Péče o pleť s rozšířenými póry – víme, jak na to!

Péče o pleť s rozšířenými póry – víme, jak na to!

Póry jsou součástí každé pleti. To znamená, že se jich nikdy nezbavíte. Můžete ale ovlivnit to,
jak budou vypadat a zda vám budou způsobovat potíže. Rozšířené póry patří mezi jedny
z nejčastějších problémů s pletí, proto se s námi podívejte na to, jak o ně správně pečovat.


Řešte příčinu, ne následky

Ženy s náchylnou pletí k otevírání a zanášení pórů nejčastěji začnou během své každodenní péče o pleť pokožku pravidelně a velmi intenzivně čistit. Často k tomu začnou používat produkty, které mají lehké složení, aby pleť nezanášely ještě více. Bohužel se v tomto případě jedná o řešení následku a ne problému samotného. Nemůžeme se pak divit, že vytoužený výsledek nepřichází a póry vypadají pořád stejně.

Kvůli tomu, že se z pleti odpařuje voda, se rozevírají póry. Odcházející voda z pleti nabírá na rychlosti a vytváří “sopku” – rozšířené póry. Aby se do pleti skrze otevřené póry nedostaly bakterie, brání se zvýšenou tvorbou mazu. Ten ale po čase zoxiduje a vytvoří černou tečku. Právě proto je potřeba pleť nejen čistit, ale vytvořit na ní i ochrannou bariéru. Voda se z ní pak nebude odpařovat a póry se nebudou rozšiřovat.


Zdroj: pexels.com

Jak tedy nejlépe na péči o problematickou pleť?

Pokud chcete svou pleť opravdu vyčistit a dát jí to, co potřebuje, vsaďte na pleťové mléko a tonikum. Tyto dva produkty společně představují nejefektivnější způsob čištění pleti. Maz, který se nachází v pórech, nejlépe odstraníte pomocí olejové složky v pleťovém mléce. To nanášíte přímo na pleť ráno i večer. Pomocí navlhčených prstů pleťové mléko krouživými pohyby rozetřete a následně smyjte vodou. Na omytí opravdu nezapomínejte, je to důležitý krok. Poté naneste na vatový tamponek gelové tonikum, ideálně od stejné značky jako máte mléko, a pleť dočistěte.

Jakmile máte důkladně vyčištěno, zaměřte se na následnou péči o pleť. Teď je čas zvolit správné sérum
a
pleťový krém. Vybírejte ideálně takové sérum, které budete nanášet ráno i večer pod krém. Pokud chcete své pleti dopřát opravdovou péči, používejte rozjasňující i regenerační krém. Pleť přes noc regeneruje a zároveň přijímá více výživy, přes den pak potřebuje spíše lehčí konzistenci krému, aby se na ni dobře nanášel make-up. Pokud patříte mezi ženy, které se nelíčí, oceníte krémy ještě více, jelikož vaši pleť krásně rozjasní.

 
Zdroj: Beautyonline.cz

Volba správné pleťové kosmetiky je základ

Vybrat kosmetiku na pleť, která funguje, může být velmi těžké. Na trhu je spousta přípravků, tak který si vybrat? Zkuste vsadit na profesionální pleťovou kosmetiku. Když je navíc odzkoušená kosmetickými salony i jejich zákaznicemi, nemůžete vybrat špatně. A pokud byste se raději s někým poradili, abyste měli jistotu, že máte produkt sedící vaší pleti, obraťte se na Beautyonline.cz. Mají odbornice na péči o pleť, které vám pomohou
s výběrem. Svým zákazníkům, kosmetickým i kadeřnickým salonům pomáhají již 30 let.