Sametově jemná a zdravá pokožka po slunění. Jak na ni?

Sametově jemná a zdravá pokožka po slunění. Jak na ni?


Slunce, koupání, opalování. To vše patří k létu. Důležité je ale také svoji pokožku správně ošetřovat. Po dlouhém letním dni, kdy si slunečních paprsků užíváme dosyta, ale i po těch, co je slunce schované za mraky, potřebuje naše pleť dobře ošetřit. Přírodní vitaminy A, C, D, E z kozího másla nám pomohou docílit toho, aby naše pokožka byla sametově jemná, zdravá i krásná. Především díky tomu, že přímo ovlivňují ochrannou bariéru, hebkost a celkovou regeneraci pokožky.

 

Čím se mazat?

Kosmetika Capri na letošní sezónu vyvinula nový produkt, který se na péči po opalování přímo zaměřuje. Je jím Vitamínový fluid po opalování značky La Chèvre. „Kromě kozího másla přípravek obsahuje vysoké množství D-panthenolu se zvlhčujícím a zklidňujícím účinkem, dále vitamín B8 zvaný Inositol, který se podílí na stabilizaci opálení a je prokázáno, že zpomaluje rychlost zesvětlení pokožky o 60%, a navíc aktivuje syntézu kolagenu,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy Kosmetika Capri. Fluid dále obsahuje biologický filtr proti UV záření z Laminaria Ochroleuca, vybrané oleje jako je avokádový, mandlový a mrkvový s vysokým obsahem karotenů, potřebné vitamíny C a K, extrakty z vlčího máku, kadidlovníku a Vilínu viržinského. Důležitou součástí je taktéž Shea butter. Dokonale zklidňuje a hydratuje i velmi suchou pokožku, má přirozený UV faktor.

 

 

Jak vyzrát na sluníčko?

Pokožce pomáhá pravidelná hydratace. Kůže na slunci přirozeně reaguje zbarvením do ruda nebo do bronzova
a zároveň začne zesilovat. Chceme-li přejít spálené a hrubé pokožce, hydratovat je potřeba neustále. Jednak dostatečným množstvím čisté vody, a také právě správně zvoleným kosmetickým přípravkem. Dobré je nechat pokožku na slunce pomalu zvykat. První opalování by proto nemělo trvat déle než půl hodiny a měli byste se při něm pohybovat nebo alespoň po chvilkách otáčet, aby slunce mohlo působit rovnoměrně na celý povrch těla. Hodit se může i Beta karoten v podobě kapslí, který může péči o opálenou pokožku vhodně doplnit.

 

Rady našich babiček se opět potvrdily

Už naše babičky radily spásu v podobě tvarohu či jogurtu na opálenou pokožku. Pokud se rozhodnete touto domácí variantou doplnit svou letní péči, skladujte mléčné produkty samozřejmě v chladu, umí pak zajistit patřičnou úlevu. Regeneračním a hydratačním efektem vyniká právě kyselina mléčná. Dokazují to klinické testy. I proto jsou kosmetické produkty vyrobené z kozího mléka vysoce funkční v rámci po-opalovací péče. „Kyselina mléčná toho umí daleko více. Kromě hydratace také odstraňuje odumřelé buňky, pokožku tvoří hebkou a lesklou, celkově ji rozjasňuje. Je účinná v boji proti vráskám a pigmentovým skvrnám a sjednocuje tón pleti. Navrací pokožce přirozené pH,“ vysvětluje k tématu Ing. Jitka Poláková.

 

 

 

O Capri: 

Kosmetika Capri ve svých recepturách využívá primárně české a evropské suroviny z kozího mléka, na jejichž základě vyrábí špičkové produkty pečující o pleť, tělo a vlasy. Českým ženám, které hledají opravdovou kvalitu, nabízí tři značky: La Chèvre, Le Chaton a Capramedic. Jejich základem je vysoký podíl kozího mléka, másla, syrovátky a kolostra. A vyvážená kombinace vitamínů, minerálů, ceramidů, léčivých rostlin a bylin. Kosmetika Capri miluje přírodu. Její obaly jsou 100 % recyklovatelné. Produkty jsou výhradně české, vyráběné v Obci Čím nedaleko Prahy. E-shop s dopravou zdarma www.kosmetikacapri.cz. Instagram s kosmetickými recepty, soutěžemi a inspirací @kosmetikacapri