Péče při aknózní pleti

Péče při aknózní pleti

Česká přírodní značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia uvádí na trh další novinky! Akné dnes trápí daleko víc lidí i díky nošení roušek. Řada pěti produktů Nobilis Tilia pro Péči při aknózní pleti obsahuje komplex bylinných extraktů a éterických olejů. 


Celou řadu provází aroma hřebíčku, který se tradičně využívá pro své protizánětlivé účinky. Éterický olej tea tree a grapefruit tvoří synergii posilující psychiku a dodají sebevědomí. Dopřejte pleti odlehčení od mastnoty
a dostatek hydratace po celý den, výživu a zklidnění na noc.

 

S akné se setká během života až 90 procent žen i mužů, a to nejen v období dospívání. Problematická pleť navíc bývá častou příčinou psychické zátěže. Může vést ke ztrátě sebevědomí a vyvolávat úzkostlivé stavy. Vznik akné má na svědomí především hormonální nerovnováha, ale i mnoho dalších faktorů – genetika, stres, špatná životospráva, kouření, alkohol nebo některé léky. A krom toho také špatně zvolené kosmetické přípravky. Důležité je neprovádět hloubkové čištění doma, ale navštívit kosmetičku a raději dřív než pozdě, kdy už je tvář zjizvená neodbornými domácími zásahy a nevhodnou péčí.

V posledním roce se zrodil nový typ akné, které může potkat i ty, kteří jinak problematická pleť netrápí, tzv. maskné. Pod respirátory totiž vzniká prostředí plné tepla a vlhka, ve kterém se daří bakteriím
a mikroorganismům. Mechanickým třením roušky o pokožku je zároveň pleť podrážděná, a pronikají tak do ní snáze nečistoty z okolí. Důležitá je správně zvolená šetrná kosmetika, která pleť dostatečně hydratuje, vyživí
a má protizánětlivé účinky.

 

Nobilis Tilia Péče při aknózní pleti - živá voda pro vaši pleť i sebevědomí

Dopřejte své pleti pomoc z přírody. Nová Péče při aknózní pleti od Nobilis Tilia zbaví pokožku přebytečného mazu, aniž by ji vysušovala, naopak doplní potřebnou hydrataci i výživu. Akné řada pěti produktů od Nobilis Tilia povzbuzuje smysly a dodává jistotu. Komplexní péče o problematickou pleť nabízí účinnou kombinaci bylinných extraktů a aktivních látek s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Pravidelné používání přípravků reguluje tvorbu kožního mazu a působí preventivně. Celou řadu provází aroma éterického oleje z hřebíčku. Směsi éterických olejů jsou vybrané tak, aby zajistili účinnost produktů i vůni. Působení aroma hřebíčku, tea tree a grapefruitu posiluje psychiku, odolnost proti stresu, povzbuzuje sebevědomí a zvládání negativních emocí. “Pokud má pleť přirozeně rozšířené póry a stálou tvorbu mazu, je to zdravá pleť! Takže mít drobné tečky na nose je v pořádku,” říká kosmetička Petra Špačková, která s Nobilis Tilia dlouhodobě spolupracuje. Tři základní produkty - Akné čistící gel, Akné fluid a Akné SOS gel naleznete v dárkovém balení pod názvem: Sada Pověs akné na hřebíček. Více ZDE.

Odstraňuje nečistoty i make-up, aniž by vysušoval pokožku. Působí protizánětlivě a antimikrobiálně, pleť zanechává hladkou, zklidňuje ji a hydratuje.

Akné pleťová voda

Tonizuje pleť, zmírňuje projevy zánětu a zklidňuje podráždění. Pravidelné používání snižuje tvorbu nadměrného kožního mazu a vznik komedonů.

Akné krém

Jemná konzistence odlehčí mastné pokožce a udržuje její optimální pH. Aktivní látky působí protizánětlivě, zlepšují vzhled jizev a pigmentace způsobené akné.

Akné fluid

Lehká emulze s antibakteriálními a regeneračními účinky nahradí denní krém. Výborně se vstřebává, nemastí
a pokožku zanechává sametově matnou.

Akné SOS gel

První pomoc pro lokální ošetření akné v praktickém kapesním balení. Tiší zánět a zpomaluje aktivitu bakterií, takže pupínky se dají rychleji na ústup. Zažeňte zánět přímo v místě pupínku kdykoliv během dne.

 

 

Domácí péče všeobecně:

Nejdůležitějším bodem je povrchové čištění pleti, které má dvě fáze. První odstraňuje v tuku rozpustné nečistoty (Akné čisticí gel) a druhá nečistoty ve vodě rozpustné (Akné pleťová voda). Povrchové čištění provádějte ráno i večer. Proč ráno? Představte si, že si pleť večer očistíte a nanesete přípravek vhodný pro vaši pleť. Celou noc se ovšem nadále tvoří maz, pot a odlupují se odumřelé kožní buňky a tím na pleti vzniká nekontrolovatelný biologicky koktejl. Vzpomeňte si, jak to vypadá, když třepete peřiny z okna. To všechno se vám v noci lepí na pokožku.

Aromaterapeutická péče o pleť i tělo vychází z působení přírodních éterických olejů. Kromě přírodního základu, který je pro Nobilis Tilia samozřejmostí, má každý výrobek svoji unikátní vyladěnou složku vonných esencí. Záleží jen na vás, jaké účinky a jakou vůni si vyberete. Při použití na pleť pronikají aktivní éterické oleje pokožkou ke krevním vlásečnicím a přecházejí do krevního oběhu. Tím vyvolávají požadovanou tělesnou reakci jako například snížení oxidačního stresu, zpomalení stárnutí, zvýšení prokrvení a podobně. Zároveň však působí celostně, protože vůně se při použití uvolňuje do ovzduší a prostřednictvím čichu se dostává do limbického centra v mozku. Zde vyvolává reakce na neurochemické úrovni, které ovlivňují psychický stav. Vůně tak působí na emoce, náladu i vzpomínky, dokážou povzbudit, uvolnit při stresu a napětí, harmonizovat.

 

Certifikát CPK a CPK BIO

Aby se mohli zákazníci lépe orientovat v ryzosti přírodních produktů, svoji kosmetickou produkci nechala Nobilis Tilia už v roce 2007 zaštítit certifikátem CPK. Označení CPK a CPK bio garantuje čistě přírodní a bio organické ingredience. V Nobilis Tilia pečlivě dbají na výběr těch nejlepších surovin a šetrný výrobní proces.
A proto i nová akné řada nese kompletně toto označení.