I problematická pokožka si zaslouží luxusní péči

I problematická pokožka si zaslouží luxusní péči

THERMELOVE® – Česká dermokosmetika s termální vodou a sírou


Česká dermokosmetika THERMELOVE® představuje unikátní spojení síry a sirné termální vody z lázní ve Velkých Losinách. Byla vyvinuta ve spolupráci s dermatology a dalšími odborníky, aby lidé s kožním onemocněním jako je lupénka či atopický ekzém měli možnost využívat staletími prověřené léčivé účinky místních termálních sirných pramenů také v domácím prostředí. Portfolio produktů dermokosmetiky THERMELOVE® tvoří dvě kosmetické řady. Základní řada produktů s termální vodou je vhodná pro běžné denní používání a jejím klíčovým produktem je sirná termální voda ve spreji. Druhá řada je obohacena
o koloidní síru a nabízí lidem s problematickou pokožkou výběr z produktů jako je sirné mýdlo, krém se sírou nebo šampon proti lupům se sírou.

Dermokosmetika THERMELOVE® byla zpočátku vyvinuta především pro potřebu lázeňských hostů, kteří oceňovali pozitivní účinky sirné termální vody při procedurách a chtěli je využívat i doma po svém návratu z lázní. Dnes, po více než pěti letech existence, se jedná o etablovanou českou dermokosmetickou značku, jejíž produkty si zákazníci mohou zakoupit ve vybraných lékárnách a také na vlastním eshopu lovespa.cz.

Kožní problémy mohou postihnout kteroukoliv část těla s různou závažností. Někdy může jít jen o pár pupínků na čele v době puberty, ale jindy se člověk neobejde bez pomoci dermatologa. U celé řady kožních problémů platí, že jejich řešení je komplexnějšího rázu a je třeba přizpůsobit i jídelníček, pravidelně kůži promazávat
a aplikovat různé masti a krémy. Výrazně může pomoci také pobyt v lázních. Lázně Velké Losiny jsou specializované na kožní onemocnění a k léčbě využívají místní sirné termální prameny. Tyto prameny jsou také základní složkou dermokosmetiky THERMELOVE®, která se velmi osvědčila v následné péči o problematickou pokožku. „Základem dermokosmetiky THERMELOVE® je léčivá sirná termální voda z lázní Velké Losiny, jejíž pozitivní účinky při léčbě nejrůznějších kožních onemocnění jsou zde využívány po staletí. V péči
o problematickou pokožku je zájem především o naše produkty obohacené o koloidní síru,“
říká Lenka Plachá, spoluzakladatelka lázeňské dermokosmetiky THERMELOVE®.

Unikátní termální voda z lázní Velké Losiny se řadí mezi nejkvalitnější sirné vody v České republice. Obsahuje velké množství siných sloučenin, minerálů a stopových prvků důležitých pro lidské zdraví jako je vápník, draslík, hořčík, sodík, křemík, železo, zinek, fluoridy, chloridy, bromidy a další. Je jedinou prostou sirnou termální vodou v České republice o teplotě kolem 36°C. Velmi se osvědčila při léčbě kožních onemocnění jako je lupénka, atopický ekzém a nejrůznějších chronických kožních problémů. Ve Velkých Losinách se používá také k léčbě pohybových, oběhových a neurologických onemocnění včetně pooperačních rehabilitací.

 

Síra patří k nejběžnějším prvkům v lidském těle. Je uložena ve svalech, kůži a kostech a hraje důležitou roli
v mnoha fyziologických pochodech. Má nezastupitelný význam při růstu vlasů, nehtů a kůže, protože keratin, který je obsažen ve vlasech a nehtech, je bohatý právě na síru, stejně tak chrupavky a pojivo. „Síra napomáhá syntéze kolagenu a tím správné tvorbě buněk a tkání důležitých pro regeneraci a má také keratolytický efekt. Snižuje množství šupin na povrchu kůže, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavky,“ uvádí k významu síry pro lidský organismus kožní lékařka MUDr. Kateřina Macháčková. Vlivem všech těchto biochemických pochodů má síra a sirné prameny na kůži antibakteriální, antiseptický a protizánětlivý účinek, působí také proti plísním. Sirné minerální prameny tak výrazně napomáhají v léčbě kožních onemocnění. Velmi se osvědčily při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. A právě s ohledem na působení síry a sirných léčivých pramenů na pokožku se sklonem k různým kožním problémům byla vyvinuta dermokosmetika THERMELOVE®, která obsahuje termální vodu
a síru.  

 
1. Termální voda THERMELOVE®

Unikátní sirná termální voda THERMELOVE® z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny přispívá k péči
o normální i problematickou pleť. Lze ji použít jako příjemné osvěžení a k hydrataci pleti během horkých letních dnů. Je ale také vhodným pomocníkem při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Napomáhá ke zmírnění svědění a zklidňuje podrážděnou pokožku. Přirozeně hydratuje a osvěžuje, doplňuje minerály a zjemňuje pokožku. Termální voda THERMELOVE® je vhodná i pro děti již od narození. Doporučuje se aplikovat na postižená místa několikrát denně a nechat volně zaschnout.

 

Cena 50 ml / 100 ml balení je 99 Kč / 149 Kč. Termální vodu THERMELOVE® lze koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

 
2. Sirné mýdlo THERMELOVE®

Sirné mýdlo THERMELOVE® obsahuje unikátní termální vodu z lázní Velké Losiny z přírodního léčivého pramene a 6 % síry. Obsažená síra má výborné antibakteriální účinky, snižuje svědivé projevy kožních obtíží
a zklidňuje pokožku.

Mýdlo se sírou přispívá k péči o problematickou a mastnou pleť, je vhodné jako doplněk v následné péči
o pokožku postiženou akné, ekzémy a lupénkou. Je ručně vyráběné metodou zastudena, obohaceno o šalvějový extrakt a přírodní oleje z avokáda a geránia.

 

Cena 100 g balení je 169 Kč. Mýdlo lze ho koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

 

3. Krém se sírou THERMELOVE®

Krém se sírou THERMELOVE® obsahuje sirnou termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny a 3 % síry. Unikátní kombinace použitých ingrediencí napomáhá udržovat přirozenou hydrataci a rovnováhu pokožky. Krém je obohacen o ureu a geránium, které má zklidňující účinky a reguluje tvorbu kožního mazu. Osvědčuje se také v kosmetické péči o pokožku těla i obličeje se sklonem k akné, lupénce, ekzémům a jiným kožním problémům.

 

Cena 200 ml balení je 379 Kč, lze ho koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.


4. Sirný šampon proti lupům THERMELOVE
®

Šampon proti lupům THERMELOVE® obsahuje  sirnou termální vodu z léčivých pramenů lázní Velké Losiny
a 1 % síry. Unikátní kombinace použitých ingrediencí udržuje pokožku hlavy v přirozené rovnováze a omezuje tvorbu lupů. Díky panthenolu šampon regeneruje a zklidňuje pokožku. Je vhodný jako doplněk k péči o vlasy
a vlasovou pokožku u osob s problémy v této oblasti spojené se zvýšeným maštěním vlasů, tvorbou lupů a jinými kožními problémy.  

Cena 200 ml balení je 279 Kč, lze ho koupit v eshopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

 

 

 

O značce české lázeňské dermokosmetiky THERMELOVE®

Příběh české lázeňské dermokosmetiky THERMELOVE®, jejíž základ tvoří přírodní léčivá termální voda z lázní Velké Losiny, se začal psát před více než deseti lety v jiných moravských lázních v Ostrožské Nové Vsi, kde vzniky úplně první produkty na bázi sirných léčivých pramenů. Sirnaté lázně Ostrožská Nová Ves stejně jako Termální lázně Velké Losiny patří do sítě lázeňských hotelů a resortů ROYAL SPA, kterou spoluvlastní rodina Plachých. Tyto lázně jsou vyhledávané především díky jejich přírodním léčivým pramenům s vysokým obsahem síry, které po staletí napomáhají léčit nejrůznější kožní, neurologická a pohybová onemocnění.

„Prvotní impuls k vzniku lázeňské dermokosmetiky THERMELOVE®, která je založena na místní léčivé termální vodě, vzešel od našich lázeňských hostů. Ti oceňovali příznivé účinky sirné termální vody při lázeňských procedurách během svého pobytu v lázních a chtěli ji nadále využívat také doma po svém návratu,“ říká Lenka Plachá, která jako marketingová manažerka celé lázeňské skupiny ROYAL SPA měla možnost pozitivní účinky vody ze sirných termálních pramenů pozorovat nejen u hostů v lázních, ale doslova na své vlastní kůži. Také měla zkušenosti již se sirnou kosmetikou z Ostrožské Nové Vsi a tak vznikla nová značka české lázeňské dermokosmetiky THERMELOVE®. Její název přitom vystihuje to hlavní, co je pro tuto rodinnou firmu a produkty značky THERMELOVE® charakteristické: lásku k termálům, termální vodě a víru v příznivé léčivé účinky sirných minerálních pramenů. Dermokosmetika tak navazuje na tradici léčby kožních onemocnění pomocí přírodní sirné termální vody, která byla a je po staletí úspěšně využívána v Termálních lázních Velké Losiny.