Domácí limonáda třikrát jinak

Domácí limonáda třikrát jinak


Máte rádi perlivé limonády s chutí ovoce? Existuje praktičtější a zejména ekologičtější cesta než tahat „pestrobarevné“ nápoje zabalené v jednorázových PET láhvích z obchodu. Pro inspiraci jsme pro vás připravili tři recepty, které chuťově i vizuálně potěší děti i dospělé.

 

Autorem receptů je osobní fitness trenér Petr Sedláček, který už roky fandí doma připravené perlivé vodě. A přestože zastává názor, že nejvhodnějším nápojem je čistá voda, nebrání se ani ochuceným verzím. „Je dobré, že v nabídce nyní najdete i nápoje či sirupy se sladidly a minimem kalorií. Já osobně mám skvělé zkušenosti se sirupy SodaStream. Pro potěšení chuťových pohárků je možné si tyto doslazované nápoje bez výčitek dopřát, i tak by však měla převažovat pitná voda,“ říká Petr Sedláček a pokračuje: „Slazené perlivé nápoje si dopřávám i já, abych rychle doplnil energii, kterou potřebuji při velké zátěži na tréninku. Je to nerychlejší a nejjednodušší způsob.“

Základem receptů je čerstvě naperlená voda z výrobníku SodaStream, kterou P. Sedláček ochutil kombinací oblíbených příchutí SodaStream, doplněných čerstvým ovocem, kořením a bylinkami. Dávkování jednotlivých příchutí si samozřejmě můžete přizpůsobit podle vlastní chuti.

 

Co budete potřebovat?

  • Výrobník perlivé vody SodaStream

Petr Sedláček použil červený výrobník SodaStream SPIRIT, který vyniká snadným ovládáním, funkčností
i elegantním designem. Ten mu mimochodem vydobyl i ocenění Red Dot Award: Product Design 2017. Díky systému „Snap-Lock“ je uchycení láhve jednoduché a bez potřeby šroubování. Opakovaným stisknutím tlačítka připravíte perlivou vodu v takové intenzitě nasycení, jakou máte rádi. Kompletní sada obsahuje také bombičku
s potravinářským CO2 plynem a opakovaně použitelnou nápojovou láhev bez BPA o objemu 1 l. Doporučená cena: 2 199 Kč.

 

  • Příchutě SodaStream

V nabídce značky SodaStream najdete devět různých ovocných příchutí určených pro ochucení perlivé vody. Jsou koncentrované, takže z každé 500ml láhve vyrobíte dvanáct velkých SodaStream láhví perlivého nápoje. K dávkování v doporučeném poměru 1 : 20 vám pomůže odměrka ve víčku. A nezapomeňte, příchuť vždy přilévejte až do hotové perlivé vody, rozhodně ne už před vložením do výrobníku. Láhev s připravenou perlivou vodou nakloňte a příchuť pomalu nalévejte po stěně. Následně ji zavřete a lehce promíchejte. Doporučená cena: 129 Kč

   

  • Ingredience podle receptu

Uvedené recepty obsahují různé kombinace ovoce a bylinek, stejně tak koření či med. Kreativitě se však meze nekladou, a tak si určitě vytvoříte i vlastní variace.

 

Mandarinka

2 polévkové lžíce SodaStream mandarinka
čtvrtka citrónu
špička kávové lžičky mletého muškátového ořechu
300 ml perlivé vody
1 tenký plátek zázvoru

Do sklenice dejte dvě polévkové lžíce sirupu SodaStream mandarinka, přidejte šťávu z citrónu, muškátový oříšek, plátek zázvoru a to vše zalijte perlivou vodou. Nakonec vše důkladně promíchejte a podávejte.

 

Pomeranč, grep, jahody

1 polévková lžíce SodaStream pomeranč
1 polévková lžíce SodaStream růžový grep
3 čerstvé jahody
plátek limetky
300 ml perlivé vody

Do sklenice dejte lžíci sirupu SodaStream pomeranč a lžíci sirupu SodaStream růžový grep. Vše zalijte vodou a promíchejte. Nakonec přidejte nakrájené jahody a dozdobte plátkem limetky.

 

Jablko

3 polévkové lžíce SodaStream jablko
500 ml perlivé vody
2 lžíce medu
kostky ledu
2 limetky

Ve džbánu smíchejte tři polévkové lžíce sirupu SodaStream jablko a 350 ml vody. Přidejte jablečný mošt, med, kostky ledu a šťávu z jedné limetky. Druhou limetku nakrájejte na měsíčky a přidejte do džbánu.

 

 

Více také na www.sodastream.cz.