Slaměnka, nesmrtelná bylinka našich babiček

Slaměnka, nesmrtelná bylinka našich babiček


Mám ráda smyslně zemitou vůni slaměnek, které pokaždé když si k nim na zahradě přivoním ve mně evokují vzpomínky na babiččinu půdu na chalupě, kde je každé léto sušila v malých svazečcích na prádelní šňůře a pak z nich na podzim dělala krásné sušené vazby, jelikož říkala a věřila, že kytice slaměnek a hlavně jejich vůně má pozitivní a hojivý vliv na duši, která dodá každému bez výjimky pocit klidu a bezpečí. Stačí jen přivonět...

Slaměnka, nesmrtelná bylinka našich babiček
Navíc slaměnky oplývají mnoha pozitivními účinky na lidské zdraví a jejich olej má řadu prospěšných vlastností, zejména intenzivní antioxidační schopnost. Podporuje přirozený proces obnovy pleti, napomáhá udržet její mladistvý vzhled, brání dehydrataci a udržuje pokožku hebkou a vláčnou. Stimuluje její cirkulaci, podporuje buněčnou obnovu a tvorbu kolagenu. Působí proti stárnutí, obnovuje strukturu a vitalitu pleti.

Ochlazující osvěžovač pleti na slunné letní dny

Jelikož se blíží léto, tak není nad to vyrobit si hezky doma v klidu svého vlastního pomocníka na spáleniny od sluníčka, který vám poskytne okamžitou první pomoc, kdykoliv se jen trochu přichytnete a kterého využijete v létě kdekoliv. Ať už při koupání u moře, rybníka, na horské túře nebo na louce při sběru bylinek za krásného slunečného dne.

Budete potřebovat:
100 ml hydrolátu ze slaměnky
2 čajové lžičky gelu Aloe Vera
5 kapek EO slaměnky
5 kapek EO levandule nebo máty peprné

Postup:
Všechny ingredience nalijeme do lahvičky s rozprašovačem, promícháme a můžeme začít používat.

 

 

 

zdroj: https://www.liftea.cz/blog/clanky/slamenka,-nesmrtelna-bylinka-nasich-babicek