Teplákovina aneb přidejte tento materiál do svého šatníku

Teplákovina aneb přidejte tento materiál do svého šatníku


Každý si asi pod pojmem teplákovina představí ty klasické vytahané tepláky, které jsme nosili jako děti. To je ale obrovský omyl! Teplákovina prošla od té doby velkým vývojem, a dnes je to jedna z nejoblíbenějších látek, hlavně pro volnočasové oblečení. Proč byste ji měla zařadit do svého šatníku?

Druhy teplákoviny

Na dnešním trhu s látkami se můžete setkat se třemi základními druhy teplákoviny:

1. Počesaná teplákovina – Na pohled i omak se může zdát jako hebký fleece. Její nejlepší vlastnost
je výhřevnost, takže se skvěle hodí na zimní oblečení, které má za úkol hlavně zahrát.

2. Nepočesaná teplákovina – Není tak hřejivá jako počesaná teplákovina, jelikož má na rubu drobné smyčky.
Je tedy mnohem více prodyšná, proto se naopak hodí na šití letního oblečení, jelikož skvěle reaguje s potem.

3. Elastická teplákovina – Jak už název vypovídá, jedná se o velmi pružnou látku, proto je vhodná na šití sportovního oblečení.

Výhody teplákoviny

Teplákovina je velice oblíbenou látkou na oblečení pro děti. Je velmi příjemná na kůži, a zároveň odolná. Snadno se pere a nepotřebuje žádné speciální zacházení, jediné omezení platí, že by měla být prána maximálně na 40 °C, aby si zachovala svůj tvar. Navíc na e-shopu Bubulakovo můžete sehnat teplákovinu v mnoha barevných vzorech, které jsou právě pro děti velice atraktivní. Tato látka vás nikde nebude škrtit nebo tahat, což je pro všechny aktivní děti ideální stav.

Co z teplákoviny ušít

V případě tohoto materiálu máte prakticky volné pole působnosti, protože teplákovina se opravdu hodí na všechny druhy oblečení. Nejoblíbenější jsou samozřejmě hřejivá trička, moderní teplákové soupravy nejenom pro děti. Nicméně elegantní šaty do společnosti také nejsou žádný problém. Vždy je třeba jen vybrat správný druh teplákoviny s ohledem na aktuální roční období.

Máte doma nějaké oblečení z teplákoviny?

 

 

 

Zdroj obrázku: Bubulakovo.cz