Jak obalům od kosmetiky dopřát nový život

Jak obalům od kosmetiky dopřát nový život

Naučte se, jak znovu využít obaly od kosmetiky, a redukujte odpad díky tvořivým nápadům.


Nelze popřít, že žijeme v konzumní společnosti, kde se vysoká spotřeba stala problémem. Ale svět se probouzí! A návrháři záměrně vytvářejí produkty, jejichž obaly jsou praktické a znovu využitelné –anebo jsou jednoduše až příliš krásné, než abyste je dokázali vyhodit.

Takže jestli jste jako my a máte doma celou sbírku prázdných lahviček a kelímků, nechte se inspirovat následujícími kreativními nápady, naučte se svým prázdným obalům vdechnout nový, lepší život – a zároveň tak omezit množství produkovaného odpadu.

Cesta vašeho zamilovaného parfému Signature nekončí posledním stisknutím pumpičky. Jeho flakon jsme záměrně navrhli s odnímatelným, znovu využitelným rámečkem na fotografie – najít kosmetickému obalu nový účel nebylo nikdy snazší. Jednoduše rámeček z pravého dřeva sejměte z flakonu, vložte do něj své oblíbené fotografie a povyšte svůj interiér na novou úroveň.


Tip!
Víme, že díky vůni Signature si nashromáždíte slušnou sbírku takových rámečků – proč je neslepit dohromady
a nevytvořit foto zeď? Zkuste namíchat fotografie jak nastojato, tak naležato, vytvoříte velmi působivou foto zeď se spoustou vzpomínek.My vás chápeme – vyhodit tak ikonický obal, jako jsou flakony parfémované vody .SE, je prakticky nemožné. Dopřejte flakonům svých parfémům nový život a využijte je jako malé vázičky na luční kvítí nebo samostatné květy. Prosluní váš stůl a zároveň připomenou vaši oblíbenou vůni. S flakony .SE je to navíc velmi snadné, protože jsme je záměrně navrhli se šroubovací pumpičkou – stačí tedy pumpičku odšroubovat a vyměnit ji za květiny!

 

Tip!
Schovávejte si dekorativní uzávěry – jsou z nich moc hezká těžítka pro váš pracovní stůl, případně z nich můžete udělat originální úchytky na šuplíky svého nočního stolku.Zvedněte ruku, jestli doma neustále hledáte gumičky či sponky do vlasů! Cítíme s vámi. Odsuňte podobné frustrující lovy do minulosti – využijte prázdné kelímky od tělových krémů a udělejte z nich praktické skladovací nádobky. Jsou dost velké, abyste v nich mohli uložit celou škálu vlasových doplňků, a díky různým barvám si svou sbírku lehce zorganizujete. Pořádek v koupelnové skříni, konec situací, kdy nemůžete najít ani jedinou gumičku PLUS řešení jednorázových obalů? Výhra na všechny strany.

Tip!
Až vypotřebujete úplně všechen tělový krém, nechte kelímek i víčko odmáčet v teplé vodě se saponátem, vyčistěte je a odstraňte nálepku. Pokud je nálepka opravdu houževnatá, kosmetickým tamponem namočeným
v troše odlakovače odstraníte případné lepkavé zbytky.

 

 

 

zdroj: oriflame.cz