Užijte si stylové valentýnské rande přímo z obýváku

Užijte si stylové valentýnské rande přímo z obýváku

Domácí kino a oblíbené brambůrky ze Strážnice vykouzlí romantickou atmosféru v pohodlí domova.


Večeře v drahé restauraci, kytice rudých růží a bonboniéra s čokoládovými srdíčky. Že tohle není Valentýn podle vašich představ? Svátek zamilovaných není potřeba příliš přehánět. Se svojí drahou polovičkou ho můžete oslavit i z pohodlí domova. Vytvořte si ze svého gauče dokonalé hnízdečko lásky, pusťte si romantický film, připravte občerstvení v podobě vína a oblíbených Strážnických brambůrků a užijte si valentýnský večer po svém.

 

Na Den svatého Valentýna zamíří většina zamilovaných párů na večeři do restaurace, navštíví kino nebo si zajde na wellness. Pokud se vám ale letos nikam vyrážet nechce nebo vám plány nečekaně zhatila epidemiologická situace, udělejte si romantický filmový večer přímo u vás doma. Jaký film by při takové příležitosti neměl chybět a které chroupání se k němu bude nejlépe hodit? Hobžovi pro vás připravili vlastní filmovo-brambůrkové valentýnské menu.

 

Koukejte a chroupejte klasické české brambůrky

Ke sledování filmů neodmyslitelně patří i chroupání brambůrků, a proto na ně při přípravě valentýnského domácího kina rozhodně nesmíme zapomenout. Rodina Hobžova vyrábí už více než 30 let své tradiční Strážnické brambůrky, které jsou skvělou volbou nejen pro valentýnský večer. Párům doporučujeme sáhnout po Moravských brambůrkách, které jsou díky větší velikosti perfektní na chroupání ve dvou. Hobžovi navíc pro Moravské brambůrky připravili nový design jejich obalů, proto je teď bude možné zakoupit v novém balení. Že by to byla nová láska na první pohled? K dostání budou ve vybraných řetězcích za doporučenou cenu 39,90 Kč.

Pokud letos slavíte Valentýna single, budou se vám hodit menší, 60gramové tradiční Strážnické brambůrky. Vybrat si můžete z několika příchutí jako jemně solené, paprikové, slaninové, česnekové, hořčicové anebo jich vyzkoušet klidně více najednou!

Pak už zbývá jen malý detail – vybrat snímek, který budete ve vašem domácím kině promítat. Abyste si s výběrem nemuseli lámat hlavu, připravili jsme pro vás pár tipů na romantické filmy, které jsou ideální pro svátek zamilovaných a pomůžeme vám také s volbou brambůrek, které se nejvíce hodí u filmových snímků chroupat.

 

Americké nestárnoucí klasiky

Jsou filmy, které můžete vidět stokrát a stejně se vám nikdy neokoukají. Mezi takové patří například oscarový Titanic, romantická komedie Pretty Woman s Julií Roberts a Richardem Gerem v hlavních rolích nebo příběh s letní láskou Hříšný tanec. Nesmíme zapomenout ani na snímek o nenaplněné lásce Pearl Harbor. Ke kultovním amerických filmům doporučujeme Strážnické brambůrky s příchutí slaniny, ke kterým se bude perfektně hodit červené víno.

 

České romantické komedie

Také v českých filmových vodách se dají najít snímky pro valentýnské promítání. S jistotou vás pobaví komedie od režiséra Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení nebo Muži v naději. Vybrat si můžete také jeden z filmů od Filipa Renče, muzikál Rebelové nebo komedii Román pro ženy. Při koukání na české snímky se vám budou skvěle mlsat brambůrky s jemně solenou příchutí.

 

Romantika s trochou drama

Pokud máte raději filmy, ve kterých se odehrává i drama, doporučujeme pustit si americký snímek o rockovém zpěvákovi a nadějné zpěvačce Zrodila se hvězda, příběh o mladém zamilovaném páru Zápisník jedné lásky nebo film Než jsem tě poznala, ve kterém osud spojí dohromady na první pohled dvě naprosto odlišné osoby. Trocha napětí si žádá dobroty, které mají říz. Strážnické brambůrky s hořčicovou pikantní příchutí budou na chroupání skvělou volbou.

 

Tipy na valentýnské filmy od Libora a Petra Hobžových

Že muži nemají v oblibě romantické komedie? Bratři Libor a Petr Hobžovi vás přesvědčí o opaku. Nedají totiž dopustit na romantiku z prostředí moravských vinic Bobule. A jaké by si oni sami k filmu otevřeli brambůrky? Jejich nejoblíbenější jsou Strážnické brambůrky s hořčicovou příchutí.

 

 

 

Firmu na výrobu brambůrek založil Petr Hobža starší, přičemž prvopočátky výroby spadají do roku 1988. Firma má v současné době okolo 50 zaměstnanců a posledních šest let rostou Strážnické brambůrky meziročně o pět až deset procent. Linka denně vyrobí ze 60 tun brambor 15 až 17 tun bramborových lupínků. Výroba Petra Hobži je výjimečná tím, že vynechává proces blanšírování, čímž je výroba komplikovanější, ale pozitivně se to promítá do chuti výrobku. Firmu v současné době vedou synové zakladatele Petr a Libor.