Dieta? To nesnáším!

Dieta? To nesnáším!

Hubnutí, dieta a omezování. Slova, která jistě moc dobře znáte.  Představa, že už si do konce svého života nebudete moct dát každý den svou tabulku čokolády nebo brambůrky dokáže pořádně odradit. Mnoho žen se proto raději hubnutí vzdá a jí, co chce.  Dieta ale ne


Hubnutí, dieta a omezování. Slova, která jistě moc dobře znáte.  Představa, že už si do konce svého života nebudete moct dát každý den svou tabulku čokolády nebo brambůrky dokáže pořádně odradit. Mnoho žen se proto raději hubnutí vzdá a jí, co chce.  rs_dieta to nesnasim Dieta ale není jen o jídle, ale i pohybu. Nechcete se omezovat v jídle a alkoholu a přitom chcete vypadat skvěle? Tak se pořádně hýbejte!

rs_dieta to nesnasim2Proč pohyb?

Tím, že sportujete, spalujete energii, kterou jste získala zkonzumovanými potravinami a nápoji. Pokud toho přijmete víc, než za běžný den spotřebujete, tloustnete. Dietami bez pohybu sice ztrácíte na váze, ale ne na tuku. Ubývá vám totiž jen svalová hmota. Tuku se zbavíte až pohybem. Díky pravidelnému cvičení získáte nejen skvělou postavu, ale budete se skvěle i cítit. Sportem odbouráváte látky nahromaděné ve vašem těle důsledkem stresu. Zabraňujete tak vzniku problémů s páteří, klouby, funkčností srdce, imunitou a rozběhnutí cukrovky. Díky fyzické únavě po plavání nebo tancování vám zmizí problémy se spaním. Vaše zmožené tělo jednoduše padne do říše snů hned, jakmile si lehnete. Další pozitivum je skvělá nálada, kterou získáte vyplavením endorfinů v těle. Navíc se prokrví mozek a vám to bude pálit. Podle amerických vědců pravidelné sportování zlepšuje paměť, práci mozku s informacemi a zmenšuje příznaky depresí.

Překonejte se

Každá se umíme skvěle vymlouvat, proč necvičit. „Nemám na to čas. Ráno se chci vyspat a po práci musím jít domu dělat večeři. „ Tím, že se vymlouváte, škodíte jen sama sobě. Nesledujte do noci film a choďte spát dřív. Partnerovi řekněte, ať si udělá večeři sám nebo si na ní zajde s kamarády. Potřebujete-li se večer starat o děti, zařiďte si hlídání. Nejde-li to jinak, cvičte doma. Hlavně se hýbejte. Vždyť nemusíte mít povislé paže, tři brady a bát se ukázat v plavkách. rs_dieta to nesnasim1

Jak se mám hýbat

Najděte si sport, který vás bude bavit. Zbožňovala jste jako malá tanec? Existuje řada tanečních studií, kde pořádají večerní kurzy pro dospělé. Můžete zkusit balet, street dance, zumbu nebo jógu. Ve fitcentrech najdete mimo posilovny i kurzy aerobiku, pilates nebo cyclingu. Skvěle se protáhnete i v bazénu. Baví-li vás jezdit na kole, v zimě nejezdíte a nechce se vám do fitka, pak si kupte rotoped domů. To samé platí o běhání. Běžecký pás si můžete pořídit už od pěti tisíc. Pohybové lekce si lze pustit i doma na DVD nebo si je najít na internetu. Možností je mnoho, tak si najděte tu pravou pro vás a radujte se z jídla, pohybu a vytvarované postavy.