Dopřejte si světovou klasiku a buďte součástí celosvětového charitativního programu

Dopřejte si světovou klasiku a buďte součástí celosvětového charitativního programu

Startuje Negroni Week.


Nenechte si letos po více než roční odmlce ujít šanci vyzkoušet oblíbené, ikonické Negroni z rukou těch nejzkušenějších barmanů, kteří pomocí Campari vytvoří z klasického drinku netradiční koktejl, jež ve vás probudí nespoutanou vášeň. Oslavte společně s přáteli okamžik, kdy si můžete dopřát váš oblíbený drink,
a navíc podpořit dobrou věc. Vydejte se i u nás v týdnu od 13. do 19. září do některého z 15 spřátelených podniků.

Negroni – proslulý koktejl, který zná celý svět, letos již po deváté zahajuje akci Negroni Week, kdy zapojené bary věnují část zisku z každého prodaného koktejlu na charitu. Společnost IMBIBE společně s Campari zahájila týden Negroni v roce 2013 jako oslavu jednoho z nejproslulejších světových koktejlů společně se snahou získat finanční pomoc pro charity po celém světě. Od roku 2013 se Negroni Week rozrostl z přibližně 120 zúčastněných na více než 12 000 míst po celém světě. Do dnešního dne společně získali přes 3 miliony dolarů na charitativní účely.  

Italský sladký život, který si žádal hořký balanc

Ve dvacátých letech minulého století se zrodily hned dva světoznámé drinky, které jsou dodnes považovány za neoddělitelnou součást barmanské kultury a jejichž neoddělitelnou součástí je právě ikonické Campari – Negroni a Americano, které je navzdory svému názvu složeno z čistě italských surovin, a to z Campari, červeného vermutu a sody.

Campari jako srdce ikonického drinku

Spojení s Campari není náhodné. Negroni, který je celosvětově druhým nejoblíbenějším koktejlem, se totiž od svého počátku pojí s tímto legendárním likérem, jež je zásadní ingrediencí tohoto drinku. Zrodil se totiž
z koktejlu Americano. Hrabě Camillo Negroni si ve Florencii v roce 1919 do koktejlu vyžádá gin namísto sody. Tato malá, geniální změna pak dává vzniknout drinku jež od počátku nese šlechticovo jméno – Negroni.

Campari se vyznačuje sytě červenými odlesky a nahořklou chutí bylin s tóny pomerančů. Je nenahraditelnou součástí světové barové kultury nesmí chybět v žádném baru. Jak se říká, bez Campari není bar.

Probuďte v sobě vášeň

Letos se v rámci českého zastoupení můžete vydat do patnácti podniků, v nichž působí Campari Red Hands, tedy top barmani, milovníci Campari a pomyslní nositelné červené rukavice symbolizující lásku k tomuto legendárnímu likéru a vášeň s ním spojenou. V rámci akce se navíc můžete těšit nejen na klasické varianty ikonického italského drinku, ale i tzv. Negroni twisty, autorské drinky jednotlivých Red Hands, jež osloví všechny – i ty nejnáročnější zákazníky.
Seznam podniků:

V Praze jsou to: Hemingway Bar, Bonvivant’s CTC bar, Bugsy’s Bar, L’ Fleur Bar, AnonymouS Bar, Bar Cobra, Tretter’s New York Bar, Kro Bistro & Bar, MOVE bar, Bistro Špejle

A dále: Atelier Bar & Bistro,Brno, Poetic Cocktail Bar Žlutá Ponorka, České Budějovice, Apotheka Cocktail Bar
v Českém Krumlově.