Jaké vánoční dárky pro děti, když je jim šest nebo deset let?

Jaké vánoční dárky pro děti, když je jim šest nebo deset let?


Nejkrásnější svátky roku s sebou přinášejí nejen nezaměnitelnou atmosféru, ale také stres a shon. Pokud máte děti, platí to pro vás dvakrát. Nejdůležitější je vykouzlit na jejich tvářičkách úsměv od ucha k uchu.

Samotný výběr dárků pod stromeček není vůbec snadný, protože se musíte orientovat podle toho, zda máte doma děvčátko či chlapce. Dále je nutné zohlednit jeho věk a koníčky. Dívky neupoutají tanky a letadla stavebnice Merkur a kluky nenadchne kouzlené čtení o princeznách. Vybrat vánoční dárky pro děti je někdy pěkná dřina.

Pro předškoláky super batoh

Nejlepším vánočním dárkem pro děti, které se chystají usednout do lavic, je školní batoh. Možná si myslíte, že je školní aktovka ryze praktická věc, ale dětičky opravdu potěší. Pokud je vám pro prvňáčky tento dárek málo, darujte jim pod stromeček deskové hry a kreativní tvoření. Hromadu zábavy zažijí i při pískování obrázků. Díky činorodým aktivitám posilují svoje schopnosti a učí se trpělivosti. Nehledě na to, že se do této činnosti můžete také vložit. Společnost rodičů je totiž pro děti nejvzácnější dar.

Stavebnice potěší především kluky

I když nejsou stavebnice výhradně doménou chlapců, většinou to tak bývá. Děvčata si raději navlékají korálky, hrají si s panenkami a mazlí se s plyšáky. Kluci ocení jako dárek stavebnice Cheva a stavebnice Seva, protože si z nich mohou postavit prakticky cokoliv. Představivosti se meze nekladou. Někdo uvítá skládačky, z nichž lze složit tank, jiný neodolá hasičské anebo policejní základně. V posledních letech jsou populární robotické hračky, které zaujmou děti napříč generacemi stejně jako licenční plyšáci.

Pokoj jako malovaný

Ať už je vašim ratolestem šest nebo deset let, dětské povlečení je super dárek. Není divu, když se na něm objeví pohádkové postavy, o nichž stále básní. Náročné maminky ocení povlečení Matějovský pyšnící se puncem kvality. K ložnímu prádlu patří pohodlné pyžamo s motivy oblíbených hrdinů a také plyšák pro klidný spánek.