Zbavte se vodního kamene levně, účinně a ekologicky

Zbavte se vodního kamene levně, účinně a ekologicky


Dvě třetiny českých domácností zápasí s tvrdou či středně tvrdou vodou a stejně tak s vodním kamenem. Z nejnovějšího průzkumu společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ vyplývá, že tento problém 30 procent dotázaných řeší změkčovači vody a silnými chemikáliemi.

 

Oblíbené pití je voda z kohoutku

Zajímavé je, že i když se tvrdá voda vyskytuje ve většině domácností, tři čtvrtiny Čechů pije nefiltrovanou vodu přímo z kohoutku. Výhradně balenou vodu si kupuje pouhých 6 procent respondentů. Kvalitu vody pak 14 procent dotázaných upravuje pomocí filtrační konvice nebo převařením. Filtrační zařízení připojené na hlavní přívod vody vlastní pouze necelá 3 procenta domácností.

 

Problém jménem vodní kámen

Vodní kámen způsobený tvrdou vodou je nepřítelem koupelnových i kuchyňských spotřebičů, od varné konvice přes žehličku až po pračku. Nejčastěji se dle průzkumu SIKO kvůli vodnímu kameni porouchala rychlovarná konvice, a to hned v 19 procentech případů. Druhý nejčastěji poškozený přístroj je žehlička, která se porouchala 13 procentům. Každému desátému se pak rozbila pračka nebo se ucpalo vodovodní potrubí. Životnost pračky se snaží více než polovina Čechů prodloužit jejím pravidelným a náročným čistěním. Téměř polovina respondentů používá změkčovače vody a také ekologické prací prostředky. Vodní kámen bránící v průchodnosti potrubí snižuje nejen životnost spotřebičů, ale také zvyšuje spotřebu elektrické energie.

 

Ekologické řešení od SIKO

Jak ale trvale vystoupit ze začarovaného kruhu problémů spojených s vodním kamenem bez toho, aniž bychom museli pravidelně utrácet za změkčovače vody a další chemickou úpravu?  Odpovědí je průtokové těleso KalyxX a prací koule WashBall, které změkčují vodu bez použití chemických preparátů, a tím také dlouhodobě a účinně řeší problém s vodním kamenem a účinně zabraňují jeho usazování. Jedná se o česko-slovenské patentované technologie Ion Polarization System, které pomocí elektrod, turbulentního proudění vody a procesu kavitace mění uhličitanové soli vytvářející tvrdý kalcit (vodní kámen) na měkký prášek aragonit, který se snadno odplaví.

KalyxX se zabuduje přímo do vstupního potrubí, kde vodu změkčuje a účinně snižuje usazování vodního kamene až o 76 procent. Pokud ale nemůžete či nechcete zasahovat do potrubí, můžete zvolit jednodušší řešení v podobě prací koule WashBall, která se vkládá přímo do bubnu pračky či myčky. Změkčením vody se zvyšuje účinnost praní a snižuje spotřeba pracího prášku, což se pozitivně projeví nejen na spotřebičích, ale i vašich peněženkách.