Výrazné barvy a moderní technologie. Jaké trendy vévodí současným kuchyním?

Výrazné barvy a moderní technologie. Jaké trendy vévodí současným kuchyním?


Bez sklepa se obejdete. Spižírnu oželíte, šatnu přenechte hollywoodským filmům. Bez čeho ale nemůže fungovat žádná domácnost, je kuchyň. Jestliže se ji chystáte zařizovat, rekonstruovat nebo pořizovat zcela novou, máme pro vás několik rad z oblasti bytového designu a moderních technologií. Podívejte se s námi, co všechno můžete do své kuchyně zakomponovat, abyste ji povýšili na jedinečnou součást vašeho domova.

Nekonečné spektrum barevných variací

Dávno jsou pryč doby, kdy byl na výběr jeden typ kuchyně v maximálně dvou barevných provedeních. Do designu těchto místností se vkrádají odvážné kombinace a vrací se i nesmrtelné klasiky v podobě retro stylu. A co se tedy aktuálně drží na pomyslném vrcholu? Jsou to tmavé odstíny, přírodní dekory a industriální prvky. Výhodou takových kuchyní je jejich nadčasovost, jistá míra dramatičnosti a nezpochybnitelná elegance, což je kombinace vlastností, která rozhodně zanechá dojem.

Krok vedle neuděláte ani s klasickou bílou. Hodí se k ní téměř jakákoliv barva doplňků, kuchyňského dřezu či vodovodní baterie. Na trhu najdete baterie v různých barvách a provedeních, a to od dobře známého nerezu přes měděnou, sytě červenou až třeba po žlutou variantu.

 

Po volbě odstínu následuje otázka, zda kuchyňské vybavení a nábytek pořídit v matu nebo lesku. Chcete-li moderní gastronomický koutek, je mat jasnou volbou. Navozuje pocit klidu a je perfektním kontrastem               k přírodním materiálům i tmavým barvám. Počítejte ale s tím, že údržba je o něco náročnější.

Skrytí pomocníci – chytré spotřebiče a dřezové baterie

Jakmile máte vybrané dominantní barvy, přichází na řadu volba vhodného vybavení. Stejně jako se design kuchyní posunul o pořádný kus vpřed, zaznamenaly velký pokrok i kuchyňské technologie. 

Je libo vařící nebo perlivou vodu přímo z kohoutku? Žádný problém! Český e-shop Sanitino přišel na trh
s unikátními kuchyňskými bateriemi, které vám obojí dopřejí. S vodovodní baterií GROHE Blue Pure ® se můžete těšit na perlivou či například chlazenou vodu, filtrovanou i bez filtru. Pochutnáte si přesně na takové, jakou máte nejraději. Zároveň se zbavíte nutnosti kupovat vodu balenou v PET lahvích, takže výrazně ulevíte i životnímu prostředí. Pokud vám ekologie není cizí, pak hledejte také kuchyňské baterie s perlátorem. Při jeho používání totiž dochází k výrazné úspoře vody. Perlátor vodu „ředí“ vzduchem a kohoutkem jí tak proteče výrazně méně. Na intenzitě proudu to ale nepoznáte.

Pomyslným opakem GROHE Blue Pure® je pak dřezová baterie GROHE Red®. S ní můžete mít během vteřiny až 6 litrů vařící vody. Jednoduše stisknete tlačítko a bez čekání se vám hrnec či šálek plní 100stupňovou vodou. Šetříte tak čas i energii. Speciální technologie CoolTouch® navíc izoluje baterii od vroucí vody, takže se nemusíte bát opaření. Pro maximální míru bezpečí je součástí baterie také certifikovaná dětská pojistka.

 

Ani to nejmodernější se nehodí všude

Je jasné, že ostrůvek se vám těžko vejde do malého podkrovního prostoru, dvojitý dřez není vhodný na malou pracovní desku. Proto vždy především berte ohled na prostor, do kterého vybavení vybíráte. Pokud má být vaše kuchyň v tmavém a špatně osvětleném prostoru, zvolte raději světlejší barvy nebo promyslete umělé osvětlení. Nechcete mít přece z kuchyně temnou kobku, ve které si nevidíte pod ruce. Ať už se tedy rozhodnete nejnovější trendy následovat, nebo ne, nezapomínejte na to nejdůležitější – v kuchyni se musíte především dobře cítit. Jen tak mohou vznikat ty nejlepší gastronomické poklady.