Dárky, které zavoní, zahřejí a potěší

Dárky, které zavoní, zahřejí a potěší


Předvánoční setkávání s přáteli je v plném proudu, ať už u pečení cukroví nebo u dobrého drinku. Přinášíme vám tipy, jak si vyrobit zásobu drobných, voňavých dárků pro dokonalou vánoční atmosféru. Gurmánské dárky jsou oblíbeným řešením a netřeba si pod tímto pojmem představovat jen klasický dárkový koš nebo výběr čokolád. Vsaďte na surovinu, kterou se v dávných dobách platilo, darujte kvalitní koření.

 

V zimním počasí bude příjemným dárkem koření na přípravu horkých nápojů. Směsi pro přípravu svařeného vína, punče či horkého jablečného nápoje si můžete vytvořit sami nebo si ušetřit práci a využít už připravených Pyramidek od Vitany. Směs koření v pyramidkách je příjemně vyvážená a váš dáreček bude zaručeně plných vonných silic. Pro zkrášlení dárku můžete přidat čerstvé ovoce a kreativně zabalit do celofánu, hrníčku či do zdobné zavařovací sklenice. Užitečný, rychlý a cenově přijatelný dárek je rázem na světě. Více o kvalitě
a původu koření najdete na www.vseokoreni.cz.

Pokud vám zbude trocha času navíc, nabízíme tip na vlastnoručně vyrobený voňavý dárek – domácí směs chai masala. Populární chai latté, který je možné ze směsi uvařit, je ideální na dlouhé zimní večery nebo s sebou do termosky na vánoční procházky.

   

 

Tradiční směs na chai masala

2 svitky skořice
2 lžičky kuliček černého pepře
10 hřebíčků
6 tobolek kardamomu 

Postup:

Skořici nalámeme na kousky a promícháme s ostatním kořením.

 

Chai latté:

Na chai latté opražíme koření nasucho v pánvi, zhruba 3–4 minuty, až se rozvoní. V čajové konvici povaříme 5 minut 1 litr vody s plátky zázvoru (z kousku velkého asi 5 cm). Odstavíme, vsypeme 2 lžíce černého čaje, promícháme a necháme 10 minut odstát. Osladíme podle chuti a preference, můžeme sladit třtinovým cukrem, medem, javorovým sirupem nebo melasou. V rendlíku zahřejeme 750 ml mléka. Použít lze také rostlinné mléko, můžeme ho i napěnit. Zahřáté mléko vlijeme do připravené směsi.

 

 

Obr. Zdroj Vitana

 

Náš tip

V případě, že byste si směsi chtěli namíchat sami, připravili jsme pro vás více receptů.