Okouzlující výlety na kole po Jižním Tyrolsku

Okouzlující výlety na kole po Jižním Tyrolsku

Co všechno připravily jihotyrolské farmy Roter Hahn pro cyklisty a cestovatele


 

Všichni se těšíme na dovolenou, po náročném období si ji jistě zasloužíme! Máte-li rádi aktivní odpočinek v krásné přírodě, pak vás jistě nadchne okouzlující krajina Jižního Tyrolska. Mimo jiné je to skvělé místo pro pěší turistiku i cyklistiku. Tento severně položený italský region nabízí přes šest set kilometrů kvalitních cyklostezek a dokonalé zázemí pro cyklisty v podobě kvalitního ubytování na jihotyrolských farmách Roter Hahn.

 

Cyklistice se v Jižním Tyrolsku může věnovat doslova každý. V široké škále cyklistických stezek si vyberou jak rodiny s dětmi a senioři, tak i zkušení sportovci a profesionálové. Systém cyklostezek tu doplňuje i místní železniční dráha, která v létě převáží i kola. Díky ní si cyklisté mohou zkrátit dlouhé přejezdy a vydat se tak do vzdálenějších koutů Jižního Tyrolska. Cesta tam na kole a zpátky vlakem je ideální příležitost vidět krajinu
z více úhlů pohledu.

Zajímavostí je, že jihotyrolské cyklostezky byly částečně vybudovány na dnes již nepoužívaných železničních tratích. Výsledkem jsou trasy plynoucí od údolí až po vysoké svahy, z nichž je skvělý výhled na okolní krajinu. Navíc mnohdy vedou po přehradách a mostech, jako je tomu například mezi Bolzanem a Kalternem či cestou z Toblachu směrem do Cortiny.

Každý, kdo hledá kvalitní ubytování v blízkosti cyklostezek, může vyzkoušet jihotyrolské farmy Roter Hahn, které nabízí ubytování specializované pro potřeby cyklistů. A jsou zde dobře připraveni! Poskytují nejen parkování pro vozidla, ale také vlastní zamykatelnou místnost pro jízdní kola, prostor pro jejich umytí a také dílnu určenou k případným opravám kol. K dispozici zde bývá i sušárna s prádelnou na sportovní oblečení. Majitele elektrokol jistě potěší připravené nabíjecí stanice. A ten, kdo se pro cyklistiku rozhodne až na místě, může využít zapůjčení kol, které je zde většinou zdarma.

Jedna z farem, která je speciálně zaměřená na cyklisty, je Häuslerhof, nacházející se v oblasti Natz/Schabs. Místní farmář Konrad Dalazer je certifikovaným průvodcem pro výlety na horských kolech. Může tak svým hostům s plánováním výletu nejen dobře poradit, ale také je doprovodit. Farma se nachází poblíž jablečných plantáží jen necelé tři kilometry od nových cyklostezek Brixen-Bruneck a Schabs-Sterzing.


Farma Häuslerhof v oblasti Natz/Schabs, © Häuslerhof, Natz/Schabs


Další farmu zaměřenou na cyklisty Feldhof ve Vilpianu vedou farmáři Gabi a Christian Thurnerovi. Jsou to rovněž certifikovaní průvodci pro horská kola a již přes deset let své hosty doprovázejí na cyklistických výletech. Turisté se od nich dozvědí mnoho zajímavostí o místní lidech či krajině, jsou to informace, které byste jen těžko hledali tištěných průvodcích. Cyklotrasy určené jak pro rekreační cyklisty, tak i profesionály vedou přímo kolem jejich farmy. Vydat se můžete třeba na sever podél břehu řeky Etsch, přes jablečné sady a vinice až do Merana. Pokud se vydáte na jih, projedete místními vinicemi až do nížin vedoucích od Kalternského až po Gardské jezero.

 
Farma Feldhof ve Vilpianu, ©Feldhof

 

Jestli jste se již rozhodli pro dovolenou na kolech, to nejlepší ubytování můžete vyhledávat v nově aktualizovaném katalogu, dostupném online na www.roterhahn.cz.

  

 

Roter Hahn – značka kvality jihotyrolských farem

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) představilo v roce 1998 Sdružení zemědělců Jižního Tyrolska. Propojuje farmy, které nabízejí turistům možnost strávit aktivní dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunném regionu v italských Alpách. V nabídce je nyní více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce.

Hosté se mohou celoročně ubytovat na farmách v apartmánech či samostatných pokojích, které jsou proslulé svou útulnou čistotou a příjemnou atmosférou. Farmy jsou známé vynikající domácí gastronomií, výjimečnou pohostinností a vzornou péčí o hosty. Nabízejí mnoho příležitostí pro strávení aktivní dovolené.

Návštěvníci se mohou zblízka seznámit se životem na jihotyrolské farmě a ochutnat vynikající domácí speciality – čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek.  Farmy jsou skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Hosté si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty.

Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/. Katalog, ve které jsou představeny možnosti ubytování na farmách v Jižním Tyrolsku si můžete objednat zde, na stejném místě v něm můžete online listovat, případně je možné ho stáhnout ve formátu pdf ze stránek www.roterhahn.cz.