Detoxikace pleti je po zimě nezbytná

Detoxikace pleti je po zimě nezbytná

Vyzkoušejte černé bambusové uhlí, jíl, chia semínka nebo papáju.


Restart organismu po zimě známe všichni. Jak je to s restartem pleti? Určitě bychom ho neměli podcenit. V zimě je naše pleť více namáhána a vystavena nepřízni počasí. Především ve městech se naše pleť nadýchá různých nečistot, prachu, výfukových plynů. Zabrat jí také dají přetopené místnosti a časté střídání teplot. A pak tu máme různé zářivky, světla z počítačů i mobilů. To vše se na naší pleti podepisuje. Pojďme se jí se začínajícím jarem více věnovat a očistit ji tak, jak si zaslouží.

 

 

Organika a příroda

Vše máte ve svých rukách. Na pleti se rozhodně nevyplatí šetřit. Investujte do kvalitní organické kosmetiky
a kombinujte ji s domácími recepty. Na detox výborně funguje papája, černé bambusové uhlí, jíl nebo chia semínka. Doplnit můžete určitě i vitamín C, maliny či okurku. Detoxikace je soubor procesů, postupů a metod, které vedou k odbourávání a vylučování škodlivých látek z organismu.

 

Kosmetický postup při detoxikaci

Mezi základní kroky je dobré zařadit pečlivé čistění obličeje, pravidelný peeling a správnou následnou péči zaměřenou na výživu a hydrataci pleti. Vhodné je nejprve promyslet, které produkty pro řízený detox použít. Až poté si produkty pořídit a doplnit je domácími recepty. „S výběrem těch nejvhodnějších produktů Vám pomohou poradkyně krásy na našich kamenných prodejnách, které jsou stále otevřeny,“ říká Vivienne Nagy, Jednatelka Havlíkovy apotéky a dodává: „Jsou výborně proškoleny a doporučí Vám přesně to, co Vaše pleť potřebuje. Jiné přípravky se totiž hodí pro mastnou pleť a jiné pro suchou.“

 

Čištění mastné pleti pomocí jílové masky s názvem Černé uhlí

Černé uhlí z bambusu dokáže absorbovat toxiny z kůže i těla. Společně s jílem se tak postará o důkladný detox pleti, srovná její stav a zanechá ji krásně zářivou. Jak? Pomáhá skvěle a velmi účinně odstraňovat mikročástice na povrchu pokožky, absorbuje nečistotu usazenou v pórech, čímž pleť vyčistí od zaneseného mazu a špíny. Tím zároveň napomáhá v boji proti akné. „Černé uhlí z bambusu je obzvláště ceněné pro svou schopnost srovnávat zvýšenou produkci mazu. Má také peelingové účinky a působí antibakteriálně,“ vysvětluje Vivienne Nagy, Jednatelka Havlíkovy apotéky. Maska taktéž obsahuje Jíl NUDE, který má skvělé exfoliační, čisticí
a detoxikační vlastnosti. Působí protizánětlivě, antibakteriálně a antisepticky. Maska zlepší celkový stav kožních buněk a urychlí jejich obnovu. Pleť bude tak pevná, hladká a krásně omlazená. Cena masky: 189 Kč / 30 ml.

 

Na suchou pleť vyzkoušejte krémovou masku Chia

Chia semínka působí jako antioxidant, který napomáhá vylučování škodlivin z pleti. Podporují obnovu kožních buněk a dodávají kůži vyrovnaný tón. Jejich hrubější struktura v masce zaručuje peeling a hloubkové čištění pleti. „Naše krémová pleťová maska s olejem ze šalvěje hispánské a jemným peelingem z chia semínek se postará o čištění suché a zralé pleti, která s touto péčí bude jenom zářit,“ říká Vivienne Nagy z Havlíkovy apotéky. Síla, to je význam slova Chia. Původ užívání těchto semínek pramení již od doby Aztéků a Mayů, kteří je využívali jako zdroj své síly a bohatství. Tato peelingová maska pomůže obzvláště zralým a suchým pletím, kterým chybí jiskra. Cena masky: 189 Kč / 30 ml.


Enzymatický peeling se zázračnou papájou

Při jarním detoxu používejte peeling 3 x týdně. Nejvhodnější pro Vaši pleť bude peeling enzymatický. Proč tomu tak je? Vaši pleť s jistotou nepoškodí, a přesto důkladně vyčistí.

Buňky v našem těle mají předem určenou životnost a pak odumírají. Ne všechny lze ale odstranit běžným způsobem. A proto je dobré těm starým s odchodem ještě trochu pomoci, aby udělaly místo novým. „Existují 3 druhy peelingu. Chemický, ten odstraní odumřelé buňky za pomoci kyselin, ale někdy až moc intenzivně. Mechanický, který obsahuje jemná zrníčka pro zbroušení pleti. Ty mohou pleť mikroskopicky potrhat. Enzymatický, ten obsahuje enzymy, které přímo poznají odumřelé buňky a naruší vazby mezi nimi. Jednoduše
a přirozeně je pohltí. A to je to, co potřebujeme,“
vysvětluje Vivienne Nagy z Havlíkovy apotéky.

Apotéka upřednostňuje enzymatický peeling, a proto stvořila Porcelánovou panenku s aktivními látkami PeelmoistTM s enzymy z papáji a Seboxyl®, který má antioxidačními účinky. „Po aplikaci nevystavujte pleť přímému slunečnímu záření. Proto doporučujeme peeling jako součást večerní péče,“ dodává k tématu Vivienne Nagy. Cena: 322 Kč / 100 ml. 

O papáje můžeme říct, že je opravdu zázračná. Obsahuje dusík, sodík, draslík, vápník či hořčík, vitamíny C a B, vlákninu, karoteny, thiaminy, riboflaviny, niaciny, stopy mastných kyselin a jiné pleti prospěšné látky. Má antioxidační vlastnosti, chrání buňky před oxidačním stresem a stárnutím. Dobře čistí, hojí rány a urychluje regeneraci pokožky.

Vyzkoušet můžete i jednoduchý domácí recept: Vezměte zralou papáju a rozmačkejte dužinu. Přidejte 2 lžičky cukru. Důkladně promíchejte do jemné pasty. Tento peeling si vyrobte ve větším množství a použijte na celé tělo.

 

Správná pleťová péče zaměřená na výživu a hydrataci

Důležité je zvolit tu nejvhodnější péči v podobě pleťového séra a krému. Vždy záleží na tipu Vaší pleti a Vašem věku. Ideální je nechat si poradit od odborníka. Ve 20 si vystačíte pouze s krémem, ale po 25 roku se již doporučuje používat pod krém nejprve sérum.

Úplnou novinkou z dílny Havlíkovy apotéky, kterou lze určitě doporučit každé ženě toužící po něžné a hebké pleti je Něžný krém. Jde o pleťový krém speciálně vyvinutý pro denní i noční použití. Nejen, že bude k Vaší pleti vysoce citlivý, jemný a něžný, ale také se postará o správnou hydrataci, zlepší celistvost a zmírní citlivost pleti. Krém obsahuje vysoce účinné složky, které pleti dodávají komplexní výživu a péči.

Něžný krém obsahuje mnoho účinných služek jako jsou makový a mandlový olej. Ty dodávají pokožce vitamíny a minerály a chrání ji před vnějšími vlivy okolí. Levandulový olej pleť detoxikuje, je antiseptický
a nekomedogenní. Mateří kašička podporuje schopnost okamžité buněčné regenerace. Rakytník pomáhá zklidňovat a hydratovat pokožku. Rozmarýn zjemňuje pleť, má čistící schopnosti. Vitamin E je silný antioxidant, který zabraňuje stárnutí buněk. Bambucké máslo je skvělé proti stárnutí pleti. Kombinace těchto účinných složek podporuje omezení odlupování drobných šupinek pokožky, jejich vzniku a restrukturalizaci vrchní vrstvy pokožky. Cena produktu je: 362 Kč / 30 ml.

 

 

Havlíkova apotéka

Havlíkova apotéka je česká firma s tradicí, která si zakládá na bezkonkurenční kvalitě svých produktů.

Produkty z Apotéky v sobě spojují moderní vědu, organické suroviny, receptury prověřené časem a dávnou historii bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. Na ingredience a jejich kvalitu, které Apotéka používá při výrobě kosmetiky, je kladen nekompromisní důraz. Lokální bylinky si sami pěstují ve vlastních eko zahradách
v Chářovicích a ty, které v Česku nerostou, získávají od certifikovaných dodavatelů v té nejvyšší možné kvalitě. Udržitelnost je pro Apotéku prioritou. Co z přírody získá, to se jí také snaží vrátit zpět. Místo klasických obalů používají obaly z recyklovaného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Použité obalové materiály mohou zákaznice vrátit zpět do prodejen, kde se postarají o jejich recyklaci. Unikátní projekt s osivem lučních květin pro zákaznice Apotéky podporuje rozkvět českých a slovenských luk. Posláním Havlíkovy apotéky je dělat radost a spojovat zákazníky s nejčistší krásou přírody, tradicí, upřímností a něžností. Protože láska, kterou cítíte k sobě a ke svému tělu je tím nejkrásnějším darem přírody.

 

www.havlikovaapoteka.cz