Správná péče o pleť začíná u čištění

Správná péče o pleť začíná u čištění


Pleť v zimě trpí nejen v důsledků střídání vnitřních a venkovních teplot, ale také větším množstvím škodlivých látek v ovzduší. Jak se tedy o pleť postarat, aby zimu strávila v kondici? Nejlepším řešením jsou čistící přípravky bez chemie, založené převážně na čistých přírodních ingrediencích, bez parabenů a živočišných složek. Jak si však správný čistící prostředek vybrat?


1. Zaměřte se na obsah produktu.
Na trhu přibývají každým dnem nové produkty. Neexperimentujte, nenechte se nalákat cenou, zaměřte se na to, co čistící přípravky na pleť skutečně obsahují. Současně dobře zvažte, zda je právě váš favorit vhodný pro váš věk i typ pleti. Vyvarujte se přípravků se sulfáty a detergenty. „V případě, že si vyberete nesprávný čistící přípravek, může totiž dojít k nadměrnému vysoušení, či naopak většímu maštění pleti,“ upozorňuje hlavní školitelka britské lékařské značky Medik8 pro Českou a Slovenskou republiku Monika Paříková.

2. Najděte si favorita. Pokud přípravky často střídáte, tak můžete také znehodnotit obsažené cenné látky. Najděte si „vašeho favorita“, značku, která vám vyhovuje, a už neměňte. Pro normální a suchou pleť volte hydratační přípravky. A pro mastnou a smíšenou pleť vyberte micelární pěnu nebo gel.

3. Používejte přípravky správně. Gelové, krémové nebo pěnové přípravky aplikujte na vlhkou pleť, aby nedošlo k jejímu vysušování. Pleťovou vodu oproti tomu používejte na suchou pokožku a chvíli ji do ní jemně masírujte. Díky tomu olejové složky lépe rozloží maz v make-upu a pokožce.

4. Ráno dělá den. Většina žen potivě odstraňuje make-up a čistí pleť večer, ale ráno si na pleť čas nenajde. Chyba!  Zatímco spíme, pokožka pracuje na vlastní obnově a ráno je třeba z ní odstranit maz i zbytky produktů aplikovaných večer. „Je důležité si uvědomit, že právě čistění přináší pleti tolik důležitou očistu od nežádoucího mazu, zbytků přípravků či nečistot z prostředí. Pleť může volně dýchat, což působí právě jako důležitá prevence i proti tvorbě vrásek,“ říká kosmetička Monika Paříková. Ranním čištěním navíc pleti umožníte lépe vstřebat přípravky, které ji přes den vyživí a ochrání.

Vyhrajte hluboce čistící pěnu Clarifying Foam britské lékařské kosmetické značky Medik8. Stačí zodpovědět soutěžní otázku a pěna, s níž snadno zredukujete projevy akné a snížíte tvorbu mazu, může být vaše.


Odpovězte na soutěžní otázku a výhra může být i vaše:

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

 

 Výherci: B. Soukupová, M. Tobiáš, L. Nechanická