Užijte si barevný podzim se sklenkou výjimečného vína

Užijte si barevný podzim se sklenkou výjimečného vína


Dny se ochlazují a zkracují a ačkoli nás snad v zádech bude ještě chvíli hřát babí léto, podzim už zcela určitě klepe na dveře. Má dvě podoby. V té, které přichází první, si užíváme šimrající paprsky slunce, brouzdání se suchým listím, pestrou paletu barev a často i příjemný vlahý vánek při odpočinku na terase nebo na zahrádce. V té pozdější, kdy začíná být více sychravo a deštivo, je zase více prostoru užít si teplo domova a klidnou chvilku. Každý den může být jedinečný a jeho atmosféru může příjemně dotvořit sklenka výjimečného vína. Ať už plánujete posezení na terase za slunečného dne, nebo zamilované odpoledne pod dekou s partnerem, když venku prší, nachystejte si lahev vychlazených bublinek. Máme pro vás podzimní šumivé tipy.

 

Sluncem zalitý podzim

I během podzimu vysvitá v plné síle slunce a svými paprsky nám kouzlí úsměv na tváři. V takových dnech je tím pravým přípitkem Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut se svou krásně zlatavou barvou a jemným perlením, které tvoří po obvodu hladiny bohatou korunu. Jednoodrůdové sekty jsou jedinečné tím, že nic neskrývají – naplno v sobě odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Staroplzenecký sekt pravidelně sbírá za svou šťavnatou, medově hebkou chuť a elegantní vůni medaile na prestižních vinařských soutěžích.
Cena 239 Kč.

 


Barevný podzim

Podzim se ohlašuje listím barvícím se do žlutých a červených tónů. Pestrobarevnou podívanou skvěle doplní přípitek červeným Bohemia Sektem. Okouzlí ale nejen svou sytě rubínovou barvou. Potěší také vůní po peckovém ovoci a čokoládě a svou jemně nasládlou chutí, která se skvěle snoubí například
s výborným koláčem upečeným z plodů podzimní sklizně. Cena 139 Kč.

 

Královský podzim

K podzimu jako z pohádky se hodí královský přípitek. Bohemia Sekt Prestige 36, který ve své kategorii získal titul KRÁL VÍN České republiky 2021, je tou pravou volbou. Hrozny odrůd Chardonnay a Rulandské modré, ze kterých je tvořeno jeho cuvée, dosáhly na moravských vinicích optimální zralosti. Na čas si staroplzenečtí vinaři dali i ve sklepích, na kvasinkách tento prémiový sekt ležel minimálně 36 měsíců. Je skutečným klenotem mezi šumivými víny. Již na první pohled okouzlí jiskrně citronovou až zlatou barvou s oranžovými záblesky a jemným a přesto velmi bohatým perlením. Jeho chuť je elegantní, příjemně vyvážená se svěží pikantní kyselinkou.
Cena 360 Kč.

 

 

Vše k zakoupení na www.osobnivinoteka.cz.