Brýle jako pomocník pro špatný zrak, ale také jako dokonalý módní doplněk

Brýle jako pomocník pro špatný zrak, ale také jako dokonalý módní doplněk


Brýle se již velmi dlouhou dobu neřadí pouze mezi zdravotní pomůcky, ale stávají se, čím dál častěji, také módním doplňkem. Aby dokonale doplnily váš outfit, je potřeba vybrat vhodný typ. Na co se při výběru brýlí zaměřit?

Brýle podle tvaru obličeje
Ať už si pořizujeme brýle jako zdravotní pomůcku nebo jako módní doplněk, měli bychom vybrat takový model,
v němž se budeme cítit dobře a který bude ladit s naším vzhledem i životním stylem. V první řadě bychom měli brát v potaz tvar obličeje. Ke každému se totiž hodí jiný design brýlí. Pokud patříme mezi majitele obličeje oválného, máme velkou výhodu, neboť tomuto tvaru sluší téměř každé brýle. Ideální volbou jsou pak brýlové obruby široké. Jestliže máme obličej kulatý, vhodnou volbou jsou brýlové obruby protáhlejší a spíše hranatého tvaru. Jestliže má obličej hranatý tvar, takovému dominují linie ostřejší. Ty změkčíme pomocí obrouček, jež budou jemně zaoblené. Jste odvážní? Pak zkuste obroučky "lenonky". Patříme-li mezi majitele obličeje srdcovitého tvaru, rozhodně si nepořizujme obroučky výrazné. Dobrou volbou jsou takové, které budou jemnější, tvaru oválu či obdélníku.

Také na barvě záleží
Barva obrouček by měla ladit s barvou vlasů a očí budoucího majitele. Příliš tvrdě působí takové brýle, které mají tmavší barvu, než je barva vlasů. Pozor na obočí, to by se nemělo za obroučky schovávat, hrana obrouček by měla kopírovat linii obočí. Také oblíbená barva oblečení, která v našem šatníku převažuje, hraje důležitou roli.

Všeho moc škodí
Pokud si pořizujeme brýle pouze jako módní doplněk, u některých každodenních aktivit bychom je neměli používat. Jedná se především o práci na počítači nebo řízení automobilu. Ptáte se proč? Neboť v tomto případě bývají dioptrická skla většinou nahrazována plastem, který se snadno a rychle ušpiní a my si tak poškozujeme zrak.