Jak vybrat vhodný školní batoh?

Jak vybrat vhodný školní batoh?


Výběr batohu pro prvňáky je specifický v tom, že šestileté dítko je drobné. Potřebuje tedy batoh lehký a malý, který bude dobře sedět na zádech. Kromě toho se teprve učí mít ve věcech pořádek, batoh by tedy měl být správně členěný. Zároveň se nesmí zapomínat na bezpečnostní prvky. Je toho prostě dost, na co je třeba myslet.

Pro drobné děti, a prvňáčky obzvlášť, se doporučuje spíše školní aktovka. Hlavní rozdíl mezi aktovkou a batohem spočívá v tom, že aktovka je stabilnější, obvykle má nožičky, samostatně dobře stojí. Některé batohy se však dají považovat za mix mezi aktovkou a batohem, ty jsou pro menší děti také vhodné.

Podle čeho poznáte ergonomický batoh?

Všichni rodiče si jsou dobře vědomi toho, že školní batoh či aktovka by měly být zejména ergonomické. Co to ale vlastně znamená? Dbejte na následující:

  • záda tašky by měla kopírovat zakřivení páteře,
  • batoh musí končit uprostřed křížové kosti,
  • neměla by být mezera mezi lopatkami a polstrováním batohu,
  • dítě musí být schopné plné mobility krku a končetin.

Ergonomické školní tašky nabízí častokrát také bederní pás, který ulehčuje zádům, výškově nastavitelné ramenní popruhy, odvětrávací kanálky pro snížení pocení zad. Některé typy vybavení, jako je například hrudní pásek, se dají přikoupit i zvlášť.

Na výběru batohu by se mělo podílet i samo dítko

Rodiče obvykle hlídají praktickou stránku, děti si vybírají především dle designu. I to, aby se jim batoh líbil, je důležité. Vždyť jedině tak ho budou rády nosit. K výběru batohu tedy každopádně přivolejte svého školáka. A možná také odborníky.

Poradcem a odborníkem na výběr školního batohu pro všechny dětské postavy je e-shop Detskyeshop. Poradí telefonicky, mailem i přes FB. V nabídce mají batohy značek jako Ergobag, Bagmaster, Hama, Oxybag a mnohých dalších. Prodávají také školní potřeby, psací potřeby s ergonomickým úchopem. Děti tedy vybavíte do školy na jednom místě.