Naše rodina se brzy rozroste

Naše rodina se brzy rozroste


Každá rodina, která čeká příchod nového člena, se na něj musí dokonale připravit. Všechny budoucí maminky jsou mnohem klidnější, když si dětský pokoj a výbavičku pro své miminko mohou zařídit podle svých představ
a vše mají nachystáno ještě před narozením potomka. Miminko potřebuje v prvních týdnech svého života neustálou péči a tak na nějaké další zařizování mnoho času nezbývá. Na co tedy nezapomenout?

Vybavení dětského pokoje
Během prvního roku bude miminko v dětském pokoji, ve většině případů, trávit málo času, neboť maminka si většinou postýlku umístí vedle své postele, v ložnici. Nicméně pokud to jde, lze do dětského pokoje umístit druhou postýlku a miminko zde nechat odpočívat během dne. Do dětského pokoje je ideální umístit skříně pro oblečení a plenky. Také zde své místo rozhodně bude mít přebalovací pult. Vzhledem k tomu, že u něj bude maminka trávit poměrně dost času, je potřeba jeho výběru věnovat velkou pozornost. Výška pultu by měla korespondovat s výškou toho, kdo u něj bude trávit nejvíce času. Velikost přebalovací plochy asi nebude nikdy dostatečně velká, ale je potřeba pamatovat na její okraj, který by měl zajistit miminku bezpečí proti pádu. Přebalovací pult by měl mít nějakou přihrádku, do které je možno umístit věci potřebné pro přebalování.

Kojenecké oblečení
Vzhledem k tomu, že miminko rychle roste, nemá cenu pořizovat velké množství oblečení jedné velikosti.
Do základní výbavičky patří několikery dupačky (ideálně s rozepínáním v rozkroku, snadněji se pak miminko přebaluje), košilky, 2-3 kabátky nebo mikinky, měkké ponožtičky, v zimně bavlněná čepička jako spodní a pak nějaká teplejší a zimní overal.

Další výbava
Do další nezbytně nutné výbavy patří kočárek, autosedačka, postýlka či kolébka s lehkou peřinkou, lůžkoviny (ideálně z přírodních materiálů), věci potřebné pro koupání (vanička s lehátkem, osušky, dětská kosmetika) přebalovací plenky a podložka.