Detox pro tělo a duši? Víme jak na to!

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to!


Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní. Detoxikace je přirozený proces, kterým se z těla odbourávají toxiny a škodlivé látky. Pomáhá odstraňovat následky stresu, nevhodného stravování a nahromaděných toxinů.  Denně se tělo samo zbavuje toxinů, nicméně někdy je potřeba procesu samo očisty pomoci.

Na trhu je nespočet možností, jak detoxikovat své tělo. Známá slova jako detox, očista, a další jsou skloňována v mnoha reklamních kampaních. Jak se v záplavě tisíců druhů detoxu neztratit a vybrat si pro sebe takový, který Vám sedne na míru?

Základem je zamyslet se nad svým aktuálním zdravotním stavem a životním stylem. Pokud jste profík na zdravou stravu a žijete aktivně, můžete sáhnout po programech na delší časové období. Pokud jste naopak začátečník, který se rozhodl dopřát si tzv. generální úklid, je lepší začít postupně.

Při výběru správného detoxu je dále nutné dbát i na to, zda za celým procesem stojí poctivá příprava a rozmanité a kvalitní živiny, tak aby po dobu očisty našemu organismu nic nechybělo.

Detoxikace přitom nepomáhá jen po fyzické stránce, ale také po psychické stránce.  Odlehčí trávení, dobije energii, pročistí pleť a zároveň přispěje k lepšímu soustředění a celkové psychické pohodě.

Oblíbený detox letošního léta najdete například v programu EASYDIET, jejich nabídka je nastavena jak pro zmiňované profíky a aktivně žijící lidi, tak pro ty, kteří se zdravým životním stylem teprve začínají. Programy EASYDIET očišťují tělo i mysl. Jsou nastaveny na tři, sedm a dvacet osm dní. Jedná se o kombinaci pevné stravy a detox džusů, což je absolutně ideální volba, jelikož nehladovíte a zároveň je proces očisty maximálně efektivní.

Pokud chcete tělo zbavit nežádoucích látek, musíte změnit stravování a občas se pořádně pročistit. Vyzkoušejte náš DETOX START 3 DNY - výrazně tak odlehčíte vašemu trávicímu systému a nastartujete tímto proces hubnutí. Pokud vám bude program vyhovovat, doporučuji v očistě pokračovat v programech na sedm nebo dvacet osm dní. Efekty detoxu budou potom ješte výraznejší a trvalejší“ vysvětluje princip programů Petra Pitoňáková, zakladatelka EASYDIET.

S čím musíte u detoxikace počítat a co dodržovat? Samozřejmostí je vynechání alkoholu a kávy. Petra také nedoporučuje se vážit - detox totiž ani nemá za úkol zbavit vás váhy, ale nejprve nastartovat organismus a pomoc mu vyčistit se. Změnu tak pocítite nejdříve na objemu. Pokud má být detoxikační plán na sto procent úspěšný, je dobré do denního plánu zařadit i pohyb, stačí procházky, které povzbudí dobrou náladu a podpoří lymfatický systém, který je jakýmsi kanálem odpadních látek našeho těla. „Po skončení detoxu vám doporučujeme pokračovat v některém z našich stravovacích programů, abyste hned nesklouzli do "starých kolejí" a nesprávného životního stylu,“ dodává Petra Pitoňáková z EASYDIET.

Již více než 10 let pomáháme v EASYDIET měnit stravovací návyky a s nimi i celý životní styl našich klientů. Po rozšíření do Rakouska a Maďarska jsme se rozhodli vrátit ke kořenům jednoho z našich zakladatelů a nabídnout své služby i klientům v České republice. Každý den učíme nové a nové lidi, že stravovat se dá nejen zdravě, ale
i chutně. Kvalitní strava nemusí znamenat hodiny přípravy a hubnutí může opravdu být jednoduché a pohodlné.

 

Více také na www.easydiet.cz.