Rcafé – ostrůvek dobrého jídla a pití ve skleněném moři

Rcafé – ostrůvek dobrého jídla a pití ve skleněném moři


Útulnou kavárnu, bistro a vinný bar Rcafé najdete tam, kde byste ji nečekali: uprostřed moře skla a oceli obchodního a administrativního centra Florentinum. Na Praze 1, v domovním bloku mezi Masarykovým nádražím a ulicí Na Poříčí.

 

Designový interiér Rcafé se prosadil do řady publikací o moderní evropské architektuře. A zdejší instalaci obrysů vinných lahví ve výloze okopíroval například špičkový hotel Les Bulles de Paris. Prostor dotvářejí
a zlidšťují veselé nástěnné obrázky a nápisy od známé ilustrátorky Galiny Miklínové. Takže se v Rcafé cítíte jako doma.

Rcafé je to správné místo, kam se cestou z práce stavit na poctivou kávu nebo na skleničku dobrého vína.
Od rána si tu můžete dát skvělou snídani. A k obědu menu, které se každý týden mění podle sezóny. Na večer vám tu ochotně připraví soukromé i firemní akce i oslavy všeho druhu. Velkou výhodou je, že okolní budovy se každý večer vyprázdní, takže nejsou žádné potíže s hlukem. Tady můžete rušit klid klidně celou noc. Zdejší vlídná obsluha si vás rychle uloží do paměti. Takže pak ví, co máte rádi, dokonce lépe než vy sami.

Gatronomie Rcafé sází na moderní evropskou kuchyni se zaměřením na Francii. Používají tu výhradně prvotřídní a čerstvé ingredience, pokud možno od domácích pěstitelů. Prostě tu vaří jen z toho, co ještě před chvílí rostlo, běhalo, plavalo nebo létalo. Mohou vám taky roztopit gril na dřevěné uhlí, připravit catering na firemní prezentaci, nebo přistavit netradiční bar zabudovaný v ikonické Fantomasově dodávce Citroën Type H.

Majitel a duše podniku David Chládek se v Rcafé pohybuje každý den od rána do večera. Pokud ovšem právě někde neochutnává víno. Vystudoval hotelovou školu a dlouhá léta sbíral zkušenosti v restauracích pražských hotelů Palace, Holiday Inn nebo Árie. Přes dva roky taky obsuhoval v restauraci Field s Michelinskou hvězdou. Ve vinném baru RED Pif pět roků vedl obsluhu a učil se snoubit pokrmy s vínem. Spolu se svým kolegou Milanem Bartošem z  RED Pifu jezdil do Francie na výpravy za vínem, takže zná osobně vinaře, které vám
v Rcafé doporučuje.

Nejlepší ale bude, když si uděláte obrázek sami. Rcafé na vás čeká v pražském Florentinu každý pracovní den od 7:30 do večera. A někdy až do rána.