Top 5 filmů z festivalu v Karlových Varech: od Zátopka po učitele Bachmanna

Top 5 filmů z festivalu v Karlových Varech: od Zátopka po učitele Bachmanna

Karlovarský filmový festival je v plném proudu a jako vždy nabízí spoustu snímků, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Hlavním lákadlem pro českého diváka je film Zátopek, vyprávějící příběh světoznámého olympionika, ale to není z nabídky prestižního festivalu rozhodně vše. Které filmy patří k tomu nejlepšímu? 


 

 

Pan učitel Bachmann a jeho třída (2021)

Ač by vás mohla na první pohled odradit dlouhatánská stopáž 217 minut, vězte, že to stojí za to. Časosběrný německý dokument mapuje dění ve třídě základní školy, kterou vede nekonformní 65letý učitel Dieter Bachmann. Kamera zdokumentovala celý semestr, díky čemuž budete nejen sledovat příběhy jednotlivých dětí, ale prožijete je společně s nimi. Neobyčejný učitel, který rád nosí tričko s kapelou AC/DC, se svojí multikulturní třídou otevřeně diskutuje o osobních problémech, rodinách i německé minulosti. Pokud se chcete dobít pozitivní energií a vírou v lepší školství, rozhodně dokument zhlédněte! (zdroj: KVIFF)

 

Kafarnaum (2021)

Libanonský snímek mapuje příběh 12letého chlapce v jednom z nejchudších slumů v zemi. Pokud se vám líbil film Milionář z chatrče, uchvátí vás i toto dvouhodinové drama plné vyhrocených svědectví o extrémně těžkých životních podmínkách, které vám zprostředkuje pohledem dítěte. Ale nebojte se, kromě ponurosti je film protkán také občasnými náznaky radosti a humoru. (Film Europe)

 

Zloději (2018)

Japonský film o gastarbajtrovi jménem Osamu, který si přivydělává krádežemi v obchodech a do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří rodinu, na které je podivné mnohem více než jen způsob obživy. Osamu se totiž rozhodne, že vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, není zločin. Jeho čin vede k odhalení tajemství uvnitř rodiny zlodějů a zpochybnění toho, co vlastně pod pojmem rodina rozumíme. Citlivé drama o lásce a důstojnosti chudých. (Film Europe)

 

Nejhorší člověk na světě (2021)

V norském snímku hledá brzy třicetiletá Julie stále své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda... Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. (Aerofilms)

 

Zátopek (2021)

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život. (Falcon)

 

Nejlepší zážitek z filmů s tabletem HUAWEI MatePad 11

Chcete si užít film i na cestách nebo hledáte nejpohodlnější způsob pro sledování doma? Skvělým řešením je tablet. A aby byl zážitek z filmu opravdu maximální, přináší nový HUAWEI MatePad 11 špičkový obraz s displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, skvělý výkon i prvotřídní reproduktory Harman/Kardon.

K předobjednávce od 23. srpna na e-shopu Huawei navíc k tabletu dostanete zdarma také jeden ze dvou dárkových setů, které rozhodně potěší každého. K MatePadu 11 za cenu 10 990 Kč dle svého výběru získáte:

  • sluchátka FreeBuds 4i + hodinky Watch GT2 Pro, nebo
  • pouzdro a klávesnice k MatePad 11 + Huawei M-Pen 2. generace + sluchátka FreeBuds 4i

 

 

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK