Jak oddálit tvorbu vrásek a docílit šťavnaté a pevné pleti

Jak oddálit tvorbu vrásek a docílit šťavnaté a pevné pleti

Proč nepoužívat silikony, proč je prevence lepší než léčba, a co je to dvojité čištění pleti.


 

Jak se správně starat o svou pleť a oddálit tak tvorbu vrásek na co nejpozdější dobu? Klíčem je kombinace kosmetiky a zdravého životního stylu. Zapamatujte si 4 základní věci kterými jsou: dostatečný příjem tekutin, správně dlouhý a kvalitní spánek, ochrana před slunečním zářením, používání vhodné kosmetiky, a to ideálně organické. Podle Vivienne Nagy, jednatelky české značky organické kosmetiky Havlíkova apotéka, je absolutně nejdůležitějším lékem proti stárnutí pleti prevence. „Ideální je začít s péčí dřív, než se vám vrásky objeví. Jeden z primárních produktů, na jehož výběru bychom si měli dát záležet, je kvalitní hydratační a vyživující pleťový krém. Ten dodá pleti správnou vlhkost, uzamkne ji a tím zaručí mladistvější vzhled,“ vysvětluje Vivienne.

 

Jak vybrat ten správný hydratační a vyživující krém?

Dbejte na složení své kosmetiky. Mnoho krémů sice obsahuje účinné složky, ale když jsou ve spojení s látkami jako jsou silikony, parabeny, umělé parfemace, Polyethylene Glycol (PEG) nebo Formaldehyde, způsobí na pleti více škody než dobra. „Pokud chcete své pokožce dodat výživu organické kvality, nechcete dusit buňky v silikonu, a zároveň hledáte levnější variantu, je nejlepší volbou organický olej. Ten se nanáší na navlhčenou pleť a dodá vašim buňkám spoustu vitamínů a výživy bez nebezpečné chemie,“ vysvětluje Vivienne Nagy, jednatelka Havlíkovy apotéky.

Skvělou volbou z dílny Havlíkovy apotéky je Krásná kurtizána. Jedná se o jedinečný pleťový krém inspirovaný recepturou z 18. století, která je obohacená o nejmodernější kosmetické poznatky a aktivní látky. Obsahuje klinicky ověřenou látku Adipofill´in™ pro zjemnění nosoretních vrásek a pozvednutí čelistních kontur. Je vhodný zejména pro ženy, které chtějí navrátit pokožce čerstvý vzhled. K němu je ideální používat krém na oční okolí s názvem Svůdný pohled krásné kurtizány. Obsahuje hydratační a účinnou látkou EPS Seafill, která má původ v mořském planktonu. Dokáže se navázat na kolagenová vlákna mezi vrstvami pokožky a vypnout je. Účinek se projeví již do 15 minut, oční okolí bude odpočaté, bez tmavých kruhů či očních váčků. Krém umí pečovat i o vrásky okolo úst.

 

Dvojité čištění. Co to znamená a proč si na něj zvyknout?

Pro některé ženy je tento pojem novinka, jiné si bez něj nedokážou představit ani jeden večer. „Dvojité čištění je metoda odlíčení a vyčištění obličeje na dvakrát. První krok s produktem na bázi oleje, a poté s produktem na bázi vody. Efektivně tak odstraníte nečistoty a make-up, které mohou zůstat na kůži po jednorázovém omytí obličeje. Pokud není pleť precizně vyčištěna, mohou se na ní objevit pupínky. Taktéž mohou na pokožce zůstávat odumřelé buňky, které způsobují mdlý až zašedlý vzhled. Nejvíce nebezpečné jsou ovšem zbytky make-upu, které projdou oxidací. To vede k poškození kožní bariéry a předčasnému stárnutí pleti,“ vysvětluje k tématu Vivienne Nagy z Havlíkovy apotéky.

 

Prevence je stoprocentně lepší než léčba

Kolagen je protein přirozeně produkovaný v lidském těle. Dle výzkumů, přibližně od 25. roku života začíná klesat jeho produkce. Což znamená, že i pleť stárne a tvoří se vrásky. Není důvod čekat, až zapadnete do kategorie středního věku. Zaměřte se na pravidelnou péči již dříve, dodávejte pleti hydrataci a výživu. Prevence je důležitá a čekat až do doby, kdy začnou být vrásky viditelné, by byla zbytečná chyba.

„Krémy pravidelně střídejte, a to alespoň každých 28 dní. Proč zrovna toto číslo? Obnova buňky totiž trvá 28 dní, a poté ji nahradí buňka nová. Když krémy obměňujete, dodáváte své pleti pestrou stravu. Pokud naopak zůstanete dlouhodobě pouze u jednoho krému, buňky budou mít dostatečný příjem jen některých látek a budou jim výrazně chybět látky jiné,“ vysvětluje Vivienne Nagy a dodává: „Najděte si alespoň dva různé pleťové krémy a střídejte je mezi sebou, brzy uvidíte efekt.“

 

Poslední klíčová rada zní: zapomeňte na silikony

V pleťových krémech ulehčují silikony roztírání a vstřebání produktu do pokožky. Pleť zanechávají hebkou a jemnou. Problém ovšem spočívá v tom, že nepřináší pokožce nic dobrého, naopak jí mohou škodit. Jak? Silikony totiž vytváří na povrchu pokožky neprodyšný povrch. Ten sice opticky pleť vyhlazuje, ale zároveň ji dehydruje a ve své podstatě škodí. Pod neprodyšnou vrstvou silikonů se pokožka často více mastí, a tak dochází k tvorbě pupínků a černých teček. „V našich produktech silikony nenajdete, přesto však doporučujeme pečlivě číst složení jiných produktů, které používáte. Svoje místo si totiž stále pevně drží ve velkém množství přírodních, a dokonce i bio produktů. Molekuly silikonu jsou větší než pleťové póry a fungují jako bariéra. Tato bariéra brání pronikání účinných látek do pokožky, pleť pak nemůže dýchat, a to je opravdu velký problém,“ říká Vivienne Nagy z Havlíkovy apotéky.

 

 

Havlíkova apotéka

Havlíkova apotéka je česká firma s tradicí, která si zakládá na bezkonkurenční kvalitě svých produktů.

Produkty z Apotéky v sobě spojují moderní vědu, organické suroviny, receptury prověřené časem a dávnou historii bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. Na ingredience a jejich kvalitu, které Apotéka používá při výrobě kosmetiky, je kladen nekompromisní důraz. Lokální bylinky si sami pěstují ve vlastních eko zahradách v Chářovicích a ty, které v Česku nerostou, získávají od certifikovaných dodavatelů v té nejvyšší možné kvalitě. Udržitelnost je pro Apotéku prioritou. Co z přírody získá, to se jí také snaží vrátit zpět. Místo klasických obalů používají obaly z recyklovaného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Použité obalové materiály mohou zákaznice vrátit zpět do prodejen, kde se postarají o jejich recyklaci. Unikátní projekt s osivem lučních květin pro zákaznice Apotéky podporuje rozkvět českých a slovenských luk. Posláním Havlíkovy apotéky je dělat radost a spojovat zákazníky s nejčistší krásou přírody, tradicí, upřímností a něžností. Protože láska, kterou cítíte k sobě a ke svému tělu je tím nejkrásnějším darem přírody.

 

Více na www.havlikovaapoteka.cz.