Pivní chuti se vzdávat nemusíte. Krušovice uvařily nové Královsky hořké nealko

Pivní chuti se vzdávat nemusíte. Krušovice uvařily nové Královsky hořké nealko


Letní vysedávání s přáteli a společné zahánění žízně je na dohled! Pivo na osvěžení může být fajn, ale občas si prostě musíte udržet čistou hlavu. Vzdávat se opravdové pivní chutě a žádané hořkosti však nemusíte. Pivovar Krušovice totiž představuje novinku – Královsky hořké nealko, které si svou plností a hořkostí troufá na alko.

 

Královsky hořké nealko je v nabídce pivovaru Krušovice prvním nealkoholickým pivem. „Novinku jsme uvařili jako pivní variantu vhodnou pro všechny, kteří sahají po nealku, ale zároveň se nechtějí ochudit o typicky hořkou sladovou chuť klasického alkoholického piva,“ představuje ředitel pivovaru Krušovice Michal Rouč.

Nealko z Krušovic připomíná alkoholické pivo právě díky výrazné hořkosti o 28 jednotkách IBU. „Udává ji přesné dodržení stanovené receptury a využití kvalitních surovin, jako jsou léty osvědčené ječné slady a pečlivě vybrané chmele. Troufám si říct, že právě díky své výrazně hořké chuti a plnosti novinka milovníky piva zaručeně překvapí. Nové nealko jsme připravili, protože věříme, že si lidé zaslouží opravdovou chuť piva i v nealku,“ komentuje senior manažer značky Krušovice Jiří Coufal.

Nejlépe si Královsky hořké nealko vychutnáte, když jej vychladíte na ideální teplotu 5 °C. Servírujte ho do půllitru, který předtím umyjete a vypláchnete studenou vodou. Jedině z čisté a neosušené sklenice nebudou unikat příliš rychle bublinky vzduchu, a charakteristická pěna navrchu si tak déle udrží svou hustotu
a kompaktnost.

Královsky hořké nealko z Krušovic se již začíná objevovat v regálech obchodů. Nadšenci z řad pivařů, kteří by novinku chtěli ochutnat, ho najdou také ve vybraných e-shopech s potravinami.

 

Produktový tip:

Sytě zlaté Královsky hořké nealko od pivovaru Krušovice ocení každý, kdo má chuť na pivo hořké jako ležák, ačkoli si potřebuje udržet čistou hlavu. Krušovické nealko vyniká správným řízem a plnou sladovou chutí.
Po napití si vychutnáte dlouho doznívající a ve finále převažující hořkost charakterizovanou 28 jednotkami IBU. Velmi hustá a kompaktní pěna podtrhuje vysokou kvalitu piva. K dostání je v láhvi, plechovce a také na čepu ve vybraných hospodách.

 

Doporučená obchodní cena: plechovka 18 korun, láhev 15 korun

 

 

 

Krušovický pivovar Krušovice byl jako jediný u nás po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když ho v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Od té doby zde krušovičtí sládci vaří pivo bez přerušení. Do jeho portfolia patří Královský Originál 10, Královská 12, součástí portfolia jsou také Krušovice Královské Černé
a Krušovice Pšeničné a od roku 2017 čepovaný ležák 11 Mušketýr. Krušovická piva pravidelně bodují na prestižních degustačních soutěžích doma i v zahraničí. Poslední ocenění například získalo Krušovické Černé, a to na Zlaté pivní pečeti 2020. V roce 2019 na stejné soutěži bodovala Krušovická 10, která se mezi světlými výčepními pivy umístila na 2. místě. Výrazným úspěchem se v roce 2018 stala stříbrná medaile ze soutěže Monde Selection pro Krušovice Imperial.