Společnost Fielmann otevírá v Praze své první dvě optiky v České republice

Společnost Fielmann otevírá v Praze své první dvě optiky v České republice


Módní brýle za dostupnou cenu – to je Fielmann, lídr německého trhu na poli maloobchodního prodeje brýlí. Značka, která na svém domácím trhu prodává každé druhé brýle a napříč Evropou má 880 prodejen, nyní míří na český trh. V těchto dnech otevírá první dvě prodejny s optikou v Praze, a to v obchodních centrech Westfield Chodov a Centrum Černý Most, do konce roku pak přibudou další tři pobočky.

Cílem expanze v České republice je dosáhnout ve střednědobém horizontu kvóty 20 prodejen s ročními prodeji 80 000 brýlí a obratem 380 milionů korun (15 milionů eur). Do Prahy nyní společnost Fielmann mimo jiné míří se dvěma novými stylovými kolekcemi. Tou první je collezioneMILANO, která zákazníkům přinese italský šarm, druhá kolekce Trend Collection Summer 2021 „Life Is Wonderful“ je zase oslavou léta a krásného slunečného počasí.

„Zařazením České republiky do naší maloobchodní mapy plníme přání mnoha českých zákazníků, kteří dříve za značkou Fielmann museli cestovat do zahraničí. Zároveň jde o důležitou strategickou volbu, stejně jako o zcela přirozený krok. Česko se nachází v srdci Evropy a je skoro celé obklopeno trhy, na nichž se už naše značka úspěšně etablovala,“ říká Christoph Schlesiger, country manager společnosti Fielmann pro Českou republiku.

Společnost Fielmann je známá svými stylovými brýlemi za nejlepší ceny. Tato rodinná firma má v optickém průmyslu hluboké kořeny. Zabývá se nejen designem a výrobou brýlových obrub, u kterých zákazníkům nabízí aktuální trendy, zároveň ale také distribuuje přední světové značky i specializovanou optiku. V celé Evropě na optiku Fielmann spoléhá víc než 27 milionů zákazníků.

Společnost Fielmann, kterou založil v roce 1972 v německém městě Cuxhaven Günther Fielmann, uspěla díky jedinečnému spojení dvou faktorů. Prvním je motto, kterým se všichni zaměstnanci řídí už od prvních dnů vzniku společnosti, které zní: Náš zákazník jsi Ty. Spokojenost zákazníků je tedy klíčovým prvkem všech procesů napříč firmou. Druhým faktorem jsou inovace. Skutečnou revoluci Fielmann spustil v roce 1981. Na lékařský předpis bylo tehdy v Německu možno pořídit pouze osm modelů brýlí, které sice byly funkční, šlo ale
o nadčasově ošklivé brýle, které na první pohled prozrazovaly příjmovou skupinu jejich nositelů. S tím se Günther Fielmann rozhodně nechtěl smířit, a tak se nejprve spojil s veřejnou zdravotní pojišťovnou. To mu umožnilo vytvořit rovnou 90 nových modelů brýlí, které poté společnost rozpracovala do kolekce s úctyhodnými 640 variantami. Tomu, aby se stylové brýle dostaly k úplně všem zákazníkům, tak už nic nestálo v cestě.Dnes, kdy společnost Fielmann vstupuje na český trh, naleznete optiky této značky v 16 zemích Evropy, vedle Německa například ve Švýcarsku, Rakousku, Itálii, Nizozemí, Lucembursku nebo v Polsku. V inovativních řešeních nyní pokračuje i Marc Fielmann, který je v rodinné firmě generálním ředitelem od roku 2019.

„Fielmann si dokázal i v náročné době udržet svůj podíl na trhu a v některých zemích dokonce posílil. Tento pozitivní vývoj podporuje naše odhodlání pokračovat v implementaci naší Vize 2025, jejímž cílem je plně digitalizovat a internacionalizovat naši skupinu jako celek.“ říká Marc Fielmann, generální ředitel společnosti Fielmann

Čeští zákazníci mohou už teď navštívit novou e-shopovou platformu fielmann.cz a nakupovat sluneční brýle
a kontaktní čočky online z pohodlí domova.

Do právě otevíraných kamenných prodejen v Praze byla přijata desítka českých zaměstnanců a jejich počet se bude postupně navyšovat. Maloobchodní strategie společnosti v celé Evropě upřednostňuje přijímání místních zaměstnanců ve městech, v nichž společnost působí. Benefitem pro každého pracovníka je pak průběžné vzdělávání. Zaměstnanci společnosti Fielmann tak získávají pomocnou ruku v podobě celé řady kurzů od poradenství přes komunikaci se zákazníkem až po kurzy technických znalostí. Mezi závazky společnosti Fielmann ale patří také pravidelné investice do místních projektů a do podpory komunity a Česká republika
v tomto nebude výjimkou.

„Protože společnost Fielmann preferuje dlouhodobé cíle nad těmi krátkodobými, jsou pro nás investice do budoucnosti samozřejmé jak v rámci celé naší společnosti, tak i v rámci jednotlivých trhů, na nichž působíme. Dlouhodobé investice se ale v první řadě týkají našich zaměstnanců. Právě proto je náš úspěch založen na vzájemné důvěře a odpovědnosti, které s námi naši zaměstnanci sdílejí. Chceme, aby se společnost Fielmann stala pro českého zákazníka volbou číslo jedna na poli maloobchodního prodeje módních brýlí a aby naše prodejny byly místem, kde se můžete spolehnout na specializované optiky a poradce při hledání nejlepšího řešení," říká Christoph Schlesiger, country manager pro Českou republiku.

7 výhod společnosti Fielmann

Měření zraku zdarma: Náš tým kompetentních a odborně vyškolených optiků vám rád poradí a pomocí moderní technologie změří váš zrak.

Velký výběr: V každé pobočce Fielmann najdete více než 2 000 brýlí od známých návrhářů a světoznámých značek za zaručeně nízké ceny.

Módní brýle z kolekce Zero: Na každé pobočce Fielmann naleznete minimálně 300 brýlových obrub z naší kolekce Zero. Za tyto brýlové obruby nezaplatíte nic, k zaplacení budou jen brýlové čočky.

Záruka vrácení peněz: Fielmann garantuje nejvýhodnější ceny. Pokud do 6 týdnů od nákupu uvidíte jinde stejný produkt levněji, Fielmann přijme zboží zpět a vrátí vám kupní cenu.

Tříletá záruka: Všechny obruby v kolekci Fielmann úspěšně prošly testem v souladu s ČSN EN ISO 12870. Jsou odolné proti korozi, neblednou a neuvolňují nikl, jak tato norma vyžaduje.

Záruka spokojenosti: U společnosti Fielmann nakupujete bez rizika. Pokud vaše nové brýle nesplňují vaše očekávání, vyměníme je, nebo je přijmeme zpět a vrátíme vám kupní cenu. Reklamace jsou pro nás příležitostí ke zlepšení našich služeb. Pouze spokojení zákazníci nás doporučí ostatním.

Fielmann – zákaznický servis: Vaše spokojenost je naší prioritou, proto si opravdu vážíme všech podnětů
a návrhů na zlepšení. Jsme vám k dispozici na e-mailové adrese zakaznickyservis@fielmann.cz nebo na bezplatném čísle 00800 284 366 78, od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00.

Sociální angažovanost společnosti Fielmann

Optika Fielmann přijímá odpovědnost vůči svým zákazníkům, zaměstnancům a společnosti a věří, že investice do společnosti jsou investicemi do budoucnosti. Společnost Fielmann každoročně vysazuje za každého zaměstnance jeden strom – k dnešnímu dni jich už je to víc než 1,6 milionu. Angažujeme se také v oblasti ochrany přírody a životního prostředí, jsme mecenášem kultury, vědy a výzkumu a přispíváme i školám a obcím.

 

 

O společnosti Fielmann
Společnost Fielmann je známá stylovými brýlemi za dostupné ceny. Fielmann je veřejně obchodovatelná rodinná firma, která provozuje vlastní designérská studia, výrobu a více než 880 prodejen v 16 evropských zemích. Díky obchodnímu modelu omni-channel obsluhuje přes 27 milionů klientů. Za svůj úspěch vděčí společnost Fielmann téměř 22 000 motivovaných zaměstnanců, kteří se řídí filozofií společnosti striktně orientovanou na zákazníka.
V roce 2020 společnost Fielmann prodala 7,3 milionu brýlí, dosáhla obratu 1,63 miliardy eur (včetně DPH) a zisku 175,5 milionu eur před zdaněním. V tomto roce se společnost také musela vyrovnat s pandemickými omezeními. Ve svých prodejnách proto zavedla zvýšené hygienické standardy i celou řadu pravidel stejně jako možnost si zarezervovat termín návštěvy přes internet. Jako rodinný podnik společnost Fielmann podporuje komunity, v nichž působí, sponzoruje tisíce mládežnických sportovních týmů po celé Evropě, podporuje zachování kulturního dědictví a různé projekty zaměřené na ochranu životního prostředí a klimatu. Od roku 1984 společnost každoročně vysazuje strom za každého zaměstnance.