Nevhodný dárek už není problém, jděte na to chytře

Nevhodný dárek už není problém, jděte na to chytře

Něco se nepovedlo? Ať už se nějakým nedopatřením stalo, že se váš dárek setkal s rozpačitým přijetím, nebo nefunguje tak jak má, nezoufejte.


Reklamovat zboží je jednodušší, než si myslíte. Stačí se držet našich rad a vrácení či výměna proběhnou zcela bez problémů. Věděli jste například, že na vrácení zboží můžete mít až 90 dní?

Co s ním?

Možná už to také znáte, s dárkem to nedopadlo úplně podle vašich představ, ať už z jakéhokoliv důvodu, a vy teď stojíte před otázkou, co s ním. Možností je hned několik. Jedná-li se o nevhodný dárek, lze ho prostě poslat dál a věnovat někomu, kdo ho ocení víc. Situaci takto řeší 15 % lidí, přičemž častěji to dělají ženy. Pak zde máme 13% skupinu těch, kteří nevhodné dárky hromadí kdesi ve skříni, což ale rozhodně není moc praktické. Lepším řešením, které využívají jen 3 % lidí, je věnování takovýchto dárků na charitu.

Dalším východiskem, kterému se ale většina z nás snaží raději vyhnout, je reklamace. Tohle trochu strašidelné slovíčko řešilo v minulosti 26 % respondentů průzkumu nákupního rádce Heureka, přičemž 1/3 z nich se potýkala s problémy. Chcete jim předejít? Následujte naše rady.

Vyhněte se přešlapům

Základem je vůbec předejít situaci, kdy bude nutné dárek vracet. Znamená to dobře znát člověka, kterého obdarováváme, zjistit, co by se mu hodilo, po čem touží. Nebo můžete najít inspiraci na nákupním rádci Heureka, kde seženete vše na jednom místě, z ověřených e-shopů a na pár kliknutí. Hledání vám díky šikovným filtrům zabere minimum času. Důležitým faktorem je čas, jinými slovy včera bylo pozdě, protože čím více se blíží Vánoce, tím delší může být dodací lhůta. Také skladové zásoby se tenčí, proto začněte s výběrem do nejdříve, ať nemusíte dělat zbytečné kompromisy, ze kterých právě vznikají i situace s nevhodnými dárky.

 

Strašák jménem reklamace

Nákup přes nákupního rádce má i další výhody. Díky Košíku a tlačítku „Koupit na Heurece“ máte jistotu,
že v případě reklamace nepřijdete o své peníze. Navíc máte 90 dní na vrácení nerozbaleného zboží a vratka je zdarma. Mezi nejčastější důvody zamítnutých reklamací totiž patří uplynulá lhůta pro vrácení. Další předností tohoto způsobu nákupu je bezstarostnost, veškeré formality za vás totiž vyřídí právě nákupní rádce.

Zboží samozřejmě můžete nakoupit i standardně přímo z e-shopu, také v tomto případě buďte naprosto v klidu. Pokud už by nastala situace, že budete muset zboží vrátit či vyměnit, Heureka pro vás připravila přehledný návod, jak na to neboli 15 kroků, v nichž se dozvíte vše podstatné.

Teď už tedy zbývá jediné, popřát vám krásné a klidné Vánoce bez přešlapů. A kdyby náhodou Ježíšek neměl svůj den, i tak můžete klidně spát, protože přece víte, jak si s tím poradit.

 

Co s nevyhovujícími vánočními dárky

Nevhodně zvolené dárky jsou o Vánocích poměrně častou patálií. Někdy se prostě stane, že s výběrem šlápneme neúmyslně vedle a dárku hrozí, že bude nevyužitě odhozen do skříně. V takovém případě je nejjednodušší dárek prostě vrátit zpět do e-shopu. Většina e-shopů v průběhu vánočního období nabízí prodlouženou záruku na vrácení zboží. To hraje ve Váš prospěch, protože na zprocesování máte delší dobu, než standardní 2 týdny. Pokud se ale prodloužená záruka netýká zrovna Vámi zvoleného e-shopu, doporučuji příště nákup uskutečnit prostřednictvím oranžového tlačítka Koupit na Heurece, díky němuž máte vždy garanci vrácení zboží do 3 měsíců v případě, že je zboží nerozbalené a nevyzkoušené.

 

Veronika Molčanová, vedoucí oddělení péče o zákazníky nákupního rádce Heureka.cz