Vždy je čas na změnu. Pokud jde o kariéru, pomáhají rekvalifikace

Vždy je čas na změnu. Pokud jde o kariéru, pomáhají rekvalifikace

Nikde není dáno, že u stejné práce musíme zůstat celý život. Vyvíjíme se my, vyvíjí se svět kolem nás, mění se naše zájmy, priority, náš zdravotní stav. To vše ovlivňuje i naše kariérní směřování.


Pro nás ženy je více milníků, kdy zvažujeme změnu svého kariérního směřování

Často je to rovnou po dostudování. Ne každá z nás se během studia utvrdí v tom, že jdeme správným směrem. Třeba jsme dostudovaly, ale víme, že tuhle práci dělat nechceme. Avšak mnohdy nás předběhne i doba a po pěti letech studia nám řekne, že pokud jde o danou práci, není o nás zas tak velký zájem.

Podruhé se naše směřování může změnit ve chvíli, kdy otěhotníme, zůstaneme na mateřské či rodičovské dovolené. Někdy se nemáme ani do jaké práce vracet, jindy víme, že se na původní místo vracet nechceme.
A někdy si třeba jen zpočátku chceme u svých mateřských povinností přivydělat a zjistíme, že jsme objevily přesně to, co nás baví, a kam chceme směřovat.

Ale i v pozdějším věku, jak děti začnou chodit do školy, či zcela odrostou, můžeme zatoužit po změně. Pro pracovní trh pořád nemusíme být staré. Nebo naopak, právě svoji nezajímavost na trhu práce zatoužíme nějak vyřešit. I k tomu jsou dobré kvalitní rekvalifikační kurzy.

Zvykly jste si na home office, ale váš zaměstnavatel to neakceptuje? Změňte kariéru

Některé lidi práce doma během covidových omezení ničila a ubíjela, jiní jsme s nadšením uvítali čas ušetřený cestováním do práce.

Mnohé z nás žen uvítaly plnohodnotně využitý čas bez rušení tlachajícími kolegy či zbytečnými a neefektivními poradami. Doma jsme si práci udělaly rychleji a zbylo nám pak více prostoru na koníčky, děti, domácnost
i případný vedlejšák. Vše je však zase zpátky a my zvažujeme, jak se zařídit jinak, protože jsme zjistily, že nám denní dojíždění do práce vůbec nevyhovuje. Nejlepší je se rekvalifikovat na ty kariérní obory, u kterých je práce z domova standard. Nebo začněte podnikat a v rámci rekvalifikace získejte potřebné znalosti.

Přihlaste se na rekvalifikační kurzy v Brně

Pokud jste z Brna a okolí, budou vás zajímat rekvalifikační kurzy v Brně. Ty nejlepší rekvalifikační kurzy si je zapotřebí zajistit s předstihem. V Brně se právě teď obsazují kurzy na první kvartál roku 2022. Tak se na ně včas přihlaste. Jaké kurzy lze absolvovat? A které kurzy se oplatí z hlediska směřování naší další kariéry nepřehlédnout?

Jestli jsou někde skutečně zajímavé platy, tak je to personalistika

Pokud nejste zrovna tak dobrodružnou povahou, abyste se chtěla rekvalifikovat do IT sektoru, tak je tady ještě jeden, který neustále poptává kvalifikované lidi a současně dobře platí. Je to personalistika. Obor HR nabírá
a rozhodně ještě nabírat bude. Je to šance možná i pro vás.

Znalost daní a účetnictví se hodí

Účetní evidence (jednoduché účetnictví), podvojné účetnictví, účetnictví a daňová evidence – to jsou obory, ve kterých se snadno hledá zaměstnání, ale dají se dělat i doma. Ať již pro nějakou firmu, nebo na živnost. Pravdou však je, že pokud nás napadne se samotné pouštět do jakéhokoliv podnikání, třeba i jen do šití plyšových dětských overalů, budou se nám znalosti daní a účetnictví rozhodně hodit. Určitě nám pomohou v počátcích podnikání, kdy si budeme z finančních důvodů potřebovat tyto záležitosti spravovat svépomocí. Avšak i do budoucna nám pomohou umět nahlížet do našich finančních dat a udržet firmu zdravou.

Rekvalifikujte se zdarma

Nezapomeňte, stát rekvalifikace podporuje. Takže i vy požádejte svůj úřad práce o uhrazení rekvalifikačního kurzu. Nemusíte být dokonce ani nezaměstnané. Postačí, když se na úřadu přihlásíte jako tzv. žadatel
o zaměstnání.