Kalkulačku stranou!

Kalkulačku stranou!

Prozradíme vám 3 tipy, jak využít internet ve prospěch vašeho rozpočtu


Internet se postupem času stal neodmyslitelnou součástí našich životů. Většina lidí se bez při nejrůznějších činnostech absolutně neobejde – a na mysli zde máme i plánování volného času či nákup potravin. Pokud hledáte způsob, jak ušetřit nebo alespoň trochu přilepšit svému rozpočtu, máme pro vás hned tři tipy, jak vám může internet pomoci.

1. Spravujte svůj rozpočet efektivně

Jestliže chcete, aby vaše finance prosperovaly, musíte se začít věnovat svému rozpočtu. Konkrétně se zaměřte na výdaje, které by neměly převyšovat vaše příjmy. Zároveň by vaši výplatu neměly úplně vyčerpat, aby vám zbyla část financí pro tvorbu finanční rezervy.

Ta vám může pomoci v případě, že se o slovo přihlásí nečekané výdaje nebo inflace, která je aktuálně velkým strašákem. Zpravidla by se finanční rezerva měla rovnat šestinásobku vašeho měsíčního příjmu. Stále ale platí, že každá koruna se počítá, a pokud máte na účtě jen zlomek této částky, nezoufejte.

Existují totiž cesty, jak můžete ušetřit i stovky korun měsíčně. Tou první je navýšení příjmů, když si najdete například lépe placenou práci nebo určitý druh přivýdělku. Jako druhou možnost můžete zvolit snížení výdajů.

S tím vám pomůžou online aplikace, díky kterým si budete moci udělat přehled o svých výdajích. Hned pro vás bude mnohem jednodušší rozhodnout o tom, jaké služby jsou nezbytné a jaké nikoliv. Na podobném principu jsou založené i některé aplikace od tuzemských bank, které fungují zároveň i jako „finanční rádci“.

2. Přizvěte si na pomoc online srovnávače

Pokud neradi utrácíte a neustále hledáte cesty, jak ještě víc ušetřit, určitě byste měli začít využívat online srovnávače. S jejich pomocí můžete svůj rozpočet navýšit až o tisíce korun měsíčně.  

Na internetu můžete najít různé online srovnávače, které vám pomohou porovnat ceny prakticky čehokoliv, na co pomyslíte. Mezi jedny z nejoblíbenějších se řadí srovnávače zboží, které vám vygenerují seznam prodejců hledaného produktů včetně jejich ceny.

Skvělými pomocníky však mohou být i v oblasti financí či pojištění. Jedním takovým je online srovnávač Hyperfinance.cz, kde si můžete jednoduše srovnat různé druhy pojištění, bankovní účty, půjčky či dokonce hypotéky.

Stačí, když nastavíte všechny potřebné parametry a vyplníte své osobní údaje, a poté pro vás srovnávač během chvilky přichystá desítky nabídek na trhu, ze kterých můžete vybírat. V případě, že budete s některou z nich spokojeni, můžete přistoupit i ke sjednání srovnávaného produktu.

3. Zkuste svůj rozpočet navýšit investováním

Internet nabízí mnoho způsobů, jak můžete svůj rozpočet navýšit. Jedním z nich je i investování, které je
v současnosti dostupné téměř každému. Jediné, co k němu
budete potřebovat, jsou volné finance.

I když investování působí na první pohled jednoduše, není to zrovna snadná disciplína. Naopak s sebou nese vysoké riziko ztráty. Proto nikdy neinvestujte do ničeho, čemu nerozumíte. Každý investiční instrument disponuje jinými vlastnostmi, se kterými byste se měli nejprve seznámit.

Běžně můžete investovat do akcií, komodit či kryptoměn. Pro jejich nákup však potřebujete nějakého prostředníka, kterým mohou být různé investiční platformy či takzvaní brokeři. Při jejich výběru byste měli dbát především na bezpečnost.

Online prostředí totiž přitahuje celou řadu podvodníků, kteří se snaží vydělat na nic netušících zájemcích
o investování. Nejčastěji
své oběti lákají na pohádkové výnosy, které jsou ale nereálné. Proto své finance svěřujte pouze platformám, které jsou již ověřené reálnými uživateli.