Proměny s KetoMix: Lucie musela na začátku zabojovat, ale povedlo se!

Proměny s KetoMix: Lucie musela na začátku zabojovat, ale povedlo se!


Energickou Lucci S. jsme vám představili v úvodním článkuLucie s váhou bojuje od dramatického rozchodu. Dlouhodobě přežívala na sladkých tyčinkách a čokoládách. Během Proměn s redakcí si musela zvyknout na nový režim. Co jí dělalo největší problém? A povedlo se jí už něco zhubnout?

Lucie S.

  • Věk: 37 let
  • Aktuální váha: 80 kg
  • Výška:  160 cm
  • Ráda by zhubla: 30 kg

 
Lucka na začátku hubnutí

 

Co se pro vás v době pandemie změnilo? Jak jste to zvládala? 

Pro mě se v době pandemie nezměnilo nic. Pracuji z domova, a tak vše zvládám v pohodě. Jsem zvyklá na tento režim, takže i když to jen trochu časově šlo, i jsem si doma zacvičila.

 

Před 4 týdny jste dostala od redakce produkty KetoMix diety, jak jste s nimi spokojená? 

S KetoMix jídly jsem naprosto spokojená a hodně rychle jsem si je oblíbila. Dokonce na tolik, že už teď přemýšlím, která si ve svém dlouhodobém jídelníčku držím :-). Baví mě jejich snadná a rychlá příprava a třešničkou na dortu je ještě skvostná chuť. Přiznám se, že na začátku jsem měla trochu problém najet na režim pěti jídel denně. A to hlavně, protože jsem nikdy nesnídala. Ráno mi po jídle, už od dětství, bývá špatně. A tak jsem ještě před dietou ,,snídala“ jen rozpustnou karamelovou kávu s mlékem nebo kakao. Jenže během KetoMix diety snídat musíte, a když jsem se to snažila ošálit, nepovedlo se. A tak jsem si musela na snídaně zvyknout. Trvalo mi to asi 14 dní. Možná dokonce i tři týdny.  Ale povedlo se a já jsem si na to zvykla. Každý den tedy jím všech 5 jídel a od té doby jsem opravdu začala hubnout. Paradoxně jsem si na to zvykla natolik, že mi pět jídel, včetně těch snídaní, začalo během dne naprosto vyhovovat. Cítím se pořád sytá, nekručí mi v břiše a každé tři hodiny se zase najím. Jsem zase plná síly a energie. Je to velký rozdíl oproti mému předešlému jídelníčku, kdy jsem žila jen na sladkostech jako jsou čokolády, dorty a další zákusky. Přežívala jsem na jednom či na dvou jídlech denně. Ty jsem ještě do sebe naházela někde za pochodu. Dala jsem si čokoládu, která mne na chvilku nakopla, získala jsem energii, ale ta mi rázem spadla dolů a už jsem byla zase unavená. No a tak jsem si dala další čokoládu, a takhle to bylo pořád dokola. Začarovaný kruh. Konečně jsem se ale naučila správně jíst a hodlám v tom pokračovat dál. Objevila jsem, sice pro někoho běžnou životosprávu, ale pro mě úplně novou kouzelnou formuli. Každý den 5 malých porcí jídla a k tomu hodně zeleniny.

 

Zkoušíte z jídel připravovat i nějaké recepty? Našla jste si nějaký oblíbený? 

Ano, zkoušela jsem recepty z webových stránek KetoMix. Zatím jsem pořád v první fázi diety, podle toho jsem i vybírala vhodné kombinace jídel. Mezi mými oblíbenými jsou určitě skořicové sušenky, žampiony v těstíčku, jahodový KetoMix shake s mátou, tvarohový koláč. Potom jsem vyzkoušela i jiné recepty od dalších hubnoucích z facebookové poradny. Ale bylo jich tolik, že si teď už nevybavím jeden konkrétní.  

 

Jaká je vaše aktuální váha? Podařilo se vám zhubnout? Případně kolik?

Když jsem se prvně vážila, než jsem vůbec s KetoMix dietou začala, vážila jsem 85 kg. Potom, co jsem se opravdu vpravila do správného režimu vážím 80 kg. Zhubla jsem tedy prvních pět kilo. Je to, tím, že mi trochu déle trvalo začít snídat. Jde to tedy pomalu, ale jistě. Nevzdávám se. Mými problémovými partii jsou břicho a stehna, přála bych si je zhubnout jako první a co nejvíce. Kdysi jsem vážila 45 - 55 kg, a to protože jsem od mala cvičila, tancovala a od 13-ti let jsem se věnovala kickboxu. S váhou jsem nikdy předtím neměla problém. Proto bych se ráda dostala zpátky do formy, jako za minulých časů, odlehčila přebytečný tuk a znovu začala sportovat.

 

Měříte si i úbytky v cm?

Úbytky v centimetrech si měřím. V pase i přes stehna mám o 4 cm méně. Zatím to není moc vidět, ale je to tak :-). To je hlavní. Mám od mala pomalý metabolismus (pomalé spalování tuků), ale věřím, že s KetoMix dietou ho nakopnu, a potom mu dopomůžu, tím, že začnu cvičit. Zatím mám cvičení od lékařů zakázáno a akorát jsem po očkování. Až si trochu tělo zvykne na nový režim, zase se pustím do sportování a kila půjdou dolů jedna dvě.

 

Jak vaši změnu jídelníčku a postavy vnímá vaše okolí, jaké jsou jejich reakce?

V mém okolí zatím nikdo nevnímá moji změnu jídelníčku, protože většina mých přátel a rodiny žije v zahraničí. Jsme v kontaktu pouze online.

 

Máte před sebou ještě další 4 týdny hubnutí, čeho si přejete v tomto období dosáhnout?

Moc ráda bych chtěla zhubnout 10 - 15 kg. Pokud se tak nestane, určitě zoufat nebudu. Vím, že všechno chce svůj čas a první krok už jsem udělala. :-) V hubnutí budu pokračovat i nadále, dokud nezískám zpátky svých 50 - 55 kg.

 

Vnímáte své změny pozitivně? Na co se těšíte?

Své změny vnímám velice pozitivně. Jsem opravdu vděčná, za to že jsem získala díky redakci příležitost KetoMix  dietu vyzkoušet. Určitě s ni budu pokračovat dál. Hlavně jsem moc ráda, že jsem se naučila jíst i jiná jídla, než pouze sladké. A i když sladké, tak v rozumné míře a bez cukru.