Ani v zimě nezapomínejte na péči o vlasy!

Ani v zimě nezapomínejte na péči o vlasy!


Naše vlasy stejně jako pokožka v zimě trpí. Mráz, studený vítr, neustálé střídání teplot, čepice a šály kvalitě vlasů rozhodně neprospívají. Přechody z přetopených místností do venkovního chladu oslabují jejich obranyschopnost. Při nošení čepic dochází k nadměrnému pocení vlasové pokožky a vlněné šály a svetry zase vlasy elektrizují a lámou. Jak tedy dosáhnout zdravých, pevných a zářivých vlasů i v zimních měsících? Poradí beauty expertka Zuzana Gavendová ze společnosti Amway Česká republika a Slovensko.

Hloubková hydratace už od kořínků

Zimní měsíce si na našich vlasech vybírají svou daň a nezáleží na tom, zda máme rychle se mastící, barvené nebo od přírody kudrnaté vlasy. Tak jako naše pleť potřebuje v chladných měsících specializovanou péči zaměřenou na ochranu a hydrataci, i vlasy si zaslouží zvýšenou pozornost. „V zimě bychom se měli soustředit zejména na hydratační a pečující vlasové přípravky, které vlasům dodají potřebné živiny. Zároveň vlasy doporučuji umývat méně často než v létě, maximálně 2x týdně. Osvědčeným trikem je oplachování chladnější vodou. Teplá voda totiž z vlasů kromě nečistot odvádí také jejich přirozenou vlhkost, což ve finále může vést k lámání a nadměrnému vysoušení vlasů,” vysvětluje kosmetická expertka a poradkyně Zuzana Gavendová ze společnosti Amway Česká republika a Slovensko.

Do zimní vlasové péče je dobré zařadit speciální masky či vlasová séra, která rychle dodají vašim kadeřím to, co potřebují.  Vyzkoušet můžete olejové sérum na vlasy SatiniqueTM obohacené o avokádový a arganový olej a olej ze semínek ořechů kukui. Vaše vlasy hloubkově hydratuje, zvlhčí a dodá jim chybějící lesk.

Doporučená maloobchodní cena olejového séra SatiniqueTM: 550 Kč

 

Zaměřte se na složení vlasových přípravků

Protože se v zimě neustále oblékáme a svlékáme ze svetrů, huňatých kabátů a objemných vlněných šál, na hlavu nasazujeme čepici častěji, než jsme zvyklí, naše vlasy jsou nepoddajné, velmi často elektrizují, nedrží tvar a zkrátka si dělají, co se jim zachce. Je proto velmi důležité používat péči, která vlasy zjemňuje, a nezapomínat ani na pokožku hlavy, která je pro růst zdravých vlasů zásadní. „Klíčové je sledovat složení a zaměřit se na hydrataci a její udržení ve vlasech. Dalšími přidanými hodnotami jsou vitamíny a suroviny podporující jejich hloubkovou výživu a regeneraci,” doporučuje Zuzana Gavendová. Ideálními ingrediencemi jsou oleje z různých druhů ořechů, avokádové a arganové oleje nebo například vitamin B5.

Skvělým složením se může pochlubit dvojice SatiniqueTM vyhlazující šampon a kondicionér s hydratačním účinkem. Díky svému složení pomáhají udržet vlasy i v zimě dostatečně hydratované, pružné a lesklé.

  

Doporučená maloobchodní SatiniqueTM vyhlazujícího šamponu s hydratačním účinkem: 350 Kč
Doporučená maloobchodní SatiniqueTM vyhlazujícího kondicionéru s hydratačním účinkem: 370 Kč

 

 

Více informací na AmwaySatiniqueHairCare.