Jak podpořit mladistvý vzhled pleti?

Jak podpořit mladistvý vzhled pleti?

Vylaďte detaily každodenní péče praktickými radami kosmetoložky.


Toužíte po svěží, pružné a zářivé pleti? Pak je zvlášť s přibývajícím věkem důležité nespoléhat jen na geny
a raději se svědomitě věnovat důkladné péči. Ta začíná v koupelně a pokračuje v kuchyni. Zásadní je totiž
i kvalitní výživa. Praktické tipy, jak vylepšit své každodenní návyky a dopřát pleti to nejlepší, přináší česká značka Liftea, jejíž přípravek Colagenova HA je pro udržení mladistvého vzhledu pokožky užitečným pomocníkem. O spolupráci požádala zkušenou kosmetoložku Katarínu Sedliačikovou z pražského salonu Skinlab By K, která vychází nejen ze své praxe, ale i z řady vzdělávacích programů a seminářů absolvovaných jak u nás, tak v zahraničí.

Sluneční lázeň i celoroční ochrana proti UV záření

Opalování bývá zmiňováno spíše v souvislosti se stárnutím kůže, jenže i v tomto případě platí okřídlené „všeho s mírou“. Zatímco nadměrné slunění je pro pleť skutečně zbytečnou zátěží, zhruba dvacetiminutová sluneční lázeň třikrát týdně jí podle slov Kataríny Sedliačikové prospívá. Sluneční záření totiž pomáhá vytvářet vitamín D, který blahodárně působí na imunitní systém a podílí se na dělení buněk, a to včetně těch kožních. Slunce nás navíc nabíjí pozitivní energií, která je učiněným balzámem nejen pro duši, ale také tělo a mladistvý vzhled.

Přes blahodárný vliv přiměřeného slunění je však třeba pleť důsledně chránit před působením UV paprsků, a to celoročně. SPF, tedy Sun Protection Factor neboli faktor ochrany proti UVB záření, byste proto měly zohlednit
i při výběru běžného denního krému. Pohybovat by se měl alespoň kolem 20. Ochrana je podle Kataríny Sedliačikové jedním ze tří základních pilířů péče o pleť. Dalšími dvěma jsou čištění a hydratace.

Přeceňovaná micelární voda a opomíjené tonikum

Právě v případě čištění se každodenní rituál v koupelně často liší od postupu, který doporučují odborníci. A to hned v několika bodech. Prvním z nich je samotná frekvence čištění, kdy řada z nás vynechává ranní část. I ta je však důležitá, protože je během ní třeba zbavit pokožku mazu, který se usazuje i během noci. Vhodné je odstranit také zbytky večer nanesené pečující kosmetiky, třeba nočních krémů. Máte-li citlivou pokožku, může její ranní očista spočívat v pouhém opláchnutí vlažnou vodou a v nezbytné tonizaci.

Večer je důležité nevynechat žádný ze základních kroků. Otřít obličej vatovým tamponkem s jedním přípravkem bohužel nestačí, ani když jde o velmi populární micelární vodu. Ta může být podle Kataríny Sedliačikové ze salonu Skinlab By K dobrým pomocníkem při odlíčení. Po použití je však třeba ji z obličeje dobře opláchnout a pokračovat dalším krokem, tedy čištěním. Pro něj je třeba zvolit adekvátní kosmetický přípravek, rozhodně se nehodí obyčejné mýdlo nebo sprchový gel. Celý proces pak zakončete tonizací. Ta pomáhá k dočištění pleti, ale především srovnává pH pokožky. Přispívá také k maximalizaci účinků další péče v podobě hydratace.

„Tonikum není potřeba nanášet pomocí vatového tamponku, který jej zčásti nasákne a zčásti opět setře z obličeje. Mnohem lepší jak pro životní prostředí, tak pro pleť je použít jemný rozprašovač. V něm se vám tonikum bude hodit i během dne, kdy obličej a dekolt příjemně osvěží,“ přidává svůj tip Katarína Sedliačiková.

Dodává, že současným trendem jsou tonika s exfoliačním účinkem. To znamená, že pomáhají s odstraňováním nepotřebných odumřelých kožních buněk z povrchu pokožky. I tím prospívají jejímu mladistvému vzhledu.

Překonané zvyky i účinné tipy, jak na hydrataci

Hydratace je pro zachování mladistvého vzhledu pleti naprosto klíčová. Zhruba do 25 až 28 let si při péči vystačíte s hydratačními přípravky, později už je čas na takzvanou anti aging péči proti stárnutí. Zásadní pro volbu vhodné kosmetiky je znát typ své pleti a její přednosti i slabiny, které pomůže nejlépe definovat odborník.

Kromě složení zvažte také formu. „Krémy jsou spíše ochranné, aktivnější bývají séra. Zvlášť fluidní séra dokážou třeba právě v souvislosti s mladistvým vzhledem pleti opravdové divy,“ popisuje zkušenosti z vlastní praxe Katarína Sedliačiková. Zároveň připomíná, že velmi důležité je pečovat o oční okolí, a to mnohem dříve, než jsou patrné první vrásky. Totéž se týká i krku a dekoltu, které bývají mnohdy opomíjeny.

Pokud jde o výživu, pak s mladistvým vzhledem úzce souvisí dostatek kolagenu, který je základní složkou pojivové tkáně. S přibývajícím věkem jeho tvorba klesá a snižuje se síla a odolnost jeho vláken, což může vést
k rychlejšímu stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Je proto žádoucí věnovat pozornost jeho doplnění, respektive podpoře přirozené produkce kolagenu v pokožce. Lépe využitelný je přitom kolagen rozštěpený na menší části, v praxi jde obvykle o hydrolyzovaný kolagen, tedy spíše o kolagenní peptidy. Ty tělu slouží jako zdroj surovin pro tvorbu vlastních bílkovin. Kolagenní peptidy Peptan™ jsou obsaženy v doplňku stravy Liftea Colagenova HA.

 

Liftea tipy pro mladistvý vzhled pokožky

Značka Liftea nabízí kolagen ve dvou různých formách. První upřednostní ti, kteří si chtějí péči o pleť doslova vychutnat.

Liftea COLAGENOVA HA

Vysoké množství 10 000 mg hydrolyzovaného kolagenu Peptan™ v denní dávce přináší nutrikosmetický přípravek Liftea COLAGENOVA HA. Při péči o mladistvý vzhled pleti a potlačení tvorby vrásek v něm kolagen doplňuje značková kyselina hyaluronová HyaMax™, která dokáže zachytit množství vody odpovídající až 1000násobku své hmotnosti. Zadrží ji v tkáni, a tak podporuje pružnost a tonus pokožky.

Doplněk stravy Liftea COLAGENOVA HA je k dostání ve formě snadno rozpustného prášku, ze kterého během chvilky připravíte lahodný nápoj s vanilkovou nebo čokoládovou příchutí. Smíchat ho můžete nejen s vodou
a mlékem, ale také s jogurtem. Stane se tak chutnou svačinkou, která podpoří pevnost a pružnost vaší pokožky. Příznivý vliv má i na vlasy a nehty. Díky vysokému obsahu kolagenu v denní dávce blahodárně působí také na správnou funkci kloubů. Doporučená maloobchodní cena balení s 30denní kúrou pro péči o pleť je 639 Kč. Pořídit ho můžete na www.liftea.cz nebo ve vybraných lékárnách a drogeriích.

 

Liftea COLAGENOVA Hyaluronic+

Preferujete-li při péči o mladistvý vzhled pleti mořský, tedy rybí kolagen, sáhněte po doplňku stravy Liftea COLAGENOVA Hyaluronic+. V jeho složení navíc najdete kyselinu hyaluronovou a výtažek z třešně acerola. Druhá zmiňovaná je přírodním zdrojem vitamínu C, který podporuje normální tvorbu kolagenu. Přípravek je k dostání v praktické formě tobolek. Doporučená maloobchodní cena činí 289 Kč (30 tobolek pro 30denní kúru). Liftea COLAGENOVA Hyaluronic+ je k dostání na www.liftea.cz nebo ve vybraných lékárnách a drogeriích.

Podrobnější informace o produktech najdete na www.zdravi-liftea.cz. Doplňky stravy nenahrazují pestrou a vyváženou stravu.