Antioxidanty v kosmetice zpomalují proces stárnutí

Antioxidanty v kosmetice zpomalují proces stárnutí


Stárnutí je přirozený proces, který se zastavit nedá, ale zpomalit jej můžeme. Účinně proti němu působí antioxidanty, které bojují proti nepříznivým účinkům oxidačních procesů v organismu a zpomalují tak proces stárnutí buněk.

 

Antioxidanty aktivně bojují proti škodlivým volným radikálům, které vznikají jako produkty metabolismu, vlivům slunečního záření, znečištěného životního prostředí a podobně. Pomáhají zpomalovat stárnutí, snižují riziko vzniku rakoviny, chrání srdce a snižují riziko vzniku srdečněcévních chorob. Navíc celkově zlepšují obranyschopnost organismu. Jejich význam je pro naše tělo zkrátka nepostradatelný. Organismus si je umí vytvořit sám, ale věkem tato schopnost klesá. Proto je třeba si je v pozdějším věku doplňovat, ať zevnitř pomocí stravy či zvenčí prostřednictvím kosmetických produktů.  

Účinky jednotlivých antioxidantů

Mezi nejvýznamnější antioxidanty patří vitamín C, vitamín E, vitamín A, selen, zinek či mangan.

Vitamin C chrání pleť před volnými radikály poškozujícími pokožku. Stimuluje produkci kolagenu a elastinu, čímž dochází k vypnutí vrásek a omlazení pleti, podporuje vlastní přirozenou ochranu pleti před ultrafialovým zářením, redukuje pigmentové skvrny a působí proti hyperpigmentaci.

Vitamin E, nazývaný také tokoferol, je považován za jeden z nejúčinnějších antioxidantů, který dokonale ochraňuje pokožku před vlivem škodlivých volných radikálů, intenzivně ji hydratuje, stimuluje produkci kolagenu, zvyšuje hladinu kyseliny hyaluronové a navíc umocňuje účinek retinolu.

Retinol, čistá forma vitamínu A, je mnoha odborníky pokládán za zabijáka vrásek, působí proti jemným liniím
a vráskám, podporuje produkci kolagenu, výborně účinkuje proti hyperpigmentaci, drobným jizvičkám, a dokonce si poradí i s akné.

Zinek má jako kosmetická ingredience doslova stahující účinky, díky čemuž dokáže zabránit ochabování kůže
a částečně i stárnutí pleti. Mimo jiné chrání před UV zářením a pomáhá mastnější pokožce, bojující
s nedokonalostmi či akné. I proto je součástí řady krémů, mastí, pudrů a zásypů, působících na rychlejší hojení ran nebo ošetřování podrážděných a reaktivních míst suché pokožky. Zinek zabraňuje šíření bakterií.

 

Kosmetické tipy pro omlazení pleti

Pokud do své kosmetické rutiny zařadíte produkty s obsahem antioxidantů, přispějete tak ke zpomalení stárnutí pokožky a celkovému omlazení pleti. Ať už jde o denní a noční krém, sérum, pleťovou masku, tělové mléko či krém, pokožka vám poděkuje za dávku účinných antioxidantů svěžím, šťavnatým a mladistvým vzhledem.                               

Sérum krásné Cecílie od české organické značky kosmetiky Havlíkova apotéka je vysoce účinné sérum obsahující vitamín C, ve stabilní formě Ascorbyl Glucoside, která je pomalu uvolňována do hlubších vrstev pokožky, kde se přeměňuje na volný vitamín C. Studie s Ascorbyl Glucoside (vitamin C) potvrdila výrazný antioxidační efekt. Výskyt volných byl snížen až od 93 %. Ascorbyl Glucoside je nejen výborným antioxidantem, přispívá navíc k rozjasnění pleti, podporuje tvorbu kolagenu, redukuje tvorbu vrásek a poskytuje ochranu před vlivy slunečního záření.

Sérum také obsahuje kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10, skvalen, jojobový olej, makadamiový olej, ovesný olej, meduňkový olej, rakytníkový a rozmarýnový extrakt a extrakt z kořene zmijovce indického. Toto nadupané složení redukuje vrásky, známky stárnutí pleti a předchází jejich vzniku a prohlubování. Navíc zvyšuje produkci kolagenu v pokožce, redukuje známky stárnutí, hloubkově hydratuje, detoxikuje a rozjasňuje pleť.

Spolu se sérem se v balení nachází i aktivační roztok, který nastaví pH pokožky z 5,5 na 4 a připraví ji tak pro maximální účinnost vitamínu C. Navíc pleti dodá hydrataci a tonizuje. Snižuje citlivost a dodá pleti potřebné minerály.

  Cena: 1 447 Kč / 30ml sérum a 50ml aktivačního roztoku

 

BIO Hroznový olej od Havlíkovy apotéky je lehký, nezanechává pocit mastnoty a snadno se vstřebává do pokožky. Obsahuje vysoké množství bioaktivních látek, mastné kyseliny, betakaroten, vitamíny C a E, které podle klinických studií přispívají ke zvýšení elasticity pokožky, pevnosti cév, tepen a žil.

V kombinaci s vitamíny C a E vykazuje velmi silnou antioxidační aktivitu. V pleti zadržuje vlhkost a pomáhá tak předcházet jejímu předčasnému stárnutí. Doporučuje se pro normální, mastnou a zralou pokožku. Skvělý je také na vlasy a nehty a také jako zvlhčovač pokožky při holení.

 Cena je 208 Kč / 30 ml

 

 

Havlíkova apotéka

Havlíkova apotéka je česká firma s tradicí, která si zakládá na bezkonkurenční kvalitě svých produktů.

Produkty z Apotéky v sobě spojují moderní vědu, organické suroviny, receptury prověřené časem a dávnou historii bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. Na ingredience a jejich kvalitu, které Apotéka používá při výrobě kosmetiky, je kladen nekompromisní důraz. Lokální bylinky si sami pěstují ve vlastních eko zahradách
v Chářovicích a ty, které v Česku nerostou, získávají od certifikovaných dodavatelů v té nejvyšší možné kvalitě. Udržitelnost je pro Apotéku prioritou. Co z přírody získá, to se jí také snaží vrátit zpět. Místo klasických obalů používají obaly z recyklovaného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Použité obalové materiály mohou zákaznice vrátit zpět do prodejen, kde se postarají o jejich recyklaci. Unikátní projekt s osivem lučních květin pro zákaznice Apotéky podporuje rozkvět českých a slovenských luk. Posláním Havlíkovy apotéky je dělat radost a spojovat zákazníky s nejčistší krásou přírody, tradicí, upřímností a něžností. Protože láska, kterou cítíte k sobě a ke svému tělu je tím nejkrásnějším darem přírody.

Více také na www.havlikovaapoteka.cz a www.apoteka.cz.