Kosmetika jako dárek? Proč ne!

Kosmetika jako dárek? Proč ne!


Znáte to. Potřebujete koupit dárek někomu blízkému, nenapadne vás ale nic jiného než kosmetika. Nevíte ale, jakou kosmetiku vybrat, nakonec tedy pořídíte kosmetickou taštičku ze supermarketu.
Možná si teď říkáte, že kosmetika je klišé. Nemusí být. I kosmetika může udělat radost, když ji správně vyberete. Na co se tedy zaměřit?

Používá to?

Víte, že váš blízký má v koupelně pouze mýdlo a šampon? Pokud ano, nepouštějte se raději do experimentů se speciálními kosmetickými přípravky. Proč kupovat něco, co bude ležet na poličce a za pár měsíců to skončí v koši. Nebo naopak, potrpí si na luxusní parfémy s vůní, která vydrží od rána do večera? Toaletní vody v tom  případě nebudou to pravé ořechové. Vůně mohou být stejné, nejsou ale tolik intenzivní a zpravidla nevydrží celý den.

Osobnost

Pořizujete kosmetiku pro něžnou vílu nebo svůdnou a smyslnou ženu? Je sportovní typ nebo spíš elegantní? Jedná se o dospívající dívku nebo dámu v pozdním věku? Tohle všechno může hrát ve výběru kosmetiku důležitou roli. Mladé ženy a dívky většinou upřednostňují lehké květinové a sladké vůně. Starší ženy dávají přednost spíš výraznějším a kořeněným vůním. Samozřejmě to nemusí být pravidlo. Každý máme jiný vkus.

Zdravotní komplikace

Spousta lidí má v dnešní době velmi citlivou pokožku a musí si kosmetiku pečlivě vybírat. V případě, že člověk trpí kožními problémy, je lepší zvolit kosmetiku přírodní bez chemických látek. Ty mohou pokožku dráždit. Nemusíte se bát, že nevyberete. Přírodní kosmetika zažívá boom, na výběr dnes máte ze spousty značek. Vybírat můžete v drogerii i na internetu.   

Oblíbená značka

Obdarovaný používá stejnou značku již 10 let a nedá na ni dopustit? V tom případě není co řešit, máte jasno. Přesto ale můžete překvapit. Poohlédněte se po novějších výrobcích stejné značky. Možná vás překvapí, jaké kosmetické výrobky se dnes dají pořídit.Zapátrejte

Vybrat vhodnou kosmetiku chce trochu času. Není nutné vyčlenit si týden na výběr toho správného šamponu či krému. Zároveň ale nedoporučuji koupit první, na který v obchodě narazíte. Prozkoumejte více značek, porovnejte složení, zjistěte, pro koho je kosmetika vhodná. Nenechejte se zlákat ani výraznými slevami. Ve slevách můžete nakoupit dobře a výhodně, nízká cena by ale neměla být rozhodující. Nejdůležitější ze všeho přeci je, aby dárek udělal radost.