Objevte kouzlo travních koberců

Objevte kouzlo travních koberců

S prvními teplými dny začínají předzahrádky zdobit květiny, a sezona zahradničení je v plném proudu. Pokud bydlíte v bytě nebo centru města, může se zdát sen o zeleni daleko, ale nezoufejte.


Řešením může být travní koberec –⁠ ten už dávno nemusí vypadat jako z umělé hmoty. Dnešní verze jsou příjemné na dotek a směle konkurují své originální předloze. Navíc vám odpadnou starosti se sekáním, hnojením a nekonečným bojem s plevelem. Ještě pořád váháte?

 

Umělý trávník dávno není jen záležitostí zahrad, dětských hřišť nebo sportovišť. Nejenže pozvedne vzhled každého balkonu či terasy, ale také je příjemný na došlap, snadno se udržuje, a pomáhá navodit atmosféru zelené oázy uprostřed pulzujícího města. Pokládka je navíc snadná, a investice není vysoká.

 

Na terasu koberec s nízkým vlasem

Na balkoně či terase může kazit dojem i jeden zatoulaný lístek. Proto se v těchto prostorách využívají hlavně travní koberce s kratším vlasem, které se lépe čistí a udržují.  Délka vlasu ale není to jediné, na co se při výběru balkonového koberce zaměřit. Důležité je i samotné provedení umělého trávníku. „Zvolit můžete buď trávu
s nopy, nebo s perforovaným spodkem. Obě varianty nadzvedávají koberec nad povrchem, takže pod ním může odtékat voda, což je na terasách i balkonech žádoucí,“
vysvětluje Tomáš Linhart z internetového obchodu Mujkoberec. Důležitým aspektem při rozhodování může být rovněž cena, která se zvyšuje s věrohodností koberce jako živého travního porostu. Levnější varianty venkovního koberce vydrží v průměru při dobré údržbě pět let. Ty kvalitnější mohou sloužit mnohem déle, a to díky vyšší gramáži a hustotě vlasu.

 

Nenáročná péče

Travní koberec odolá v podstatě jakýmkoliv přírodním podmínkám. „Umělým trávníkům nevadí vedro, mráz, voda, vlhkost, sníh nebo slunce. Jsou velmi odolné. Jediné, na co by si lidé měli dát pozor, jsou zamrzající louže. Terasy a balkony ale mívají rovný a vyspádovaný povrch, a tak tvorba ledu nehrozí,“ potvrzuje Tomáš Linhart. Nový vzhled prodloužíte péčí. Na menších plochách, jako jsou balkony nebo terasy, si vystačíte s běžným smetákem či vysavačem. Na větších plochách můžete použít například hadici s vodou nebo fén na listí. Jinak je travní koberec zcela nenáročný na úklid a pro udržení perfektního vzhledu stačí málo. Aby tráva co nejdéle vydržela, dejte si pozor, zda travní koberec má (a jakou) UV ochranu, která chrání povrch vlasu – travní koberec tak záření neohrozí a udrží si krásnou zelenou barvu.

 

Koberec stačí seříznout a položit

Instalace umělého trávníku na balkon nebo terasu je snadná, v podstatě mnohem jednodušší než pokládka běžného koberce v interiéru. Travní koberce jsou dodávané v roli, a tak je stačí rozvinout, seříznout na požadovaný rozměr odlamovacím nožem a připevnit k povrchu oboustrannou lepicí páskou –⁠ a máte hotovo. Jak vidíte, stačí málo a zeleň můžete mít i v betonové džungli města na dosah.

 

 

O e-shopu Mujkoberec.cz

Největší český internetový prodejce koberců s přesahem na Slovensko a do dalších evropských zemí prodává koberce od roku 2008. Spolupracuje s prověřenými výrobci, koberce přímo dováží například z Indie. Zakládá si na širokém výběru klasických i moderních koberců. Sortiment čítá na tisíce typů. V roce 2019 e-shop zavedl balík služeb ALL INCLUSIVE, která zahrnuje například dopravu zdarma, zaslání vzorků zdarma, vrácení koberce do 365 dní, bezplatné vyhotovení 3D vizualizace, tříletou záruku nebo odvezení nevyhovujícího koberce zpět na prodejnu. Showroom provozuje v pražských Vysočanech.

Více informací najdete na webu www.mujkoberec.cz.