Noční běhy pro Světlušku po dvou letech opět odstartují příchod jara

Noční běhy pro Světlušku po dvou letech opět odstartují příchod jara


Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila registrace na svou největší každoroční událost – Noční běh pro Světlušku. Po dvou letech, kdy se kvůli nutným opatřením přesouvaly běhy do podzimních termínu, startuje štafeta opět s příchodem jara. Tradičně prvním městem, kde příznivci Světlušky vyběhnou, bude Plzeň (24. 3.), poté bude následovat Ostrava (7. 4.), Praha (21. 4.), Brno (28. 4.), Olomouc (5. 5.) a jako poslední Jihlava (11. 5.). Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou. Protože letošní účastníky láka na běh ve všech městech claim „Skoč na Noční běh pro Světlušku,“ budou součástí doprovodného programu také vystoupení a workshopy sportovního týmu JUMP IT.

Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz.

 

„Skoč na Noční běh pro Světlušku.“ Za konceptem kampaně a claimem pro jedenáctý ročník Nočního běhu stojí David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s producentem Jakubem Drocárem ze společnosti PUNK FILM a režisérem Petrem Dvořákem natočili “skákací” videopozvánku na letošní běžeckou tour. V té po boku Davida Švehlíka, Judit Bardos a Pavla Batěka účinkuje také herec a režisér Milana Šteindler, který se stal pro letošní rok tváří běhů. “Právě Milan s vtipem dokazuje, že se běžcem s vyšším posláním může stát opravdu každý. Stačí si jen skočit, skočit s námi zaběhat. Právě na této jednoduché významové paralele stojí letošní komunikace. Ve výskoku se naši aktéři změní vždy v běžce s čelovkou, respektive ve světlušky,“ dodává David Podhola k námětu letošní kampaně.

Ruku v ruce s letošním mottem běhů se nese i doprovodný program. O krátká vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým JUMP IT, který skáče přes švihadla. Účastníci ve všech šesti městech se mohou tradičně těšit na rytmické rozproudění DJs a kapel, například brněnské běžce před startem rozehřeje zpěvačka Tereza Mašková, v Plzni se o zábavu postará Slam poetry.

Na místě budou také čerstvé mošty a veganské svačinky od generálního partnera Kaufland a stánky hlavních partnerů – společnosti Hannah a České spořitelny, která návštěvníkům akce nabídne před výběhem postřehovou hru. Partner Hella se ve všech městech postará o světelné značení tras. 

Ve všech městech budou mít běžci na výběr z kratšího nebo delšího okruhu. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost.

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde.

Na videopozvánku se můžete podívat zde:

 

 

O Světlušce
Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Už od roku 2003 se Světluška snaží dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce. Shromážděné finanční prostředky do sbírky Světluška rozděluje celoročně nevidomým a slabozrakým žadatelům bez ohledu na věk.

Více na www.svetluska.net.