Jarní práce na zahradě s dokonalými pomocníky

Jarní práce na zahradě s dokonalými pomocníky

Nové elektrické kultivátory Fieldmannusnadní pěstitelům přípravu půdy


 

Jarní práce na zahradě zahrnují také přípravu půdy. Pokud máte jen malý záhon pod oknem, nejspíš vám na jeho zkypření postačí rýč a motyčka, na více záhonů a větší plochy už je ale vhodné vzít si zdatnějšího pomocníka. Elektrický kultivátor tuto činnost významně usnadní, ale také urychlí, a zároveň zajistí skvělý výsledek – rotující ocelové nože půdu důkladně zkypří, zároveň ji promísí s kompostem či hnojivy. Platí to i o nových elektrických kultivátorech Fieldmann FZK 2004-E a FZK 2115-E, které jsou ideální na menší až středně velké záhony v dosahu elektrické zásuvky. Tyto stroje jsou snadno ovladatelné a mají nízkou hmotnost, díky tomu s nimi dobře obhospodaříte i např. půdu v rozlehlejším skleníku či fóliovníku.

Kultivátor Fieldmann FZK 2004-E je lehký a obratný

Nový elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2004-E rozmělní vrstvu půdy až do hloubky 20 cm, což je dostačující pro většinu běžně pěstovaných okrasných i užitných rostlin. Šestice rotujících ocelových nožů hvězdicovitého tvaru zkypří všechny typy půdy. Poradí si se zeminou, ale i s hroudami. Model Fieldmann FZK 2004-E, jehož záběr je 40 cm, je vybaven elektromotorem o výkonu 1200 W. Převodová skříň je vyrobena ze slitiny hliníku a všechny převody jsou ocelové.

Výhodou je snadná ovladatelnost daná mimo jiné nízkou hmotností stroje, která činí necelých 9,5 kg. Manipulaci ulehčují pomocná transportní kolečka, sklopné madlo zase usnadňuje skladování. Bezpečnost při práci zajišťuje pevný ocelový plech, který zakrývá nože a chrání tak uživatele před odlétající zeminou i kameny, což ocení majitelé pozemků s kamenitou půdou. K bezpečnému spuštění stroje slouží spínač s pojistkou v horní části rukojeti.

Doporučená cena elektrického kultivátoru Fieldmann FZK 2004-E je 2.699 Kč. 

 

Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2115-E s nastavitelnou pracovní šířkou

Výkonný elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2115-E nabízí možnost nastavení pracovního záběru na 33 nebo 45 cm, ideálně se tak přizpůsobí velikosti a tvaru obhospodařované půdy. Šest ocelových nožů s průměrem 20 cm pohání elektromotor s příkonem 1500 W, stroj tak bez velké námahy připraví pro výsadbu nebo setí i větší plochy a tvrdší půdu v místech, kde je dostupný přívod elektrického proudu. Při práci na menších plochách ocení uživatelé snadnou manipulaci. Ta je u modelu Fieldmann FZK 2115-E podpořena příjemně nízkou hmotností 10,3 kg.

Převodová skříň je vyrobena ze slitiny hliníku a všechny převody jsou ocelové. Proti odlétajícím kusům hlíny, případně kamenům, je obsluha chráněna pevným ocelový krytem. Podpůrná kolečka využijete nejen při transportu. Bezproblémové skladování stroje v garáži nebo zahradním domku, ale i třeba převoz v kufru osobního auta umožňuje sklopné madlo.

Doporučená cena elektrického kultivátoru Fieldmann FZK 2115-E je 3.499 Kč. O značce FIELDMANN

Fieldmann je ryze českou značkou zahradní techniky a nářadí pro byt, dům i zahradu, která se na našem trhu úspěšně prodává již jedenáctým rokem. Výrobky Fieldmann jsou navrženy a zkonstruovány tak, aby odpovídaly požadavkům náročného spotřebitele: usnadňují práci a šetří čas, jsou kvalitní, ergonomické, bezpečné, snadno a intuitivně ovladatelné, přinášejí nejnovější trendy a poskytují maximální komfort při práci na zahradě, v domě i dílně.

 

 

Více na www.fieldmann.cz.