Čeští spotřebitelé budou zanedlouho opět volit nejlepší novinku na českém trhu

Čeští spotřebitelé budou zanedlouho opět volit nejlepší novinku na českém trhu

Registrace do programu jsou v plném proudu


Každým rokem se na trhu objeví mnoho novinek. Zákazníci na novinky velice dobře slyší, ale často o nich nevědí či nemají dostatečné informace. Proto jim s orientací pomáhá program Volba spotřebitelů -  Nejlepší novinka, který nové produkty na trhu objevuje a oceňuje. Logo Volby spotřebitelů tak motivuje k nákupu již skoro každého druhého Čecha.  V tomto roce proběhne již 22. ročník nezávislého spotřebitelského průzkumu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který oceňuje nové a inovované produkty. Každoročně jej organizuje společnost Atoz Marketing Services ve spolupráci s výzkumnou agenturou NielsenIQ. Výrobci mohou své novinky přihlašovat právě teď.

„Do programu mohou své nové či inovované produkty přihlásit výrobci a distributoři FMCG, OTC a spotřebního zboží, kteří je uvedli či teprve uvedou na trh v období od 1. ledna 2021 do 31. května 2022. Přihlášky probíhají online na webových stránkách programu,“ uvádí Lukáš Matějka, manažer marketingové skupiny pořádající společnosti. „Za celých 21 ročníků se do projektu přihlásilo již přes 2 200 novinek. Také v letošním roce očekáváme silnou účast. Je to dáno skutečností, že během posledních dvou pandemických let byl velmi omezený prostor, kde mohly firmy své novinky prezentovat. Většina akcí, veletrhů, kongresů byla zrušena, tím pádem měli výrobci ztíženou cestu nejenom k obchodníkům, ale i k jejich zákazníkovi,“ dodává Lukáš Matějka.

Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka je jediné ocenění na českém trhu, ve kterém rozhodují samotní spotřebitelé. Po uzavření registrací se nominované produkty rozdělí do jednotlivých kategorií, které zároveň musí schválit odborná porota. Poté se spouští ve spolupráci s výzkumnou agenturou průzkum na reprezentativním vzorku 4 000 respondentů. Právě oni následně zvolí ty nejlepší novinky.

Z průzkumu každoročně vzejde několik desítek vítězných produktů, kterým je dále zaručena masivní mediální podpora. Nejenom díky spolupráci s řadou silných mediálních partnerů se novinky dostanou ke konečným zákazníkům. Na logo Volba spotřebitelů lze narazit v TV, tisku, v rádiích, v outdooru, dále v rámci instore podpory v prodejnách Tesco a Makro a samozřejmě v online prostoru a na sociálních sítích.

V letošním roce se k programu přidali dva noví velmi silní mediální partneři. Vydavatelství A11, které má ve svém portfoliu přes dvacet úspěšných a známých titulů jako je Mladý svět, bezplatné noviny Náš REGION a mnoho dalších. V rámci televizní podpory přibyl pořad České televize Všechno, co mám ráda. Jde o life stylový hobby magazín pro ženy, který přináší rady, návody, tipy a pohodu do domácností. Je vysílán ve čtvrtek v 16.45 na ČT 1 a každý týden si ho na obrazovkách najde cca. půl milionu diváků.

Program Volba spotřebitelů se v reakci na aktuální humanitární krizi na Ukrajině zapojuje do materiální pomoci potřebným, a to minimálně po celý letošní 22. ročník programu. Stejně tak se prostřednictvím Volby spotřebitelů mohou zapojit i partneři a klienti akce. Pomoc pro Ukrajinu je připravována společně ve spolupráci se společností Nielsen. Jedná se o materiální pomoc jak uprchlíkům zde, tak lidem tam. Budou se pravidelně zavážet především produkty vhodné k těmto účelům, na čemž mohou samozřejmě i klienti - účastníci Volby spotřebitele participovat.

Slavnostní vyhlášení vítězných novinek proběhne na galavečeru Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka dne 16. června 2022 v Cubex Centru Praha.


Odkazy: volbaspotrebitelu.cz