„Vypláchnout“ bakterie většinou nestačí!

„Vypláchnout“ bakterie většinou nestačí!


Záněty močových cest jsou častým a nepříjemným onemocně­ním urogenitálního traktu a trápí ženy i muže.
U žen je vzhledem k anatomické stavbě močového ústrojí toto onemocnění mnohem častější. Ke vzniku onemocnění často přispívají i vnější faktory, jako je cévkování, radioterapie, prochlazení a další, ale také výskyt jiných onemocnění, jako například cukrovka nebo snížená odolnost organismu. Nejčastějším původcem zánětů močových cest jsou bakterie Escherichia coli, Proteus a Pseudomonas aeruginosa.

 

Záněty močových cest se často opakují, protože po prodělaných zánětech dochází bohužel ke změnám na sliznici močového ústrojí a na postižených sliznicích se bakterie lépe uchytí. Až 80 % žen, které prodělaly 2
a více infekcí močových cest, prodělají znovu další onemocnění.

 

Bakteriální biofilm

Někteří původci urogenitálních zánětů jsou schopni vytvářet a velmi dobře fungovat v takzvaném „biofilmu“. Život v biofilmu přináší bakteriím řadu výhod, mezi něž patří i zvýšená odolnost vůči anti­mikrobiálním látkám, tedy i vůči antibiotikům. Biofilmy jsou složité struktury, v nichž mohou žít bakterie jak jednoho, tak i více růz­ných druhů. Mají různé funkce a také mezi sebou komunikují po­mocí chemických signálů. Jednotlivé bakteriální kolonie i samotný biofilm je chráněn speciální tekutinou, která se nazývá „matrix“. Obsahuje řadu chemických látek a má za úkol chránit společen­ství před vnějšími vlivy: před antimikrobiálními látkami, UV zářením, změnou pH, osmotickým šokem a dehydratací.

Takto organizované a chráněné bakterie opravdu z močového ústrojí vypláchnout nelze.

 

Jak na ně?

Existují látky rostlinného původu, které dokáží rozvrátit fungování biofilmu na základě znemožnění komunikace mezi jednotlivými bak­teriemi. To nakonec vede k selhání ochranných systémů biofilmu. Takovou látkou je například kyselina rozmarýnová.

 

Canephron

Zeměžluč, libeček a rozmarýn. Jejich kombinace, respektive kombina­ce v nich obsažených účinných látek včetně zmíněné kyseliny rozmarý­nové, je tou správnou volbou k léčbě jak akutních, tak i opakujících se zánětů močových cest.

Canephron lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky. Canephron může pomoci ulevit již od prvních nepříjemných a boles­tivých příznaků infekce.

Canephron obalené tablety je k dostání bez receptu v lékárně. Více informací si můžete přečíst
na www.canephron.cz.

 

A my pro vás máme předvánoční soutěž, kde můžete vyhrát dárkové balení BIO čajů Sonnentor.

Odpovězte na soutěžní otázku:

 

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.