a glycerin v dávce napomáhající hydrataci pleti.
Vitamín C naše pleť potřebuje

Vitamín C je unikátní v tom, že bojuje proti stárnutí buněk a zároveň velmi dlouho udrží pružnost naší pokožky,
a dodá tak pleti mladistvý vzhled. „V našich produktech je vitamín C obsažen v takové formě, aby se dostal do nejhlubších vrstev naší pokožky, kde působí vysoce efektivně,“ říká Ing. Jitka Poláková z Kosmetiky Capri.

Pokud chcete doplnit vitamín C, bud Vás zajímat kiwi. Jeho zelená dužina je tak bohatá na vitamin C, že již jeden jediný plod je schopen nás zásobit denní dávkou tohoto potřebného vitaminu. Kiwi patří mezi skutečné poklady rostlinné říše. Vitamín C má hned několik funkcí najedou: chrání pleť před vnějšími vlivy, podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, sjednocuje tón pleti, zmírňuje tvorbu červených skvrn, pomáhá v boji proti vráskám, pleť rozjasňuje a zjemňuje.

Vitamín C je ve vysoké míře zastoupen ve 24 h vitamínovém krému Fontaine značky Le Chaton. Jde
o jedinečný produkt pro každý den s bohatým obsahem přírodních čerstvých buněk kiwi. Je výjimečný svoji lehkou a dobře roztíratelnou texturou. Regeneruje, hydratuje a dlouhodobě naši pleť chrání. Malé množství krému rozetřete jemnými pohyby a poklepy na jednotlivé části obličeje, okolo očí.

Vitamín D pro zdraví a krásu

„Vitamín D je v přírodní formě obsažen v kozím másle a my ho máme téměř ve všech krémech i maskách. Je klíčový pro naši imunitu, zdraví a krásu pokožky. Déčko zlepšuje elasticitu kůže, schopnost hojení, podporuje tvorbu kolagenu, snižuje viditelnost vrásek a pigmentových skvrn,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková. Ideální je používat kosmetické produkty s vitamínem D na celé tělo. Podporujeme tím obranyschopnost naší pokožky
a předcházíme vzniku nejrůznějších trhlinek a strií. Přípravky s déčkem si dokonce poradí s kožními problémy jako jsou ekzémy, popáleniny, vředy.

Nejlepším přirozeným zdrojem vitamínu D z potravy jsou mořské ryby. Měli bychom je proto zařadit do našich jídelníčků. Kromě vitamínu D v přirozené formě si tak navíc dopřejeme zdraví prospěšné látky, jako jsou například esenciální mastné kyseliny. Ty si navíc naše tělo nedokáže vytvořit samo.

Vitamín D najdete ve vysokém zastoupení v Tělovém krému s kozím máslem a bylinkami značky La Chèvre. Krém obsahuje komplex přírodních látek, bylinných extraktů a kozího másla, který zajišťuje obnovu přirozené rovnováhy pokožky a tím zpomaluje stárnutí. Vlivem vysokého obsahu účinných hydratačních, zklidňujících
a zpevňujících látek pomáhá dlouhodobému zpevnění a hydrataci pokožky. Je výjimečné i obsahem mnoha bylinných extraktů z rozmarýnu, chmelu, šalvěje, vilínu, přesličky, borovice, pupečníku.Vitamín E je nenahraditelný

Vitamín E je přírodní antioxidant, který zabraňuje stárnutí pokožky. Má antioxidační účinky, regeneruje, pečuje
o dehydratovanou pleť, je velmi vhodný po opalování v létě, ale chrání nás i pokud jde o horské sluníčko. Bohatým zdrojem vitamínu E je především mléko a máslo, a právě proto je kosmetika vyrobená z těchto surovin skvělá.

Dalším zdrojem vitaminu E jsou pšeničné klíčky, oříšky, sója, nebo rostlinné oleje, ale obsahují ho i některé druhy listové zeleniny či maso savců. Za doporučenou denní dávku je považováno 12 mg vitaminu E. Dopřávejte si tedy vitamín E ve správné míře v jídle i kosmetice. Zpomalíte tak stárnutí svých buněk a budete se cítit fit.

Vitamín E najdete ve Výživném denní krému s Q10 a vitamínem E značky La Chèvre. Funguje zde skvěle, zanechává pokožku jemnou a hebkou. Taktéž najdete vitamín E v Nočním krému s arganovým olejem značky La Chèvre. V noci naši pleť regeneruje a chrání ji před stárnutím i tvorbou vrásek.

 

Produkty Kosmetiky Capri objednávejte na www.kosmetikacapri.cz.

 

Všechny kosmetické přípravky jsou vyráběny a s láskou baleny v obci Čím nedaleko Prahy. Jsou tedy lokální, vždy čerstvé a vysoce kvalitní. Obaly jsou 100 % recyklovatelné a nezatěžují naši přírodu. Kromě značky Le Chaton můžete zvolit také značky La Chèvre a Capramedic.

Produkty Kosmetiky Capri jednoduše objednáte na www.kosmetikacapri.cz.