Jak pečovat o suchou pleť nejen v zimním období

Jak pečovat o suchou pleť nejen v zimním období


Se zimou přichází nejen sníh, ale i čas, kdy bychom měli péči o pleť věnovat opět zvýšenou pozornost.
Je potřeba o ni v tuto mrazivou dobu daleko více pečovat, hydratovat ji, aby nebyla vysušená, na pohled unavená a nedošlo k jejímu poškození. Pokud si tedy nevíte rady, jak na péči o suchou pleť v zimním období, pokračujte na další řádky a dopřejte jí to nejlepší.

 

Suchá nebo dehydratovaná?

Nejprve je třeba objasnit rozdíl mezi pletí suchou a dehydratovanou. Suchá pokožka je typ pleti daný velmi často reakcí na vnitřní prostředí těla, hormonální změny, na nesprávnou životosprávu. Je náchylnější k poranění, má negativní reakci na nepříznivé vnější podmínky jako je chlad a má také větší tendenci k vráskám. Suché pokožce chybí tuk. Oproti tomu dehydratované pleti chybí voda. Je tedy ale možné především v době mrazů mít zároveň suchou i dehydratovanou pleť. Protože jak je zmíněno výše absence kožního mazu způsobuje ztrátu vody v pleti.

 

Co suchou pleť způsobuje?

Během zimy, kdy je vzduch chladný a s minimem vlhkosti dochází k pomalejší cirkulaci krve a pokožka produkuje méně mazu, který má velmi důležitou roli. Tvoří totiž přirozený kožní film ve vrchní vrstvě pokožky, chrání pleť před poškozením a brání také úniku vody. Pokud ho tedy pleť neprodukuje dostatek a nemá tedy ani dostatečnou ochrannou vrstvu, odpařuje se z ní voda a je tak mnohem zranitelnější a dehydratovaná. Suchá pleť se nejčastěji projevuje zarudnutím, šupinkami, je také napnutá, popraskaná a může i silně svědit.

 

Pleť jako zrcadlo našeho životního stylu

Kromě toho je také nutné si uvědomit, že za stavem naší pleti není jen používání vhodné kosmetiky a správná volba péče. Je totiž jakýmsi zrcadlem vnitřního prostředí těla, tedy ovlivněná životním stylem, stravou, nadměrnou konzumací alkoholu či kávy, psychickým rozpoložením, (ne)dostatkem tekutin, vitamínů či minerálů. Vliv mohou mít také nevhodné, až agresivní domácí prostředky na úklid a praní, šampóny, mýdla, nebo dokonce oblečení z umělých materiálů. Je proto téměř nezbytné zaměřit se i na výběr těchto produktů a materiálů přírodního původu, například pomocí bavlny nebo hedvábí dopřejete vaší pokožce jemný dotek a zbytečně ji nedráždíte.

 

Pleť jako varovný signál

Nezapomeňte dbát i na pravidelné lékařské prohlídky, jelikož suchá pleť může signalizovat i závažné zdravotní problémy a kožní onemocnění.

 

Jak tedy o suchou pleť pečovat?

 U suché pleti, je velmi důležité zvolit vhodné a velmi šetrné kosmetické produkty a kompletní péči. V první řadě bychom měli sáhnout po produktech s minimálním obsahem vody. Pokožka sice vodu potřebuje, ale víme, že voda se při nízkých teplotách přetvoří v led a nechceme, aby se něco podobného dělo v naší pokožce. V zimě potřebuje olejovou péči - ideálně ve spojení s léčivými bylinkami. Rostlinné oleje pokožku vyživí, dodají jí esenciální mastné kyseliny a mají schopnost v ní uzamknout vodu, čímž ji udržují hydratovanou a vláčnou. Naštěstí POETIKO řada pro suchou pleť dokáže pečovat nejen o suchou pokožku, ale i o tu dehydratovanou.

Potřebnou péči a výživu pleti poskytuje například jemný Pleťový krém pro suchou pleť s mandlovým olejem, heřmánkem a arnikou, který obsahuje kvalitní a prospěšné hydroláty místo vody a aktivní látku z rozmarýnu, která hydratuje a vyživuje. Krém pleť zjemní, zklidní a jeho jemná vůně sušených fíků vám dopřeje pocit bezpečí a pohody. Kromě toho právě krém vytváří bariéru mezi vnějším prostředím a pokožkou.

 

Na odlíčení v zimě používejte ideálně dvoufázové odličovače, které nenarušují přirozenou ochrannou bariéru pokožky a nevysušují. Ideální je tedy Dvoufázový odličovač pro suchou pleť s mandlovým olejem, růží a arnikou s čistě rostlinným složení. Dvoufázový odličovač je kombinací hydrolátu a oleje, při jejímž protřepání dochází
k promíchání obou složek a tím během jemného a šetrného odlíčení dosáhnete i kvalitní hydratace, tonizace
i vyživení pleti. Ta poté zůstává jemná, hebká a rozjasněná. Vůně po růžích vás navíc nejen okouzlí, ale také zbaví psychického napětí.

 

Pro extra péči o suchou pleť si jistě zamilujete Pleťový olej pro suchou pleť s oleji z šípků, mandlí a máku. Tekuté zlato, které obsahuje bohatou výživu, pomáhá předcházet stárnutí pokožky a rozmazlí vaši pleť i mysl. Jeho složení je velmi minimalistické, ovšem funkční. Pleti dodá potřebné minerály, vitamíny, vlhkost, které mimo jiné pomůže uzamknout v hlubších vrstvách pleti a zmírní pnutí. Pleť je tedy příjemně zvláčněná, hebká,rozzářená a voní lehce po oříšcích. Jako bonus je produkt obohacen o skvělou přírodní anti-aging ingredienci - šípkový olej.

 

 

*Buďte ovšem opatrné a vyhněte se nadměrné péči. Všeho moc škodí a není tomu jinak ani v tomto případě.
I velmi časté čištění nám může potrhat kožní buňky a způsobit tak značné nepříjemnosti.

Nyní víme, jak pleti dopřát co nejlepší péči a ochranu, nebo jaké produkty značky POETIKO vám mohou zpříjemňovat dny. Pamatujme na to, že je potřeba přizpůsobit kosmetické produkty ročnímu období stejně tak, jako musíme vyměnit letní šatník za zimní. Věřím, že pokud se budete držet těchto kroků, vaše pleť vás za to náležitě odmění svým až dokonalým vzhledem a nebude vás muset trápit zarudnutí, pnutí nebo jiné kožní problémy.

Zde se s vámi prozatím rozloučím a popřeji vám příjemné chvilky s vaší pokožkou a s co nejlepšími výsledky.