Jak si vyladit obývák?

Jak si vyladit obývák?


Obývací pokoj je prostor, kde se setkává celá rodina, kam si zveme své přátele a kde odpočíváme. Měl by tedy působit útulným dojmem a zařídit bychom si jej měli tak, aby byl pohodlný a navíc účelný. Pocit útulnosti navodí vhodné barvy a doplňky, pohodlí pak zase vybavení, jehož součástí jsou také lenošky a komody.

Odpočinek a relaxaci nabízí nejen křeslo, ale také lenoška

Lenoška – už samotný název napovídá mnohé o tomto kousku nábytku, který je dobrou volbou jak do obývacího, tak i do dětského pokoje. Vhodně zvolenou lenošku můžeme umístit i na balkon nebo terasu. Pokud chceme, aby lenoška dostála svému jménu, musíme si vybrat vhodný kousek. Na trhu se objevují lenošky různých designů a z různých materiálů. Podle čeho vybírat?

Většina lenošek může být velmi multifunkčním kouskem. Lze je použít nejen při odpočinku, ale také při četbě, studiu nebo poslechu hudby. V nabídce nalezneme i kousky ve variantě polohovací. Do menšího obývacího pokoje nebo na balkon je ideální volbou lenoška rozkládací, která může zároveň plnit i úlohu křesla. Velmi oblíbené jsou také lenošky s úložným prostorem, do kterého uložíme třeba televizní deku nebo lůžkoviny.

I volba materiálu potahu lenošky hraje důležitou roli. Od něj se odvíjí nejen vzhled, ale také pohodlí a životnost lenošky. Pevný a odolný je mikroplyš, který se navíc dobře udržuje v čistotě. Také je příjemný na dotek, stejně jako mikrovlákno. Velkou odolnost nabízí kůže, moderní vzhled pak ekokůže, ta je vhodnou volbou i pro alergiky. Nejběžnějším materiálem jsou pevnější druhy látek.

Praktické a designové komody

  • Skříňky a komody do obývacího pokoje zkrátka patří. Nejen, že vkusně doplní pokoj, ale také
  • nabízejí úložný prostor. Toho, především v panelákovém bytě, není nikdy dostatek. Podle čeho
  • komody vybírat? Měly by ladit s celkovým vzhledem místnosti, a to jak stylově, tak i barevně, což
  • není problém. V nabídce se nacházejí komody různých velikostí, barev, stylů a z různých druhů
  • materiálů. Vyberou si jak vyznavači minimalismu, tak i designových kousků.


Skříňky a komody do obývacího pokoje zkrátka patří. Nejen, že vkusně doplní pokoj, ale také nabízejí úložný prostor. Toho, především v panelákovém bytě, není nikdy dostatek. Podle čeho komody vybírat? Měly by ladit
s celkovým vzhledem místnosti a to jak stylově, tak i barevně, což není problém. V nabídce se nacházejí komody různých velikostí, barev, stylů a z různých druhů materiálů. Vyberou si jak vyznavači minimalismu, tak
i designových kousků.