Vsaďte na chytré samozavlažování

Vsaďte na chytré samozavlažování

Jarně osázeným samozavlažovacím truhlíkem Berberis 60 rozzáříte celý domov.


Probuďte doma jaro! Vsaďte předpěstovaným květiny do samozavlažovacím květináčům české společnosti Plastia. Zalévat budete až třikrát méně než běžně a rostliny si vezmou jen tolik vody, kolik právě potřebují. Odvděčí se vám krásou svých květů.

Zavěšená radost

Co takhle jarní dekoraci zavěsit? Závěsný samozavlažovací květináč BERBERIS ozdobí terasu nebo balkón. Použít ho však můžete i v interiéru. Popruh je možné sundat a květináč postavit na parapet či stolek. Tento elegantní kousek se pyšní řadou vychytávek. Díky chytrému špuntu zůstane voda uvnitř a vy ho bez obav můžete zavěsit do interiéru. Pro venkovní použití špunt naopak vyjmete, abyste se vyhnuli možnému přemokření.

 

Doporučená cena závěsného květináče BERBERIS s průměrem 26 cm je 449 Kč, větší model, s průměrem 30 cm, stojí 499 Kč. K dostání jsou 4 barevné variace.

 

TIP jak si ušetřit práci

Květiny v samozavlažovacích květináčích můžeme zalévat až třikrát méně často než v obyčejných nádobách.
U zavěšených květináčů tuto vlastnost obzvlášť oceníme. Nikomu se nechce pořád šplhat do výšek.

Na štíhlých nožkách

Díky pěstební nádobě URBALIVE si doma vytvoříte ostrov plný barev a vůní. Originální design kombinující dřevo a plast zpracoval přední český designér Jiří Pelcl. Nádoba obsahuje samozavlažovací knoty, díky nimž si rostliny vezmou jen tolik vláhy, kolik potřebují.

 

Obvyklá cena vysoké pěstební nádoby URBALIVE je 1 775 Kč, nižší koupíte za 1 745 Kč. Vybírat můžete ze zelené, antracitové, čokoládové a smetanové barvy.

 

TIP jak sázet

Nejprve vyzkoušejte rozmístění květin v obalech, ve kterých jste rostlinky koupili. Až budete s aranží spokojeni, opatrně je vyklepněte, zasaďte na vybrané místo a dosypte zeminu. Květiny nesmí být utopené, zároveň však musí mít všechny kořeny v půdě.

Zdobíme parapet i zábradlí

Moderní a důmyslné zpracování samozavlažovacího truhlíku BERBERIS je z dílny mladých českých designérů ze studia WRKS. Díky šesti barevným provedením je ideální pro ty, kteří rádi ladí do posledního detailu. Zalévání je bezstarostné – Berberis má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, dostatečně velký otvor pro zalévání a přepad vody. K truhlíku můžete dokoupit i praktické háky v barvě květináče, díky kterým jej bezpečně upevníte na zábradlí.

  

V nabídce je truhlík BERBERIS ve dvou šířkách: 60 cm za doporučenou cenu 515 Kč a 80 cm za 620 Kč.

 

TIP jak o cibuloviny pečovat

Dopřejte jim dostatek světla, aby se zbytečně nevytahovaly. Myslete na to, že v chladu pokvetou déle. Odkvetlé kvítky odstřihujte, listy odstraňujte až po zežloutnutí. Zatažené cibulky vyndejte z hlíny a uskladněte v chladu
a suchu. Na podzim je můžete zasadit do záhonu a těšit se na jaro, až zase vykvetou.

 

TIP jak zalévat

Prvních čtrnáct dní je potřeba rostliny v samozavlažovacích květináčích zalévat shora. Musí pořádně zakořenit, aby mohly čerpat vodu ze spodního zásobníku. Teprve potom doplňte vodu skrz zalévací šachtu na maximum. Uvidíte, jak bude spodní závlaha květinám svědčit. Pro rostliny je to ten nejpřirozenější způsob, jak si brát vodu. Nehrozí jim přesušení ani přemokření. Nestresují se, relaxují. A spokojenou květinu poznáte na první pohled.

 

VARIANTY OSÁZENÍ:

  • trs nízkých drobnokvětých tulipánů, trs drobnokvětých žlutých narcisů a dva modřence;
  • tři bílé modřence a tři modré nebo růžové (červené) hyacinty – kdo miluje kontrast, dá dva bílé a jeden modrý modřenec;
  • barevnolistá šalvěj (Salvia officinalis Tricolor), dva narcisy a dva hyacinty – ve stejné barvě anebo každý jiný;
  • nebo jeden nízký brslen (Euonymus fortunei v odrůdách), jeden tulipán, po jednom trsu drobnokvětých
    a velkokvětých narcisů (anebo narcisy rozdílné barvy) a jeden až dva hyacinty – tulipány s hyacinty harmonicky slaďte v barvách.

 

My pro vás máme soutěž o 3 poukazy na nákup na eshopu www.plastia.eu v hodnotě 300 Kč. 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

 

Výherci: M. Mikulecká, V. Šihová