Zbavte se nepořádku v koupelně a proměňte ji v oázu klidu

Zbavte se nepořádku v koupelně a proměňte ji v oázu klidu

Udržet koupelnu uklizenou a uspořádanou se občas může zdát jako nadlidský úkol. Není to
ale nemožné. Pomocí jednoduchých tipů se zbavíte disharmonie v koupelně a proměníte ji
na místo jako stvořené pro odpočinek po náročném dni.


 

Vytvořte místo pro každého

Koupelna má sotva pár metrů čtverečních, zpravidla je to ale jedno z nejvytíženějších míst v každé domácnosti. Úložné prostory tam proto hrají prim. Vytvoří místo na desítky drobností, které potřebujete mít po ruce, usnadní hektická všední rána a zpříjemní chvíle před spaním. Elegantním řešením, jak docílit uspořádané koupelny s dostatkem úložných prostor, jsou koupelnové sestavy. Nejen že v nich můžete vyhradit poličku pro každého člena rodiny, ale perfektně se do nich schovají i úložné boxy. To se hodí obzvlášť v malých koupelnách, které sice žádné kouzlo zvětšit neumí, ale nejrůznější organizéry pomohou efektivně využít každičký centimetr.

 

Tip: Chaos v okolí vany nebo sprchového koutu vám pomohou zkrotit košíky, v nichž budete mít veškerou kosmetiku pěkně po ruce, ale zároveň uspořádanou.

 

Pusťte do koupelny přírodu

Přírodní materiály vnesou do koupelny harmonickou atmosféru. A stačí k tomu jen pár dřevěných doplňků. Sáhněte po těch z tropických dřevin, které jsou tvrdé a vysoce odolné vůči vlhkosti. Díky tomu jsou nejen krásné na pohled a příjemné na dotek, ale zároveň vynikají dlouhou životností. Máte-li koupelnu s okny, pak by vám v ní neměla chybět ani zeleň. Ve vlhkém prostředí se báječně daří zejména kapradinám, pepřincům nebo jiným druhům z tropických deštných pralesů.

 

I v koupelně je světlo důležité

Pro koupelny je ideální volbou osvětlení, u něhož můžete regulovat jeho intenzitu. Světlo pak snadno přizpůsobíte líčení, holení i odpočinku po náročném dni. Při výběru žárovek také věnujte pozornost hodnotě Ra, která určuje věrnost reprodukce barev ve světle žárovky ve srovnání se slunečním svitem, ideální index je přitom 80 Ra a vyšší. K zrcadlu je pak vhodné LED osvětlení, které je úsporné, intenzivní a má dlouhou životnost.

 

Tip: Při výběru osvětlení do koupelny se zaměřte také na IP krytí. Čím vyšší číslo, tím je svítidlo odolnější proti mechanickému poškození a proniknutí vody.

 

Nezbytnosti pro harmonický relax

Měkoučké ručníky, houby na mytí i předložka jsou v koupelně nutností a platí, že čím měkčí, tím lepší. Nic totiž neuvolní tělo po dlouhém dni tak jako horká lázeň a textilie příjemné na dotek. Nezapomeňte si do koupelny pořídit také ty správné pomocníky, jako jsou vonné svíčky nebo aroma difuzér, které navodí harmonickou atmosféru jako mávnutím kouzelného proutku.

Proměna koupelny opravdu není nic složitého a obejde se bez bourání i nákladné rekonstrukce. Stačí k tomu jen pár chytře zvolených doplňků. V dnešní době si ji navíc snadno zařídíte z pohodlí domova. Na Expedo.cz nebo Expedo.sk najdete širokou nabídku koupelnového nábytku i doplňků. Ke každému nákupu je navíc doprava zdarma.

 

 

 

 

zdroj foto:  Unsplash.com