Low shampoo - trend v péči o vlasy, který stojí za vyzkoušení

Low shampoo - trend v péči o vlasy, který stojí za vyzkoušení


Péče o vlasy je jakýsi rituál, který si jen těžko dokážeme představit jinak. Šampón napěnit, promasírovat, opláchnout, nanést kondicionér, počkat, opláchnout. Co kdybychom vám ale řekli, že to celé lze zvládnout i ve dvou krocích?

 

Seznamte se s low shampoo neboli nepěnivým šampónem! Filozofie nepěnivých šampónů je přímá a jednoduchá, šetří vaše vlasy, čas, peníze i životní prostředí. Na českém trhu je tento druh šamponu spíš ojedinělý, za zkoušku ale rozhodně stojí například ty od značky Sabon.

Low shampoo Sabon, Green rose, 380 Kč

 

Úvaha „když produkt hodně pění, znamená to, že dobře funguje“, nebývá pravdou. Více než o funkčnost se jedná marketingový tah. Přidané pěnivé látky, sulfáty, jsou pro pokožku dráždivé a narušují její přirozenou bariéru. Vynecháním těchto látek šampon neztrácí na účinnosti, ale rozhodně nabývá na šetrnosti vůči vašemu tělu.

Nepěnivý šampon myje šetrně vlasy, v jednom kroku je zároveň hydratuje a vy se tak můžete rozloučit s kondicionérem. Díky absenci vysušujících látek zkrátka nebude potřeba. Navíc se vyhnete dalšímu oplachování a drhnutí, které může vlasy poničit. 

Low shampoo proto obzvláště ocení majitelky výrazně barvených vlasů, které často musí každé mytí pečlivě promýšlet, aby barva zůstala dlouho zářivá. Nepěnivé šampóny jsou také vhodné pro majitelky kudrnatých vlasů, které se řídí „curly girl method“, a vyhýbají se mimo jiné právě sulfátům.

Bez kondicionéru ušetříte peníze, čas a také snížíte svou ekologickou stopu. Čas v koupelně pod tekoucí vodou se výrazně zkracuje a omezuje se počet plastových láhví, které se špatně recyklují.

 

Více na www.sabon.cz.