12 nejkrásnějších dárků na Den matek

12 nejkrásnějších dárků na Den matek


Květen je měsícem významných svátků, mezi které neodmyslitelně patří i Den matek. Slaví se u nás vždy druhou květnovou neděli, což letos vychází na 8. května. V tento slavnostní den dávají děti svým maminkám květiny nebo jiné originální dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Dnes si společně projdeme spoustu tipů na dárek pro maminku - od těch, co můžete pořídit snadno v supermarketu, přes vlastní výrobu, až po dárky dělané na míru.

 

Dárek na Den matek

Dřevěný fotorámeček

Nejtypičtějším dárkem (a zároveň i tím nejoblíbenějším) je jednoduše společná fotografie s vaší maminkou. Fotku můžete vytisknout na fotopapír nebo si ji nechat vyvolat - dnes už běžně najdete tuto možnost třeba i v drogeriích. Pak už fotku stačí jen zarámovat a máte hotovo. Doporučujeme formát polaroidky, která vám dá prostor i pro krátké věnování nebo milý popisek. A pokud se nemůžete rozhodnout, kterou fotku vybrat, vyvolejte všechny a místo rámečku vytvořte krásné rodinné fotoalbum!

Zdravý balíček

Další oblíbenou možností jsou doplňky pro zdraví. Sestavte mamince balíček šitý na míru. Můžete sáhnout po různých čajích a bylinkách, kosmetice, skočit do zdravé výživy pro něco dobrého, nebo přihodit poukaz na wellness pobyt. Vybrat můžete i pořádný dárek pro zdravý spánek - jak se říká, zdravý spánek je klíčem ke zdraví. S teplou dekou nebo novým polštářkem určitě nešlápnete vedle.

 

 

Milá dekorace

Popřemýšlejte, co by se mamince mohlo hodit do domácnosti. A nemusí to být zrovna zbytečně drahý praktický dárek. Velkou radost uděláte i nějakou milou proutěnou dekorací na dveře (třeba věnec nebo oblíbené srdce), stejně tak potěšíte voňavou dřevěnou dekorací (krabička na kapesníky nebo organizér na čaje). Velké oblibě se těší gravírování do dřeva - pokud máte kreativního ducha, můžete mamince třeba vygravírovat perem / pájkou na krabičku originální věnování, vzkaz nebo citát.

Něco ke čtení

Dobrá kniha potěší snad každou ženu a stejně tak nešlápnete vedle s předplatným oblíbeného časopisu. Ke knížce určitě přibalte i záložku - co třeba vlastnoručně vyrobená s věnováním a přáním ke Dni matek?

Jedlé dárky jsou nejlepší!

Tipů na pečení bychom vám mohli klidně dát i stovky, takže pokud je vaše maminka na sladké jako my, určitě ji potěšíte něčím na zub. Domácí koláče, buchty, muffiny, cupcaky, voňavé kořeněné sušenky, čokoládové cookies, cheesecake, … Už se vám sbíhají sliny? Vyberte recept podle toho, co má ráda právě vaše maminka a nezapomeňte přidat tajnou ingredienci: srdíčko. A nebo ještě lépe - upečte něco spolu! Třeba se naučíte rodinný recept a společně strávený čas bude nejkrásnějším dárkem jak pro vás, tak pro maminku!

 

 

Vlastnoručně vyrobený dárek

Nemusíte nutně kupovat drahé dárky, i maličkost umí vykouzlit velký úsměv na tváři, zvlášť pokud je vyrobíte sami. Skvělým tipem je relaxační balíček. Vyrobit takovou sůl do koupele je hračka, stejně tak i vonnou svíčku zvládnete levou zadní. Šikovnější můžou zkusit třeba mýdlo. Návodů je plný Pinterest i Youtube, tak jen zapřemýšlejte nad oblíbenou vůní a hurá do toho!

 

Personalizovaný dárek udělá radost největší, takže ať už vyberete cokoliv, snažte se být osobní. Vždyť stačí věnovat pozornost krásnému balení, přidat oblíbenou květinu nebo přáníčko, aby šlo na první pohled poznat, že maminku chcete potěšit.

 

 

 

 

Zdroj obrázkov: Evgeny Atamanenko, Yuliia Popova, Natallia Harahliad / Shutterstock.com