Jak vnést do interiéru kus klidné přírody

Jak vnést do interiéru kus klidné přírody


Svět kolem nás ubíhá rychlostí blesku, proto máme tendenci hledat způsoby, jak alespoň na malou chvilku zpomalit. Tohoto požadovaného uklidnění se nám dostává v přírodě, kam opravdu rádi chodíme třeba jen na procházky. Pakliže chcete onu klidnost dostat i do svého příbytku, není to nemožné. Stačí vsadit na několik bytových prvků a doplňků.

 

Bydlení z mechu a kapradí

Tím nejlepším způsobem, jak dostat kus klidné přírody do interiéru, je sázka na poslední trend v podobě mechových obrazů a podobných dekorací. Pokud se vám podaří přinést živé rostliny do příbytku, přírodu nejen uvidíte, ale také ucítíte. Výhodou mechových obrazů je především jejich životnost a také to, že se o ně nemusíte prakticky starat. Většinou jsou totiž speciálně ošetřeny tak, aby vydržely žít svým vlastním životem po dlouhé roky. Což je chvályhodné, vezmeme-li v potaz to, kolik mechové obrazy vlastně stojí.

Vedle mechových obrazů stojí za zmínku kapradí a další pokojové rostliny. Pokojovky, jak se jim zkráceně říká, mají nejen estetickou funkci, ale také plní ještě něco dalšího, konkrétně čistí vzduch v interiéru. Zatracovat je rozhodně nemusí ani ti, kteří nepatří mezi profíky. Jsou totiž druhy, které jsou na svou péči naprosto nenáročné. Patří mezi ně oblíbený tchýnin jazyk, nebo zamioculcas.

Když jsou mechové obrazy mimo váš rozpočet

Jak už bylo zmíněno, mechové obrazy jsou trendem posledních let. Jenže je pravdou, že tato bytová dekorace je poměrně drahá čili není výjimkou, že od ní mnozí lidé odvrací svůj zrak jenom proto, že je prostě mimo jejich rozpočet. Pokud je to i vaše situace, mechové obrazy může nahradit trochu jiný doplněk, kterým jsou klasické obrazy krajiny.

I obrazy krajiny, i když by to do nich člověk neřekl, mohou vnést do interiéru klid přírody. Zejména tedy tajemné lesy, louky a háje. Samozřejmě i obrazy květin stojí za zvážení. Velkou roli ale hraje to, jak výrazné květiny jsou nebo v jakém stylu je zařízen zbytek domácnosti.

Dejte zelenou skandinávskému bydlení

Lícové zdivo, obrovská okna, spousta rostlin a zeleně - přesně tak lze popsat skandinávské bydlení, které má v posledních letech zelenou v mnoha rodinách. Je totiž velmi jednoduché, leč moderní. Kombinace takových odstínů, jež se člověku neokoukají. Do interiéru zároveň putuje velké množství světla, stále však bývá zachována jemnost. Díky zmiňovanému světlu a světlosti používaných odstínů se příbytek jeví opticky větší, navíc díky použití dřeva to v interiéru voní přesně jako uprostřed lesa.

Základem skandinávského bydlení je nejen pustit do interiéru světlo, ale zkombinovat světlé odstíny s odstíny zemitými, kam spadá například zelená. Mimochodem, věděli jste, že zelená barva symbolizuje naději a je zároveň symbolem bezpečí a harmonie?Kamna jako dominanta obývacího pokoje

Člověk si možná ani neuvědomuje, jak ohromný pocit útulnosti můžou do interiéru přinést taková kamna. Jsou od pradávna symbolem tepla domova, proto na ně při zařizování svého domova myslete. Mimochodem, když vedle nich postavíte ošatku se špalky dřeva, rázem dostanete i přírodu do interiéru, což jste ostatně chtěli.

Je ale pravdou, že ne do všech domů je možné krb zakomponovat. Element ohně potřebuje jisté podmínky pro své fungování a ty mu bohužel nejsou vždycky zajištěny. V takovém případě je možné vytvořit alespoň iluzi. Existují umělá krbová kamna čili jen prvky, které připevníte na zeď a po zapojení do elektřiny se simulace ohně ukáže světu.

V případě, že ani toto není možné, nabízí se další možnost, kterou jsou obyčejné svíčky. Ty naštěstí můžete zakoupit v mnoha zajímavých vůních a mnoha krásných aromatech. Stačí si říct, jaká vůně vám nejvíce připomíná les, a přesně na ni se soustředí vaše pozornost při výběru bytového doplňku. 

 

 

 

 

Foto: Dovido.cz